Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Dwaj ciecie przy zagrodzie, za nimi samochód przy samochodzi

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    excel,

    Tak, faceci są wyluzowani. Twoja interpretacja wskazuje, na wieloznaczność zawartą w fotce. W pierwszym poście Twoj odbiór jest raczej pesymistyczny, ale usprawiedliwiony, mniemam własnie wymową fotki, pddającąsię róznym interpretacjom.

    Pzdr, TJ

  2. #12
    excel
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski
    excel,

    Twoja interpretacja wskazuje, na wieloznaczność zawartą w fotce
    Ano wlasnie. To, moim zdaniem jest najmocniejsze w tej fotce, ze niby razem, a kazdy sobie. Mozna tym panom przypisac przyjazn, przypadkowosc bycia w tym samym miejscu i o tej samej porze, itd
    W pierwszym poście Twoj odbiór jest raczej pesymistyczny,
    Opisalem moj odbior, moje wrazenia podczas pierwszego kontaktu. Nic nie przemawia za faktami, ktore Ty podajesz, nic ich nie wspiera. Podaoba mi sie, ze udalo sie Tobie pokazac, ze kazde przypadkowo wykonane zdjecie mozna wykorzystac aby kogos wyniesc lub tez przygniesc, albo i nie powiedziec nic. To tylko kwestia wychwycenia chwili, tej albo dla bohatera bardzo przyjaznej, albo tez i bardzo wrogiej.

    ale usprawiedliwiony, mniemam własnie wymową fotki, pddającąsię róznym interpretacjom
    Ostatniej uwagi jakos nie kumam. Dlaczego mnie usprawiedliwiasz? Z powodu pesymizmu w interpretacji?

    Pozdrawiam,
    excel

    PS. W moim poprzednim poscie zauwazylem blad zmieniajacy kontekst:
    Ze zdjecia to jednak wynika
    Powinno byc: Ze zdjecia to jednak NIE wynika.

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    excel,
    Pisząc, że Twój odbiór jest pesymistyczny, miałem na myśli zaniżoną ocenę statusu intelektualnego portretowanych ludzi. Tak odczytałes fotkę.
    Pzdr, TJ

  4. #14
    excel
    Gość
    Rozumiem. Faktycznie tak to odczytalem.

    Pozdrawiam,
    excel

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    excel,
    Twoje recenzje bardzo cenię, poniewaz zawsze trzymaja poziom, sa rzeczowe, dociekliwe, pisane otwartym tekstem, żywe i, co rzadkie, pisane z dużą dozą świadomości, jak piękny jest język polski i jak to wykorzystać.
    Pzdr, Tj

  6. #16
    excel
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski
    excel,
    Twoje recenzje bardzo cenię, ..................
    pisane z dużą dozą świadomości, jak piękny jest język polski i jak to wykorzystać.
    Pzdr, Tj
    Dziekuje. Staram sie nie upraszczac wyrazania mysli do "erzacow" w postaci np.komputerowych skrotow, ktorych stosowanie blokuje rozwoj bogactwa slownika, a wiec uniemozliwia otwarcie duszy na drugiego czlowieka.
    Nie bede ciagnal tego tematu. Moge podpasc milosnikom komputerowego slangu.

    Jeszcze raz dziekuje za uznanie.

    Pozdrawiam,
    excel

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Lubię zdjęcia ludzi. Obojętne są dla mnie foty kwiatków, kotków, robali, większość widoczków, zachodów itp. Kiedy oglądam ludzi to zastanawiam się kim są, czy są zadowoleni z życia, jak im się wiedzie itp.

    Cieszę się Tadeuszu, że zrobiłeś foty ludzkie. Czekam na następne.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  8. #18
    robin102
    Gość
    ŻYCIOWE zdjecia - ja takie lubie niby zwykle , a coś w nich jest , może ludzie niezbyt zwykli , może tło , może kadr , bez wysilania sie na artyzm , podoba mi się

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Dziękuje wszystkim za komentarze.

    Robin, scena przedstawiona na tym zdjęcia było długo namierzana. Chodziło o to, aby jak najmniej zakłócić astrój, jak najmniej narzucać się jako fotograf. Pomógł mi w tym fakt, że to są moi koledzy. Dzięki temu mogłem się stać kimś w rodzaju "obserwatora uczestniczącego", osobą akceptowaną, na która się nie zwraca specjalnej uwagi, której się nie udziela specjalnych względów, po prostu zwyczajną. Aparat w pogotowiu, swobodna wymiana zdań, trochę żartów, ale niezbyt ostrych, aby nie zachwiać równowagi fotograf / osoba fotografowana, aby nie było śladu, że ktoś się śmieje do mnie, ze widać wyrażne ukierunkowanie wzroku i postawy osób fotografowanych poza kadr - na fotografa. Aby osiągnąć cel wykonałem trzy podejścia, dwa pierwsze, to powrót łukiem na pozycje wyjściowe bez próby podjęcia focenia, ostatnie było w miarę udane. Te trzy podejścia były rozciągnięte na odcinku około 20 minut do pół godziny. W zasadzie to było nieustanne czatowanie na okazję, nieustanna obserwacja sceny z pewnego oddalenia, jej potencjału kompozycyjnego oraz nieustanna ocena klimatu, czy jeszcze sie utrzymuje. Tak to wyglądało.

    Pzdr, TJ

Podobne wątki

  1. 1/40 migawka przy F22 ciemniej a przy F4 jaśniej
    By yymm in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 4.06.08, 17:29
  2. Przy kadrowaniu sp550uz
    By haski63 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19.04.07, 12:00
  3. miałem E-1 i zostałem... przy E-500... :)
    By blady in forum E-System
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 13.01.06, 16:30
  4. Portret przy świeczce.
    By szmyk in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16.12.05, 11:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.