Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Różne fotografie

  1. #11
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Dzieki, NimnuL
    Wyglada na to, ze musze sie zaopatrzyc w takie gadzety w koncu. Ostatnim razem, gdy robilem w Chlapowie zachod slonca to wyszla mi po slonca wypalona biala plama. A moglo byc tak pieknie ;(
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Mnie najbardziej pasi trójka. Bardzo dobry kadr. Ptaszka wkleiłeś w PSie, czy tak go uchwyciłeś?

    Pierwsze też ładne, takie nierzeczywiste. I jeszcze dwójka ładna.

    Nie lubię zdjęć z cmentarzy, bo mnie przygnębiają.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.587
    Siła reputacji
    195
    Moja galeria
    Ogolnie seria przypada mi do gustu. Jest róznorodna, pokazuje umiejętności fotografa polegające na dostrzeżeni, wytropienia tematu wśród bezmiaru banału i szarzyzny, ujęcia go w karby dyscyplny estetycznej i dodania do tego krztyny własnego stylu.

    Napiszę tylko o dwóch, wg mnie najtrudniejszych - o kwiatkach makro.

    Pierwsze, przedstawiające pąk z płatkani złożonymi na podobieństwo palców dłoni akcentujących zawiłość lub wskazujących istotę, rdzeń jakiejś wyjaśnianej kwestii. Pąk nierozwinięty, przyszły pełnoprawny kwiat zawiera w sobie dzięki takiemu ujęciu pewne niedopowiedzenie. Strefa ostrości dotrzymuje kroku niedopowiedzeniu, nie rozwija się zbytnio w głąb, ujawnia to, co należy. Bokeh tła jest bardzo dobry, nie wtrąca się zbytnio w dyskusję. Profile listków zielonej korony zdecydowanie chcą uwolnić temat. Zestawienie kolorów (zieleń i róż) zostało bardzo wiernie oddane (to jest Oly). Lodyżka podaje temat dość ozdobnie, powiedziałbynm nawet uroczyście. Widzę równowagę kompozycyjną.
    Druga fotka z bławatkami przedstawia rozkwit i przekwit, kadrowanie centralne, wyraźny podział kadru na dwie części. Widać dużo światła na łodyżkach i delikatnie oddanych błękitno-ultramarynowych płateczkach. Osobiście wolałbym ująć tylko jeden kwiatek i dopieścić go jako jedyną metaforę.

    Pzdr, TJ

  4. #14
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny
    Ptaszka wkleiłeś w PSie, czy tak go uchwyciłeś?
    Uchwycony w rzeczywistosci, chwile musialem poczekac az mi sie mewa napatoczy w kadr.


    Eddie - jak nie masz filtrow (a do zachodow przydaja sie jeszcze szare polowki) to stawiaj aparat na statywie i rob dwa zdjecia - jedno tak by naswietlic dobrze niebo, drugie tak by doswietlic dol, a pozniej je zloz w PS. Efekt daje to niezly.


    Tadeusz Jankowski - dzięki za ponowną, wnikliwą analizę.

    Pozdrawiam
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  5. #15
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NimnuL
    Eddie - jak nie masz filtrow (a do zachodow przydaja sie jeszcze szare polowki) to stawiaj aparat na statywie i rob dwa zdjecia - jedno tak by naswietlic dobrze niebo, drugie tak by doswietlic dol, a pozniej je zloz w PS. Efekt daje to niezly.
    Dzieki, NimnuL.
    Wlasnie, co poza szarowka moze sie przydac, zeby zrobic ladny zachod?
    Zachowalem rawy z moich nieudolnych prob nad morzem. Okazalo sie nawet, ze manipulujac jednym daje rade cos poskladac sensownego. Obawiam sie tylko, ze bedzie troche dlubania w PS (z "gumkowaniem" niepotrzebnych obszarow wlacznie, czego nie znosze).
    Przy tej okazji, warto inwestowac w filtry Cokina? Z tego co sie zorientowalem, nie jest to gigantyczny wydatek, ale nie wiem jak wyglada stosunek ceny do przydatnosci i jakosci.
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  6. #16
    | OlyJedi Awatar NimnuL
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    335
    Siła reputacji
    37
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie
    Cytat Zamieszczone przez NimnuL
    Eddie - jak nie masz filtrow (a do zachodow przydaja sie jeszcze szare polowki) to stawiaj aparat na statywie i rob dwa zdjecia - jedno tak by naswietlic dobrze niebo, drugie tak by doswietlic dol, a pozniej je zloz w PS. Efekt daje to niezly.
    Dzieki, NimnuL.
    Wlasnie, co poza szarowka moze sie przydac, zeby zrobic ladny zachod?
    Zachowalem rawy z moich nieudolnych prob nad morzem. Okazalo sie nawet, ze manipulujac jednym daje rade cos poskladac sensownego. Obawiam sie tylko, ze bedzie troche dlubania w PS (z "gumkowaniem" niepotrzebnych obszarow wlacznie, czego nie znosze).
    Przy tej okazji, warto inwestowac w filtry Cokina? Z tego co sie zorientowalem, nie jest to gigantyczny wydatek, ale nie wiem jak wyglada stosunek ceny do przydatnosci i jakosci.

    Spytaj uzytkownika o ksywce "mariush" na tym forum. Ma troche Cokinow i ma wieksze doswiadczenie w widoczkach niz ja. Zreszta widoczki ladnie mu wychodza - looknij na jego galerie na Obiektywni.pl
    Kolorystyczne polowki mozna smulowac w PS, ale polaryzacyjny warto zakupic.
    This is my camera. There are many like it, but this one is mine. My camera is my best friend. Without my camera I am useless. Without me, my camera is useless. I must fire my camera true. And I will!

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez NimnuL
    Spytaj uzytkownika o ksywce "mariush" na tym forum. Ma troche Cokinow i ma wieksze doswiadczenie w widoczkach niz ja. Zreszta widoczki ladnie mu wychodza - looknij na jego galerie na Obiektywni.pl
    Kolorystyczne polowki mozna smulowac w PS, ale polaryzacyjny warto zakupic.
    Widzialem jego zdjecia w tej galerii. Faktycznie, ma kilka niesamowitych prac. Przy okazji go zahacze
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

Podobne wątki

  1. Robert1088 - fotografie
    By robert1088 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 790
    Ostatni post / autor: 2.08.16, 10:43
  2. Sage - fotografie
    By sage in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 4.05.11, 23:53
  3. Dyskotekowe fotografie
    By majorek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 11.08.09, 14:13
  4. Stare fotografie
    By nurek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15.03.07, 20:59
  5. Fotografie w podczerwieni
    By Karol K. in forum E-System
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 8.03.06, 00:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.