Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jak zrobic zdjecie wody?

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Puławy
    Posty
    97
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Jak zrobic zdjecie wody?

    Jak zrobic zdjecie wody na c4000? Naprzyklad wody w rozbryzgu w szklance lub cieknacej z kranu? Niestety mi zabardzo nie wychodzi... a prawde powiedziawszy nie wychodzi wogule? I inne pytanie aby nie zakladac tematu: czy istnieje jakis spust ktory pasuje do c4000 aby nie urzywac tego co jest w aparacie... mam porzyczony statyw ale jak nacisne guzik to aparat sie zrusza... A moze mozna sterowac aparatem z kompa? Pozdrawiam...
    C4000z + Tulejka + Filtr Polaryzacyjny + Sky + Soczewka 10d + 2x128MB + 16MB + GP2100

  2. #2
    | OlyJedi Awatar gofer111
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Trzebiatów
    Posty
    157
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Witam,
    Pytanie pierwsze
    może to ci pomoże:
    http://www.cyberfoto.pl/szkola-fotog...i-poradnik.htm
    Pytanie drugie niestety nie wiem ponieważ nie użytkuję C4000.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Krzysztof W.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    hmmm... nie będę krytykował ortograficznej postaci pierwszego postu w tym wątku... bo zapewne mature zdałbys bez problemu korzystając z nowych ministerialnych wynalazków
    A więc piszesz, ze naciskasz "guzik" i aparat sie rusza... czyli rozumiem ze statyw jakiś chucherkowaty albo masz niesamowitą krzepę w takiej sytuacji widzę 1 rozwiązanie - samowyzwalacz!

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Puławy
    Posty
    97
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez qwerty
    hmmm... nie będę krytykował ortograficznej postaci pierwszego postu w tym wątku... bo zapewne mature zdałbys bez problemu korzystając z nowych ministerialnych wynalazków
    A więc piszesz, ze naciskasz "guzik" i aparat sie rusza... czyli rozumiem ze statyw jakiś chucherkowaty albo masz niesamowitą krzepę w takiej sytuacji widzę 1 rozwiązanie - samowyzwalacz!
    Sorry za ortografie ale po pierwsze pisalem to w pracy gdzie szef kreci sie nad glowa... i nie zabardzo lubi jak sie robi cos innego niz praca.... Po drugie i tak bym zdal mature bo mam dysortografie (co to jest chyba nie musze tlumaczyc)... A co do samowyzwalacza to wlasnie jaki do c4000?
    C4000z + Tulejka + Filtr Polaryzacyjny + Sky + Soczewka 10d + 2x128MB + 16MB + GP2100

  5. #5
    | OlyJedi Awatar gofer111
    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Trzebiatów
    Posty
    157
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez seta_lp
    Sorry za ortografie ale po pierwsze pisalem to w pracy gdzie szef kreci sie nad glowa... i nie zabardzo lubi jak sie robi cos innego niz praca.... Po drugie i tak bym zdal mature bo mam dysortografie (co to jest chyba nie musze tlumaczyc)... A co do samowyzwalacza to wlasnie jaki do c4000?
    Witam,
    w menu masz opcję "Samowyzwalacza" (Self timer) znajduje się w zakładce "Camera" pierwsza pozycja, jest to symbol stopera albo zegarka jak ktoś woli. Można ustawić pozycję "ON" albo "OFF" wybierasz na ON i wychodzisz z menu, usawiasz kadr jaki ci pasuje, naciskasz do połowy spust migawki w celu ustawienia ostrości, i do końca migawkę. Puszczasz migawkę (powinna się zapalić czerwona lampka z przodu chyba) i odczekasz jakiś czas chyba 10 czy 12 sekund zależy jaki aparat ma czas zwłoki.
    Pozdrawiam
    Pozdrawiam Krzysztof W.

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Puławy
    Posty
    97
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gofer111
    Witam,
    w menu masz opcję "Samowyzwalacza" (Self timer) znajduje się w zakładce "Camera" pierwsza pozycja, jest to symbol stopera albo zegarka jak ktoś woli. Można ustawić pozycję "ON" albo "OFF" wybierasz na ON i wychodzisz z menu, usawiasz kadr jaki ci pasuje, naciskasz do połowy spust migawki w celu ustawienia ostrości, i do końca migawkę. Puszczasz migawkę (powinna się zapalić czerwona lampka z przodu chyba) i odczekasz jakiś czas chyba 10 czy 12 sekund zależy jaki aparat ma czas zwłoki.
    Pozdrawiam
    No zabardzo to nie o to mi chodzilo... ale to moze tez byc... Chodzilo mi o spust z reki... Na podczerwien lub na kablu... A moze ktos z was ma taki program jak cammera control...??
    C4000z + Tulejka + Filtr Polaryzacyjny + Sky + Soczewka 10d + 2x128MB + 16MB + GP2100

  7. #7
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez seta_lp
    No za bardzo to nie o to mi chodziło... ale to moze tez być... Chodziło mi o spust z reki... Na podczerwień lub na kablu... A może ktoś z was ma taki program jak camera control...??
    Olympus Studio pozwala na zdalne wyzwalanie aparatu.
    W sprawie dysortografii, twój problem rozwiąże Google Toolbar, który ma całkiem fajny słownik ortograficzny (Polski!), z którego korzystam pisząc na forum.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Puławy
    Posty
    97
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ale wogole to o jaka dysortografie wam chodzi?? Jezeli o to ze nie pisze polskich znakow to poprostu kwestia przyzwyczajenia z innych forow... A pozatym szybciej sie pisze...

    Olympus Studio - A skad go sciagnac?
    C4000z + Tulejka + Filtr Polaryzacyjny + Sky + Soczewka 10d + 2x128MB + 16MB + GP2100

  9. #9
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez seta_lp
    Ale w ogóle to o jaka dysortografie wam chodzi?? Jeżeli o to ze nie pisze polskich znaków to po prostu kwestia przyzwyczajenia z innych for... A poza tym szybciej sie pisze...

    Olympus Studio - A skąd go ściągnąć?
    Ze strony Olka - ja preferuję Japonię (podawałem juz na forum linkę do Olympus Studio 1.5).
    Sprawdź koniecznie AutoFix w opisanym wcześniej słowniku. Nawet się nie naklikasz.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Polska - Łódź
    Posty
    57
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    I co, wtedy aparacik pod USB w kompie jest podpięty i to jest to zdalne sterowanie?
    C 765UZ + tuleja + UV Marumi 52 mm + WPC C-PL Marumi 52 mm + Raynox DCR-250 + soczewki makro + statyw
    D-80 + N 18-200VR+ UV Hoya + T 90/2,8 + UV Marumi

Podobne wątki

  1. Jak zrobić takie zdjęcie ?
    By AnThRaX in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16.05.11, 22:03
  2. jak zrobić takie zdjęcie?
    By Pieciek in forum Studio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20.09.10, 09:01
  3. Zdjęcia sekwencyjne? Jak zrobić takie zdjęcie ??
    By Piotr93 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25.04.10, 20:35
  4. Jak zrobić piękne zdjęcie portretowe
    By jaclas in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 6.03.10, 15:28
  5. Jakim obiektywem zrobić takie zdjęcie ?
    By Laberiusz in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30.01.07, 22:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.