Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Akumulatory - jakiej firmy ??

  1. #11

    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    61
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siwyjohn
    Dobra ładowarka to niestety wydatek ok. 100zł, ale naprawdę warto - da Ci możliwość kontroli prądu ładowania, rozładowania i test pojemności.
    Z całym szacunkiem mylisz się . Polecam zajrzeć tutaj Ładowarka bardzo dobra, posiadam, użytkuję i złego słowa nie powiem (jedyna wada to spore gabaryty - coś za coś, uniwersalna). W 100zł można zmieścić się z dwoma kompletami akku - do wyboru także są na tej stronie.

    p.s. posiadam energizery i olympusy typu AA (ponad dwa lata) wszystko z nimi ok, GP mam typu AAA też bardzo dobre. Nie polecem żadnych wynalazków z allegro - zazwyczaj mają zawyżona pojemność (nawet o połowę)
    pozdrawiam
    Michał L.

  2. #12
    | OlyJedi Awatar siwyjohn
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Cz-wa, Wa-wa
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez liso
    Cytat Zamieszczone przez siwyjohn
    Dobra ładowarka to niestety wydatek ok. 100zł, ale naprawdę warto - da Ci możliwość kontroli prądu ładowania, rozładowania i test pojemności.
    Z całym szacunkiem mylisz się . Polecam zajrzeć tutaj Ładowarka bardzo dobra, posiadam, użytkuję i złego słowa nie powiem (jedyna wada to spore gabaryty - coś za coś, uniwersalna). W 100zł można zmieścić się z dwoma kompletami akku - do wyboru także są na tej stronie.

    p.s. posiadam energizery i olympusy typu AA (ponad dwa lata) wszystko z nimi ok, GP mam typu AAA też bardzo dobre. Nie polecem żadnych wynalazków z allegro - zazwyczaj mają zawyżona pojemność (nawet o połowę)
    Niestety podana przez Ciebie ładowarka wcale nie jest taka dobra i to z fundamentalnej przyczyny - ładuje ogniwa parami. Im ogniwa w parze bardziej różnią się od siebie tym gorzej dla ładowanej pary, a nie ma dwóch takich samych akumulatorów.

    Dla mnie bardzo dobra ładowarka:
    1. Ładuje każdy akumulatorek osobno - lepsze wykorzystanie pojemnosci, brak efektów niedoładowania/przeladowania niektórych ogniw występujących w łądowaniu szeregowym wielu ogniw.
    2. Pozwala wybrać prąd ładowania, który należy dobrać do pojemności ogniwa.
    3. Wyświetla aktualne napięcie - pozwala od razu zorientować się w stanie akumulatora, oraz zdiagnozować szaleństwa ładowarki (np. zbyt wczesne przerwanie procesu ładowania)
    3. Mierzy pojemność.
    4. Posiada czujniki temperatury dla każdego akumulatora osobno.

    Taką ładowarką jest np. IC8800.

    Po prostu jestem inżynierem i moje wymagania są większe niż typowego użytkownika. Możliwe, że Tobie coś wydaje się niepotrzebne, ale gdy wiesz jak to wykorzystać to naprawdę bywa pomocne. Pełna kontrola procesu ładowania daje możliwość adekwatnego do sytuacji traktowania akumulatorów.
    E-1 | HLD-2 | GS-2 ** 14-54/f:2.8-3.5 | 40-150/f:3.5-4.5 ** FL-50 | FP-1
    Praktica Nova B ** Flektogon 20mm/f4 | Tessar 50/f2.8 | Pentacon Electric 100/f2.8 | Sonnar 180/f2.8

  3. #13
    robin102
    Gość
    HFR made in china . jak na dzis nci nie ma większego kopa. Nie wiem jak z trwałoscią choć mam kilka kompletów to od paru tygodni i tudno powiedzieć ile cykli pożyją. Nie dajcie sie wpuszczać w maliny z tymi MEGA pojemnościami 2000 mAh to wystarcza ten po 2700 też zazwyczaj tyle mają. Spradzałem rozładowanie Profitexów w stanowisku które zrobiłem do takich sztuczek. 2500mAh Profitex wysiadły porównanie przy 2000 mAh HFR oba komplety nowe były.

  4. #14

    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    61
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siwyjohn
    Cytat Zamieszczone przez liso
    Cytat Zamieszczone przez siwyjohn
    Dobra ładowarka to niestety wydatek ok. 100zł, ale naprawdę warto - da Ci możliwość kontroli prądu ładowania, rozładowania i test pojemności.
    Z całym szacunkiem mylisz się . Polecam zajrzeć tutaj Ładowarka bardzo dobra, posiadam, użytkuję i złego słowa nie powiem (jedyna wada to spore gabaryty - coś za coś, uniwersalna). W 100zł można zmieścić się z dwoma kompletami akku - do wyboru także są na tej stronie.

    p.s. posiadam energizery i olympusy typu AA (ponad dwa lata) wszystko z nimi ok, GP mam typu AAA też bardzo dobre. Nie polecem żadnych wynalazków z allegro - zazwyczaj mają zawyżona pojemność (nawet o połowę)
    Niestety podana przez Ciebie ładowarka wcale nie jest taka dobra i to z fundamentalnej przyczyny - ładuje ogniwa parami. Im ogniwa w parze bardziej różnią się od siebie tym gorzej dla ładowanej pary, a nie ma dwóch takich samych akumulatorów.

    Dla mnie bardzo dobra ładowarka:
    1. Ładuje każdy akumulatorek osobno - lepsze wykorzystanie pojemnosci, brak efektów niedoładowania/przeladowania niektórych ogniw występujących w łądowaniu szeregowym wielu ogniw.
    2. Pozwala wybrać prąd ładowania, który należy dobrać do pojemności ogniwa.
    3. Wyświetla aktualne napięcie - pozwala od razu zorientować się w stanie akumulatora, oraz zdiagnozować szaleństwa ładowarki (np. zbyt wczesne przerwanie procesu ładowania)
    3. Mierzy pojemność.
    4. Posiada czujniki temperatury dla każdego akumulatora osobno.

    Taką ładowarką jest np. IC8800.

    Po prostu jestem inżynierem i moje wymagania są większe niż typowego użytkownika. Możliwe, że Tobie coś wydaje się niepotrzebne, ale gdy wiesz jak to wykorzystać to naprawdę bywa pomocne. Pełna kontrola procesu ładowania daje możliwość adekwatnego do sytuacji traktowania akumulatorów.
    Oczywiście masz rację we wszystkim co napisałeś - tyle, że IC8800 kosztuje ponad 300zł, jak ktoś żyje z fotografowania albo ma pieniążki to czemu nie....

    Ładowarka o której pisałem faktycznie ładuje baterie parami 2 lub 4. Oczywiście polecam ją biorąc pod uwagę możliwości i cenę.
    pozdrawiam
    Michał L.

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez liso
    IC8800 kosztuje ponad 300zł
    Nie wiem skąd ta cena ale na allegro są po 160 zł. Fajna ładowarka :)
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  6. #16
    | OlyJedi Awatar siwyjohn
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Cz-wa, Wa-wa
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez liso
    Oczywiście masz rację we wszystkim co napisałeś - tyle, że IC8800 kosztuje ponad 300zł, jak ktoś żyje z fotografowania albo ma pieniążki to czemu nie....
    IC-8800 akurat kosztuje równe 160zł, a czasami można ją kupić też taniej.

    Przykład z alledrogo: IC-8800

    Ostatnio pojawiła się również wersja "light" tej ładowarki - model BC-700, oferujący nieco niższe maksymalne prądy ładowania - kosztuje 135zł, więc chyba lepiej dopłacić parę złotych do normalnej wersji.

    LINK DO BC-700 z allegro

    Cytat Zamieszczone przez liso
    jak ktoś żyje z fotografowania albo ma pieniążki to czemu nie....
    Po prostu zależy jak często czegoś używasz - jeśli bardzo często to lepiej jednak rozejrzeć się za urządzeniem z wyższej półki. Często jest tak, że ludzie kupują kilka kiepskich ładowarek bo ciągle czegoś im w nich brakuje, co w sumie zazwyczaj przekracza cenę jednej porządnej.

    Cytat Zamieszczone przez liso
    Ładowarka o której pisałem faktycznie ładuje baterie parami 2 lub 4. Oczywiście polecam ją biorąc pod uwagę możliwości i cenę.
    Ładowarkę kupuje się na lata więc według mnie lepiej jednak zainwestować w porządne rozwiązanie. Nie przeczę, że do okazjonalnego użytku Twój wybór jest OK, szczególnie ze względu na możliwość ładowania różnych typów ogniw, ale do częstego ładowania akumulatorów tyopu R6 (AA) wybrałbym jednak inny typ.
    E-1 | HLD-2 | GS-2 ** 14-54/f:2.8-3.5 | 40-150/f:3.5-4.5 ** FL-50 | FP-1
    Praktica Nova B ** Flektogon 20mm/f4 | Tessar 50/f2.8 | Pentacon Electric 100/f2.8 | Sonnar 180/f2.8

  7. #17

    Dołączył
    Jan 2004
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    61
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez blady
    Cytat Zamieszczone przez liso
    IC8800 kosztuje ponad 300zł
    Nie wiem skąd ta cena ale na allegro są po 160 zł. Fajna ładowarka
    O kurde macie rację - swoją kupowałem jakiś czas temu więc widać nie zorientowany jestem..... chylę czoła.
    pozdrawiam
    Michał L.

  8. #18

    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    68
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siwyjohn
    4. Posiada czujniki temperatury dla każdego akumulatora osobno.
    Taką ładowarką jest np. IC8800.
    Małe sprostowanie, IC8800 ma wspólny czujnik temperatury dla dwóch aku!
    Bardzo dobra jest ładowarka Charge Manager 2010:
    http://www.conrad.pl/glowna.php?art=512265&back=serch

  9. #19

    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    68
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez siwyjohn
    Ostatnio pojawiła się również wersja "light" tej ładowarki - model BC-700, oferujący nieco niższe maksymalne prądy ładowania - kosztuje 135zł, więc chyba lepiej dopłacić parę złotych do normalnej wersji.
    BC-700 ma jedną zaletę oprócz ceny nad BC-900, posiada najnowszą wersję oprogramowania "36" i elektroniki "09" (IC 8800 odpowiednio "29" oraz "05").

    W BC-900 występuje problem wcześniejszego zadziałania –Dv przy niektórych najnowszych aku o wysokiej pojemności np. Sanyo 2700mAh. Być może w BC-700 przy nowszej elektronice i oprogramowaniu tego problemu już niema.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar siwyjohn
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Cz-wa, Wa-wa
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Dogmax
    Bardzo dobra jest ładowarka Charge Manager 2010:
    http://www.conrad.pl/glowna.php?art=512265&back=serch
    Tyle ze jej cena (~500zł) przekracza już granice przyzwoitości. Za tyle wolę sam zaprogramować mikrokontroler
    E-1 | HLD-2 | GS-2 ** 14-54/f:2.8-3.5 | 40-150/f:3.5-4.5 ** FL-50 | FP-1
    Praktica Nova B ** Flektogon 20mm/f4 | Tessar 50/f2.8 | Pentacon Electric 100/f2.8 | Sonnar 180/f2.8

Podobne wątki

  1. Przy jakiej przysłonie ....
    By heniobe in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 16.02.10, 23:47
  2. Filtry jakiej firmy?
    By Infomark in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.05.09, 22:33
  3. jakiej firmy filtry do olka 770
    By lorass in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11.08.06, 18:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.