Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79

Wątek: Olympus SP-320

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus SP-320

    Witam wszystkim. jestem tu pierwszy raz.
    Zakupiłem sobie w niezłej cenie SP-320 i jestem na razie bardzo zadowolony.
    Traktuję ten aparacik jako domowy i uważam że na tyle wystarczy choć prawdę powiedziawszy chyba na więcej. Nie jest to mistrzostwo świata ale za 777 zł w MediaMarkt to chyba OK.
    Poczytałem sobie że te modele to niewypał ale jeszcze nie widzę takich wad aby dyskredytować go jako domowy kompakt. Programy tematyczne działają nieźle a kwestia baterii - no cóż, zobaczymy.
    Jeśli możecie napisać coś więcej na jego temat to poproszę, tylko uwaga: zostawmy poprzeczkę na wysokości amatorskiego kompaktu domowego.
    Wszystkich pozdrawiam

  2. #2
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Re: Olympus SP-320

    Cytat Zamieszczone przez vcat
    Poczytałem sobie że te modele to niewypał ale jeszcze nie widzę takich wad aby dyskredytować go jako domowy kompakt.
    Dlaczego niewypał?
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Re: Olympus SP-320

    albo źle zrozumiałem albo takie są opinie na jego temat, ale tak jak mówię - ja na razie jestem b. zadowolony
    Jeśli zrobiłem zły zakup to powiedzcie mi ale jeśli możecie mnie pocieszyć to napiszcie coś pozytywnego. Ja się nim bawię (na różnych czasach, na różnych przesłonach i czułościach i jak na domowe to jest super, extra też jest funkcia AF area gdzie sami decydujemy o ostrości punktowej) i jestem zadowolony choć jak piszę martwi mnie zasilanie. Czy rzeczywiście prawdą jest prądożerność tego modelu? jeśli tak to trzeba się zaopatrzyć w kilka par niezłych akumulatorków, czy tak?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    84
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam

    Posiadam ten aparat od tygodnia. Zakupiłem bo był w promocji. (699 zl).
    Z przeznaczeniem jako aparat typowy do zdięć pamiątkowych.

    To co zauważyłem na minus:
    - straszne zapotrzebowanie na energię !!! . Akumulatory 24000 mAh (jakieś byle co - MEDIA POWER) starczają na około 1.5 godziny (aparat nonstop włączony).
    Mam nadzieję że na akumulatorach firmowych bęczie to dłużej wytrzymywało.
    -----
    Jakiej firmy kupić Akumulatory?
    Chodzi mi o dobrą jakość i nieastronomiczną cenę.

    Do aparatu pasują też akumulatory Litowo-Polimerowe CRV3 (LB01) o napięciu 3V.
    Czy lepszym pomysłem jest zastosowanie tego akumulatora (3V) czy 2X klasyczne akumulatory NiMH AA (2.4V) ?

    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    68
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam. Też mam taki aparat i też jestem zadowolony. Po ostatnich obniżkach Olympus SP-320 to bardzo korzystny zakup. Bardzo dużo opcji, dobra jakość zdjęć. Co do dużego zapotrzebowania na energie to nie jest wcale tak źle. Od pojawienia się informacji o bliskim wyczerpaniu akumulatorków zrobiłem jeszcze ponad 120 zdjęć (bez lampy) wszystkie z włączonym LCD, przegrałem je do komputera i dopiero po kilku minutach aparat się wyłączył.

    W aparacie włożone miałem wielokrotnie ładowane stare energizery 2500mAh - nie są to najlepsze akumulatorki, faktyczna ich pojemności to około 2300mAh.

    W porównaniu do starszych aparatów (np. starsze modele Nikon Coolpix, HP 720 itp.) Olympus SP-320 jest bardzo energooszczędnym aparatem, Coolpixiem nigdy nie zrobiłem na jednych aku 120 zdjęć, a Olympusem zrobiłem tyle na rezerwie!!!

    Wydaje się, że problemem nie jest duże zapotrzebowanie aparatu na energie a po prostu przedwczesne świecenie kontrolki wyładowania aku.

    Może być jeszcze tak, że osoby które piszą, że aparat ma bardzo duże zapotrzebowanie na energię po prostu mają kiepskie ładowarki, które nierównomiernie ładują aku. Ładowarka powinna być procesorowa i ładować każdy akumulatorek oddzielnie, w innym wypadku ogniwa będą zawsze naładowane nierówno, a to wiadomo co oznacza - mniej zdjęć.

    Jakiej firmy akumulatorki najlepiej kupić?
    Steve's poleca Sanyo 2700mAh, mają minimum 2500mAh i jest to podobno wartość realna. Niedługo będę takowe posiadał i z przyjemnością dla szanownych forumowiczów przetestuje je ładowarką z pomiarem pojemności - IC8800.

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    84
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam

    Dla mnie jak jak napisałem wyżej
    Zapotrzebowanie na energie jest straszne. - to moje prywatne zdanie i nikt nie musi sie z nim zgadzać.
    To że pobiera nieco mniej energii w porównaniu z innym aparatem nie znaczy że pobiera jej mało.
    Co do mojej ładowarki.
    Ładowarka procesorowa, każdy akumulatorek jest kontrolowany i ładowany niezależnie. Wyraźnie widać niezależność na wskaźnikach naładowania. Po prostu bywa że dwa akumulatory kupione w jednym opakowaniu nieznacznie się różnią. W takim przypadku gdy posiadamy ładowarkę ładującej parami po dwa akumulatory całkowicie prawidłowe naładowanie obu akumulatorów nie jest możliwe.
    Niestety jest to ładowarka szybka bez możliwości ograniczania prądu ładowania.

    Obecnie mam akumulatory GP 2600 (realnie w/g napisu na nich 2500).

    Pozdrawiam

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    68
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zybi_S
    Po prostu bywa że dwa akumulatory kupione w jednym opakowaniu nieznacznie się różnią.
    To prawda, trzeba starać się dobierać aku parami, lepsze z lepszymi...
    Testowałem cztery Energizer 2500mAh, różnice w pojemnościach dochodzą do 80mAh, średnio mają 2300 mAh. Ważne też jest aby przed ładowaniem rozładować aku, ale nie do zera tylko do napięcia 0,9V.


    Cytat Zamieszczone przez Zybi_S
    Niestety jest to ładowarka szybka bez możliwości ograniczania prądu ładowania.
    Ja kupiłem ładowarkę IC8800 i nie mam problemów- umożliwia ładowanie prądem od 200mA do 1800mA.

    Cytat Zamieszczone przez Zybi_S
    Obecnie mam akumulatory GP 2600 (realnie w/g napisu na nich 2500).
    Czyli powinieneś wg producenta mieć minimum 2450mAh.

    Ja z GP mam tylko AAA 1000, napisane typical 970mAh, z dokumentacji wynika że powinny mieć minimum 930mAh. Przy teście (pojemność oddana przy rozładowaniu) wyszło że faktycznie mają 860 i 890mAh.

  8. #8
    | OlyJedi Awatar Jack
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Błonie
    Posty
    2.461
    Siła reputacji
    129
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zybi_S
    ...Zapotrzebowanie na energie jest straszne. - to moje prywatne zdanie ...
    Ostatnio przetestowałem SP-320 - na bateryjkach alkalicznych (nie pamietam marki - na pewno nie Duracell, chyba to były Panasonic). Wykonałem 394 zdjęcia, celując na LCD, bez użycia lampy błyskowej, w okresie ok. 6 godzin. Nie znalazłem jeszcze "przełożenia" na akumulatory, ale z tym zapotrzebowaniem na energię - to chyba lekka przesada. Może "energochłonność" dotyczy problemu znanego w SP-310 i 350, a skorygowanego w tych aparatach przez wgranie firmware v. 1.3?
    Jack

  9. #9
    | OlyJedi Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    84
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam

    Co do zapotrzebowania na energię

    Po prostu dla mnie jest to wielkie zapotrzebowanie na energię.
    W postach napisałem też na jakich akumulatorach to testowałem i w jaki sposób.
    (około 1.5 godziny nonstop włączony aparat - to dla testu, nikt robiąc zdięcia nie ma ciągle włączonego aparatu).
    Aparat wytrzymuje wyraźnie więcej (pracuje dłużej) na akumulatorach GP2600 w porównaniu z tymi niefirmowymi na jakich pierwotnie testowałem.
    Wydaje mi się też że na dobrych bateriach np takich jak dołączane do aparatu przy kupnie (Panasonic OXYRIDE) aparat będzie dłużej pracował niż na akumulatorach.
    Niestety koszty eksploatacji z bateriami jest zbyt wysoki w porównaniu z akumulatorami.

    Poza tym możliwości aparatu mnie pozytywnie zaskoczyły.

    Pozdrawiam

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Kod do karty XD Olympus

    Witam,

    Od niedawna jestem posiadaczem aparatu SP-320 jak narazie jestem zadawolony i szczególnie fajnie wychodzą zdjęcia w trybie nocym.

    Dokupiłem kartę XD 512 MB i zachowałem się jak frajer bo wyrzuciłem opakowanie razem z kluczem. Rozmawiałem z Olympus Polska na temat kodu to niestey nie mogli mi podać, natomiast podsuneli pomysł aby zwrócić do Was na forum.

    Ponieważ kod nie jest przypisany do konkretynej karty można go użyć kilkakrotnie.
    Jest mi on potrzebny aby wykorzystać możliwości karty oraz programu Master dołączeonego do aparatu.

    Pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.