Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 79

Wątek: Olympus SP-320

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam

    Ja również uważam, że opnie na temat prądożerności modelu SP-320 są nieco przesadzone. Sam używam Energizerów 2300mAh i mając zawsze w zapasie 2 dodatkowe akumulatory nie widzę powodu aby robić problem z funkcjonalności zasilania w tym aparacie.

    Dogmax, mógłbyś napisać gdzie zaopatrzyłeś się w zestaw Sanyo HR-3U 2700mAh + ładowarka i jaki jest koszt takiej inwestycji?

    Pozdrawiam

  2. #22
    Awatar anj76
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    19
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    od osłownie kilku dni jestem posiadaczką tego modelu olympusa, narazie uczę sie i rozpracowuję i jego możłiwości, przyznam że brakuje mi polskiego menu. Można je jakoś podobno ściągnąć ze strony Olympusa

  3. #23
    | OlyJedi Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    84
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam

    Ładowarkę IC-8800 możesz kupić na Allegro.
    Typowa cena na Allegoro to około 150 zł.

    Tu link do osoby sprzedającej (obecnie jedyna oferta IC-8800, cena 160 zł)
    http://www.allegro.pl/item117718601_...i_ic_8800.html

    ------------------
    Co do Polskiego MENU do SP-320 - NIE MA !!!
    tu link do strony OLYMPUSA, można się przekonać osobiście.
    http://www2.olympus.pl/consumer/208_495.htm

    Pozdrawiam

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zybi_S
    Witam

    Posiadam ten aparat od tygodnia. Zakupiłem bo był w promocji. (699 zl).
    Z przeznaczeniem jako aparat typowy do zdięć pamiątkowych.

    To co zauważyłem na minus:
    - straszne zapotrzebowanie na energię !!! . Akumulatory 24000 mAh (jakieś byle co - MEDIA POWER) starczają na około 1.5 godziny (aparat nonstop włączony).
    Mam nadzieję że na akumulatorach firmowych bęczie to dłużej wytrzymywało.
    -----
    Jakiej firmy kupić Akumulatory?
    Chodzi mi o dobrą jakość i nieastronomiczną cenę.

    Do aparatu pasują też akumulatory Litowo-Polimerowe CRV3 (LB01) o napięciu 3V.
    Czy lepszym pomysłem jest zastosowanie tego akumulatora (3V) czy 2X klasyczne akumulatory NiMH AA (2.4V) ?
    Sadze ze taki aku powinien byc lepszy od 2 paluszkow, chocby z tego powodu iz nominalne napiecie ma 3V, a nie 2.4V co powinno przelozyc sie na szybsze chocby ladowanie lampy. Poza tym jak mialem jeszcze PENTAXa OPTIO 33 to czytalem na dpreview test porownujacy te aku 3V z 2 paluszkami na roznych aparatach i te pierwsze wygrywaly. Chcialem je nawet kupic ale to byly czasy gdzie niestety jeszcze w PL nie mozna bylo ich nabyc.
    ...był Olek jest A6000

  5. #25
    | OlyJedi Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    84
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam

    Obecnie akumulator PCR-V3 PREMIUMgold - 3V 2000mAh są do kupienia np w Warszawie,
    ul. Słupecka 4, oraz na Allegro w cenie 35 zł.

    np tu:
    http://www.allegro.pl/item117383189_..._warszawa.html

    Pozdrawiam

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Panowie, jedno wyjaśnienie, które zażegna moc nieporozumień.
    Z kompaktami jest problem taki, iż potrzeba źródła prądu o bardzo małej rezystancji wewnętrznej. Ten parametr nie ma nic wspólnego z pojemnością, a upraszczając rośnie wraz z wiekiem akumulatorków.
    Sprowadza się to do tego, że trzeba będzie raz na rok kupić komplecik następnych bateryjek, a starych bynajmniej nie wyrzucać, popracują jeszcze 10 lat w latarkach, radyjkach itp. urządzeniach o niższym impulsowym poborze prądu, niż aparaty cyfrowe.

  7. #27
    | OlyJedi Awatar Zybi_S
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    84
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Witam

    Owszem mała rezystancja źródła zasilania umożliwia pobieranie prądu o znacznym natężeniu.
    Jednak od pojemności owego źródła zależy czas w jakim możemy pobierać energię.

    Po prostu pobieramy i znaczny prąd i chcemy go pobierać jak najdłużej.

    Pozdrawiam

  8. #28
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Zybi_S
    Owszem mała rezystancja źródła zasilania umożliwia pobieranie prądu o znacznym natężeniu. Jednak od pojemności owego źródła zależy czas w jakim możemy pobierać energię. Po prostu pobieramy i znaczny prąd i chcemy go pobierać jak najdłużej.
    To jest oczywiste, chodzi o to, że nie sama pojemność jest ważna, wystarczy lekko ''podeschnięta'' bateryjka i już pożytku z niej nie będzie, mimo, że będzie miała sporą pojemność.

  9. #29
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    Posty
    919
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Witam

    Rozumiem więc, że nie byłoby najgłupszym posunięciem zaopatrzenie się w nowe akumulatory (2500 - 2700 mAh) mimo posiadania 1,5 rocznych Energizerów? Jeśli tak to byłbym wdzięczny za polecenie jakiejś przyzwoitej ładowarki, raczej niezbyt szybkiej, po prostu pewnej. IC8800 - jest jak dla mnie trochę zbyt kosztowna.

    Swoją drogą muszę przyznać, że jestem zadowolony z zakupu SP-320. Większych minusów w nim nie znalazłem. Z niektórymi po prostu trzeba się pogodzić. W porównaniu do C-725 w oczy rzuca się znacznie lepsza praca lampy, czy dobór siły błysku. Problem "upiornych" przepaleń w trybach automatycznych praktycznie nie występuje.

    Pozdrawiam

  10. #30
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ggrzesiek
    Rozumiem więc, że nie byłoby najgłupszym posunięciem zaopatrzenie się w nowe akumulatory (2500 - 2700 mAh) mimo posiadania 1,5 rocznych Energizerów?
    Tak, jeśli Ci siadają dość szybko to warto. Niestety w ładowarkę także warto by było zainwestować.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.