Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [?] 350d vs. e-500

  1. #1
    Awatar milo
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    łódź
    Posty
    499
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    [?] 350d vs. e-500

    Witam,
    poczytalem juz roche recenzji na temat ww aparatow, kazdy ma swoje wady i zalety, a co wazne maja podobna cene. Aparacik bedzie mi sluzyl typowo amatorsko, jakies kwiatki, troche 'reporterki', co wazne mam tez pare szkiel m42. Pomozcie mi co mam wybrac, chetnie spojrze na jakies przytoczone krotkie porownanie w istotnych kwestiach. Czy to prawda ze e500 ma problem z manualnym ostrzeniem?
    pozdrawiam

  2. #2
    jacek2004
    Gość
    Tak prawdę powiedziawszy to każdą lustrzanką z matówką bez rastra i klina kiepsko ostrzy się manualnie. Im jaśniejszy wizjer tym lepiej. E-500 ma ponoć faktycznie kiepsciutki wizjerek, aczkolwiek do wizjerka z E-300 można już przywyknąć, a E-1 całkiem przyzwoicie idzie ostrzyć.

    Niemniej jednak przy częstej pracy z obiektywami manualnymi należy wymienić matówkę w aparacie. W niektórych wymiana jest bardzie prosta w innych mniej.

    Np. w E-1 mozna samemu wymienic matówke (jest to przewidziane w konstrukcji aparatu i opisane w instrukcji uzytkownia). Ponoc najlepsze matówki do E-1 robi firma Katzeye, ale matówka z rastrem i klinem kosztuje 180USD plus przesyłka (ponoc w europie nie ma żadnego przedstawiciela i trzeba ciągnąć ze stanów samodzielnie). Dodatkowo firma ta produkuje matówki w wersji super jasnej czyli z f 8 mozna spokojnie ostrzyć.

    Są też majsterkowicze w Polsce, którzy sami robią (przystosowuja) matówki do cyfrowych lustrzanek - koszt okolo 200zł, tyle że w modelach które nie mają przewidzianej samodzielnej wymiany matówki, moga się pojawić problemy np dotyczace z kalibracją obrazu na tejże. Poczytaj sobie o tym na innych forach np: http://usenet.gazeta.pl/usenet/0,1.h...c.foto.cyfrowa

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    milo:

    prawda jest taka, że ani E-500 ani 350D nie można efektywnie ostrzyć "z palca". oba mają malutkie wizjery nadające się raczej do kadrowania a nie do ostrzenia.

    w E-Systemie tylko E-1 i E-300 z 14-54 pozwalają sensownie ostrzyć ręcznie (nie wiem jak z E-330) a E-500 już nie bardzo. patent z wymianą matówki może pomóc i umożliwić ostrzenie nawet z małym wizjerem.

    jeśli jesteś fanem zakurzonych słoików, to tylko Pentax mający duży wizjer z pryzmatem albo E-1 (również pokaźny, jasny i na pryzmacie) mogą Cię uratować.

  4. #4
    robin102
    Gość
    milo tak jak koledzy mówia jest z ym ostrzeniem , moż ejeszcze wyjątek to stałka 35mm którą ostrzy mi się wyjatkowo skutecznie zarówno w e300 i e1 tak samo pewnie będzie w e500 W canonie na kitowym obiektywie to jakiś żarcik, a nie pierscień ogniskowania.
    Prawde powiedziawszy to teraz dla wymagajacego amatora (marudnego jak ja) nie ma aparatów za sensowne pieniądze , moze canon 30D ??? ewentualnie poczciwy D70s jak Ci specyficzne kuuulorki nie przeszkadzają.
    E500 napewno to porządne urzadzenie tylko te obiektywy ........
    A 350D to w ogole dla mnie poza zainteresowaniem z powodu obudowy, nie lubię jak mnie ktoś w biały dzień próbuje oszukać sprzedajac niby aparat w gumowomydelniczkowej obudowie co dotknąć nie można bo ślady zostają.

  5. #5
    Awatar milo
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    łódź
    Posty
    499
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    aha, czyli canon odpada...
    a czy ta cena [ http://allegro.pl/item112495253_niko..._fakt_vat.html] d70s jest normalna? bo jakos sa po 1000zl drozsze... aha i o co chodzi ze specyficznymi kolorkami?,
    co do 30D to jest dla mnie za dorgi, dla mnie cene zaporowa stanowi 3k, choc i tak chcialbym wydac troche mniej,
    wazne jest tez aby aparat mial wbudowana lampe, wiec e-1 nie wchodzi w gre...
    a co do *ist D to juz kiedys sie za nim rozgladalem ale jest slabo osiagalny...
    prosze jeszcze o jakies porady, chcialbym nie zalowac wydanych pieniedzy... no i tak jak mowilem bardzo mi na tym manualnym ostrzeniu zalezy, bo to cala przyjemnosc w tym jest ...
    pozdrawiam

  6. #6
    robin102
    Gość
    cena na tej aukcji jest znacznie niższa bo to zestaw z najtańszym obiektywem Nikona , zazwyczaj sprzedawanym z D50 . Jeśli D70s to tylko z 18-70 lub samo body i jakiś stłoogniskowy na poczatek. Jeśli dziś już na 100% wiesz , że nigdy nie będziesz rozbudowywalł systemu to kupuj E500 z 2 szkłami. Ale kto to wie do końca.

  7. #7
    Awatar milo
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    łódź
    Posty
    499
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    no tak ale ten d70 z tym szklem 17-50 jest praktycznie w cenie body wiec to tez jest jakies wyjscie, ...
    nie no juz sam nie wiem co mam wybrac, moze bym kupil tego dual kita e-500, ale nie chce byc ograniczony do tych dwoch szkiel ... zgrozo ...
    a jak jest z kompatibilnoscia innych szkiel z nikonem? takze tych analogowych?
    pozdrawiam

  8. #8
    | OlyJedi Awatar gary
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    484
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    po pierwsze jakie masz te m42 i czy sa az tak swietne ze warto dla nich wybierac system cyfrowy?
    nikon z m42 dziala dupnie bo nie ma nieskonczonosci chyba ze przez soczewke
    za to ostrosc potwierdza
    jesli koniecznie m42 to kup sobie canona lub pentaxa lub sony(km) lub olympusa
    z tym ze tak jak pisze robert jesli nie masz kasy to oly ograniczy cie do 3 szkiel
    pozdrowka

  9. #9
    Awatar milo
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    łódź
    Posty
    499
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    to jest tak tych m42 mam kilka, nie sa to jakies gornoloty ale szkoda by sie kurzyly, jednak nie bede znowu plakal z tego powodu jak z nich nie skorzystam, nie ukrywam ze chcialbym aby moc rozbudowac sobie zestaw sziel do cyfry, ale ceny e-systemu sa cholendarne no i za duego wyboru nie ma... wiec juz sam nie wiem czy brac tego dual kita e-500 czy szukac czegos innego, czy na tego ist ds polowac?
    pozdrawiam

  10. #10
    | OlyJedi Awatar gary
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    484
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    w takim razie nie patrz na m42 i wybieraj z pelnego rynku
    a co wybrac nie powiem Ci - pytajac na tym forum dostaniesz wiadomą odpowiedz
    tak samo jakbys zapytal na nikonie, canonie czy kkm
    idz SAM do sklepu i wymacaj co ci pasuje
    ogladaj SAM zdjecia w necie i zobacz jakimi aparatami foca

Podobne wątki

  1. nikon D50 | oly E-300 czy Canon 350D
    By Niss in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 12.09.06, 11:04
  2. Kto ma racje ??? 350D
    By robin102 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19.01.06, 16:54
  3. 20D czy 350D ?
    By kwiattek in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 1.12.05, 16:23
  4. Lustrzanka, E300, 350D,
    By Infomark in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 7.06.05, 19:15
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18.04.05, 16:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.