Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Nowe obiektywy do 4/3

  1. #1
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Nowe obiektywy do 4/3

    Nowe obiektywy od Leici:

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4562

    (o tym chyba już było wiadomo wcześniej).

    Ale: to tylko, zapewne, plotka, ale i Tamron chce robić obiektywy do 4/3. Za http://www.biofos.com/whatnew.html

  2. #2
    Awatar maryo
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    183
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    moze ceny bedą przystępne, bo teraz wszedzie drogo.

  3. #3
    | OlyJedi Awatar Magus
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    719
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jeśli i tamron w to wejdzie to będzie jeszcze piękniej niż w najpiekniejszych snach

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    wiele firm czekało czy aby system nie padnie. minęły 3 latka, system żyje i zaczyna stawać na nogi. myślę że aktywne wejście Panasa w temat przyciągnie inne firmy. teraz, jak już nie czekają przy grobie, muszą się sprężać bo rynek chłonny i żądny "stałek"... kto pierwszy popełni tanie i jasne słoiki, ten zgarnie monetę.

    Tamron jak Tamron, ale jakby FUJI zapodało jakiś ciekawy aparacik ze swoją matrycą to mielibyśmy przełom.

    na tej stronce biofos Gość ciekawie spekuluje, że nowe grube E-body prawdopodobnie wyjdzie w kicie z tym 14-35 f:2.0... grubo by było...

    Magus:

    ciekawy avatar, pojechałeś...

  5. #5
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    grubo by było... .
    grubo to będzie trzeba posmarować, niestety.
    było sobie życie

  6. #6
    | OlyJedi Awatar johan
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Siedlce
    Posty
    546
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Wszyscy zapowiadają nowe szkła, ale coś ciężko je kupić. Nowe Sigmy miały być dostępne od połowy czerwca (pytałem w Sigma Polska), a tymczasem nic o nich nie słychać.
    Oby na zapowiedziach się nie skończyło.
    Jeśli coś pokażą na Photokina to w sprzedaży będzie najwcześniej za 6 miesięcy
    Przydałoby się jakieś długie tele za normalne pieniądze. Liczyłem na Sigmę 50-500 ale nie mogę się doczekać. Męczę się z ciężkim Pentaconem 4/300...., ale efekty daje ciekawe, nawet z konwerterem x2 jakość jest do przyjęcia. Żeby miał AF to by było super...
    E-620 | HLD-5 | 14-42 | 40-150 |
    5DmkII | 50D | C20/2.8 | C28/1.8 | C50/1.4 | C85/1.8 | C100/2.8L IS | C200/2.8L II | 300/2.8L IS | TC 1.4X II | TC 2.0X II | 580exII

  7. #7
    The z00m
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    muszą się sprężać bo rynek chłonny i żądny "stałek"... kto pierwszy popełni tanie i jasne słoiki, ten zgarnie monetę.
    Hmmm... jasne i tanie? Może bardziej precyzyjnie.

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    na tej stronce biofos Gość ciekawie spekuluje, że nowe grube E-body prawdopodobnie wyjdzie w kicie z tym 14-35 f:2.0... grubo by było...
    Hmmm... no nie wiem. Zakres pod kita, a z E-1 sprzedawali klasowe 14-54 więc wszystko jest możliwe. Oby jednak taki kit oparty o E-3(?) oraz 14-35/2,0 nie kosztował 10 000 zł bo się ząłamię.

  8. #8
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    14-35 ze światłem 2 to dwa razy jaśniej niż u konkurencji. Jeśli wyjdzie E3 w przyzwoitej cenie (nie liczmy, że będzie tanio), bez "baboli" poprzedniego modelu profi E1 (kiepski AF w porównaniu do Canona i Nikona, 3 kl/s, i jeszcze kilka innych szitów) to może wreszcie tzw. profesjonaliści zaczną kupować Olka.

    Byłyby dwa najważniejsze szkiełka (14-35 i 35-100) bijące konkurencję światłem.

    Moim zdaniem Olek nie powinien olać rynku profi (jak wieszczy Robin). Jeśli firma klepiąca auta jeździ w formule 1, to dzięki temu lepiej sprzedaje swój produkt dla mas. Tak samo z aparatami foto.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    227
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Rafał Czarny
    Moim zdaniem Olek nie powinien olać rynku profi (jak wieszczy Robin). Jeśli firma klepiąca auta jeździ w formule 1, to dzięki temu lepiej sprzedaje swój produkt dla mas. Tak samo z aparatami foto.
    Nie slyszalem żeby Ferrari, Mclaren, Lotus... produkowaly samochody dla mas.
    Za to BMW, Mercedes (poza krótką bardzo nieudana przygodą), VW, Audi, Ford, Opel... nie jeżdzą w forule 1.

  10. #10
    Awatar Moog
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    247
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    uuuu... to podpadłeś a w jakim Team'ie jeździ jedyny Polak w F1? BMW Sauber. McLaren-Mercedes mają wspólny Team również jeździ w F1.

    Aktywni konstruktorzy

    * BMW Sauber
    * Ferrari
    * Honda
    * McLaren
    * MF1
    * Red Bull
    * Renault
    * Super Aguri
    * Toro Rosso
    * Toyota
    * Williams

Podobne wątki

  1. Nowe, manualne obiektywy Falcon
    By emc2 in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 9.02.10, 13:25
  2. Nowe obiektywy Panasonica, 100-300mm, 8mm i 14mm
    By Magnesus in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19.01.10, 19:30
  3. nowe obiektywy Olympusa
    By darkelf in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 31.05.09, 13:33

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.