Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: raw po raz kolejny

  1. #1
    dinx6
    Gość

    raw po raz kolejny

    A dla mnie właściwie po raz pierwszy. Postanowiłem sprawdzić możliwości osławionych orf'ów i podciągnąłem co nieco w rawshooter. lekki szok, bo to samo foto w jpg wygląda w porównaniu z tym co osiągnąłem niemal tragicznie. czyli, warto w raw'ach

    wywołuję rawa do tiff (choćby po to, by jeszcze z nimi trochę powalczyć w PS) a następnie chcę go spłaszczyć do jpg. muszę więc zmienić kolory z 16 na 8 bitów. i tu mam wątpliwości, czy dawać do wywołania na papier jpg czy może tiff? jeśli tiff, co powinienem w nim zmienić, by nie były takie kobylaste? dodam, ze z rawa (13 MB) PS robi mi tiffa (47 MB). to normalne, czy zwariowałem? o jakich opcjach/ właściwościach plików powinienem pamiętać przy zapisywaniu, by nie wyjść na idiotę?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria

    Re: raw po raz kolejny

    Cytat Zamieszczone przez dinx6
    wywołuję rawa do tiff (choćby po to, by jeszcze z nimi trochę powalczyć w PS) a następnie chcę go spłaszczyć do jpg. muszę więc zmienić kolory z 16 na 8 bitów. i tu mam wątpliwości, czy dawać do wywołania na papier jpg czy może tiff? jeśli tiff, co powinienem w nim zmienić, by nie były takie kobylaste? dodam, ze z rawa (13 MB) PS robi mi tiffa (47 MB). to normalne, czy zwariowałem? o jakich opcjach/ właściwościach plików powinienem pamiętać przy zapisywaniu, by nie wyjść na idiotę? :)
    Oryginalnego masz tego PS? Tak z ciekawości pytam.

    Ja do druku zanoszę 8-bitowe TIFF (ośmio, bo GIMP tylko takie obsługuje, a do zakupu PaintShop Pro jakoś nie mogę się przekonać). Jednakże do mało-średnich formatów różnica między wydrukiem z JPG a TIFF będzie niezauważalna. Myślę, że do 13x18 można spokojnie drukować z JPG.

    O opcjach i właściwościach plików w PS możesz poczytać w załączonej do programu instrukcji.

  3. #3
    dinx6
    Gość

    Re: raw po raz kolejny

    Cytat Zamieszczone przez lgrabun
    Cytat Zamieszczone przez dinx6
    wywołuję rawa do tiff (choćby po to, by jeszcze z nimi trochę powalczyć w PS) a następnie chcę go spłaszczyć do jpg. muszę więc zmienić kolory z 16 na 8 bitów. i tu mam wątpliwości, czy dawać do wywołania na papier jpg czy może tiff? jeśli tiff, co powinienem w nim zmienić, by nie były takie kobylaste? dodam, ze z rawa (13 MB) PS robi mi tiffa (47 MB). to normalne, czy zwariowałem? o jakich opcjach/ właściwościach plików powinienem pamiętać przy zapisywaniu, by nie wyjść na idiotę?
    Oryginalnego masz tego PS? Tak z ciekawości pytam.

    Ja do druku zanoszę 8-bitowe TIFF (ośmio, bo GIMP tylko takie obsługuje, a do zakupu PaintShop Pro jakoś nie mogę się przekonać). Jednakże do mało-średnich formatów różnica między wydrukiem z JPG a TIFF będzie niezauważalna. Myślę, że do 13x18 można spokojnie drukować z JPG.

    O opcjach i właściwościach plików w PS możesz poczytać w załączonej do programu instrukcji.
    ok, dzięki.

    oryginalnego jak najbardziej, ale nie swojego. tylko do dyspozycji. czaję się na szóstkę na allegro. 599, o tu http://www.allegro.pl/item113616848_...0_okazja_.html

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.