Strona 45 z 45 PierwszyPierwszy ... 35434445
Pokaż wyniki od 441 do 447 z 447

Wątek: Wybór filtra

  1. #441
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roman R Zobacz posta
    Myślałem o UV jako stałą osłoną a o polarze jako tym bardziej przydatnym.A skoro wynależli taki dwufunkcyjny to się nim zainteresowałem.
    .
    I tak będziesz tracił na świetle. Nie ma sensu.

  2. #442
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Jeśli założysz polara, to on będzie stanowił ochronę obiektywu. UV już Ci wtedy nie jest potrzebny.

    Ja jestem zdania, że dopóki nie fotografujesz żużlu przy bandzie albo rajdów w rowie przy trasie, to nie potrzebujesz żadnej ochrony obiektywu. Jeśli jednak tak bardzo pragniesz ją stosować, to kup zwykłą UV-kę. Tylko nie stosuj jej razem z polarem, bo żadnej dodatkowej ochrony to nie da, a na jakość obrazu na pewnie nie wpłynie pozytywnie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #443
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roman R Zobacz posta
    Myślałem o UV jako stałą osłoną a o polarze jako tym bardziej przydatnym.A skoro wynależli taki dwufunkcyjny to się nim zainteresowałem.
    Filtr UV w aparacie cyfrowym to taki pic na wodę fotomontaż. Owszem takie szkiełko zabezpiecza fizycznie przed mechanicznym zarysowaniem przedniej soczewki i tyle, przy czym zawsze dodatkowy element optyczny negatywnie wpływa na obraz. Sam sobie musisz odpowiedzieć, czy ochrona obiektywu jest tego warta. Jeśli tak i chciałbyś nosić taki filtr na stałe (np. zamiast dekielka) to niestety dwóch pieczeni na jednym ogniu nie upieczesz - filtr polaryzacyjny zabiera sporo światła, bez sensu więc stosować go jako filtr ochronny. Kup oddzielnie PL i UV jeżeli ich potrzebujesz.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  4. #444
    | OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Zabrze
    Posty
    191
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Jak epicure wyżej. A jak chcesz mieć pewność że obiektywowi nic się nie stanie to go trzymaj dobrze opakowany w szafie

  5. #445
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    26
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Dzięki wszystkim szczególnie Nemo5576 za poczucie dobrego humoru. Zrozumiałem że UV nie potrzebny.Kupię tylko Polara.Może ktoś ma sugestie żeby dobry i w rozsądnej cenie.
    Pozdrawiam
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Przed chwilą widziałem na tym wątku wpis z linkiem do filtra ale po odświeżeniu ekranu podczas logowania wpis znikł.Bardzo proszę autora o powtórkę lub na meila
    Ostatnio edytowane przez Roman R ; 27.02.11 o 19:51 Powód: Automatyczne scalenie postów

  6. #446

    Dołączył
    Feb 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    29
    Siła reputacji
    14
    Moja galeria
    Nie bardzo wiem dlaczego usunęli mój post ;/
    Móiłam że ja mam filtr Marumi http://www.foto-tip.pl/sklep/filtr_p...mm-p-1542.html i chwalę go sobie. Nie wiem co dla Ciebie znaczy cena rozsądna, ten filtr jest droższy od zestawu o którym wspominałeś na samym początku. Tutaj jest test filtrów polaryzacyjnych. Według niego kupowałam swój filtr i jest na 4 miejscu, 3 pierwsze są droższe od niego. Dlatego wydaje mi się dobrym rozwiązaniem.

  7. #447
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    26
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Dzięki serdeczne.
    Ja znalazłem jeszcze taki
    http://allegro.pl/filtr-polaryzacyjn...478577487.html
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Bo na Twoim linku nie ma mojej średnicy
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Zwłaszcza że szukam w ver.standard umożliwiającej założenie dekielka na obiektyw
    Ostatnio edytowane przez Roman R ; 27.02.11 o 20:34 Powód: Automatyczne scalenie postów

Podobne wątki

  1. Czyszczenie filtra UV
    By robert1088 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22.07.11, 10:55
  2. Usunięcie filtra AA w Olku
    By Thomasso in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22.04.10, 13:30
  3. Pomoc w wyborze filtra!
    By Lucas in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26.01.10, 07:31
  4. mocowanie filtra a oslona
    By farnek in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24.04.07, 00:25

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.