Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Współpraca E1 z obiektywami om??

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Współpraca E1 z obiektywami om??

    Witam szystkich - jestem pierwszy raz na forum

    mam kilka pytań:
    jak wygląda w praktyce współpraca obiektywów serii om z systemem 4/3? warto inwestować w adapter om FM-1? jeżeli ktoś używa obiektywów om to jakich? czy zawracać sobie głowę takimi kombinacjami?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar WUJEK MARO
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    485
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Oczywiście, że warto. Po szczegóły sięgnij najlepiej do wielu podobnych wątków, jakie już istnieją na tym forum.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    112
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    ..oczywiscie poprzednik dobrze gada...tanszy adapter do OM kupisz w Lublinie..
    http://foto-akcesoria.com.pl/index.php?i=produkt&nr=12
    Pozdrawiam
    Coral

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    NY
    Posty
    95
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Re: Współpraca E1 z obiektywami om??

    Cytat Zamieszczone przez niaq
    Witam szystkich - jestem pierwszy raz na forum

    mam kilka pytań:
    jak wygląda w praktyce współpraca obiektywów serii om z systemem 4/3?
    Rewelacyjnie.

    warto inwestować w adapter om FM-1?
    Warto. Jest swietnej jakosci, doskonale spasowany.

    jeżeli ktoś używa obiektywów om to jakich?
    Ja uzywam dwoch klasykow: 50 i 35.

    czy zawracać sobie głowę takimi kombinacjami?
    Tak, plastyka nieporownywalna z czyms innym, glebia ostrosci jak z 35 mm


    Zerknij na stronke w moim podpisie, zdjecia z koncertu 50 mm plus FM-1 plus olek e-500. iso 1600

    Oczywiscie nie bedziesz mial AF, ostrzyc trzeba recznie, ja sobie dokupilem muszle oczna by zwiekszyc obraz w wizjerze. Nie wiem jak z pomiarem swiatla bo albo robie na oko albo zabieram Sekonica L-358.

  5. #5
    jacek2004
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Coral
    ..oczywiscie poprzednik dobrze gada...tanszy adapter do OM kupisz w Lublinie..
    http://foto-akcesoria.com.pl/index.php?i=produkt&nr=12
    Tańszy to może on jest, mam taki z Lublina do M42 i podejrzewam go, ze przy zakręcaniu na korpus scierają się z niego opiłki i syfią komorę aparatu. Pisałem już kiedyś że znalazłem je (syfki) na matówce. Przez to skończyłem zabawę z M42. Poza tym dlaczego na konwerterze nie trzyma się zatyczna od obiektywów 4/3 a powinna - coś jednak jest nie tak z tymi konwerterami. Większe szkiełka się jakoś dziwnie przesuwają względem korpusu.

    Mam też oryginalną przejściówkę na OM, i tu wykonanie jest kosmiczne - żadnych obaw o opiłki. Tyle że szkiełek OM jest mniej w ofercie i jak są jakieś w rozsądne kondycji fizycznej to są strasznie drogie.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    To i ja sie podepne pod temat bo w polowie dotyczy on mojego pytania
    Olek E-300, szukam dobrych obiektywow TELE (myslalem o 200 lub wiecej, moze byc stala ogniskowa) i MAKRO, wiadomo ZD 4/3 sa drogie i narazie nie mam na nie kasy. Ale zastanawialem sie nad przejciowka wlasnie albo 4/3-OM albo 4/3-M42. Pytanie: jakie obiektywy tele i makro polecacie, ktore z waszych wlasnych doswiadczen najlepiej wspolpracuja z Olkami?

  7. #7
    jacek2004
    Gość
    Z obiektywami tele M42 i OM próbowałem, nie były to jakieś nadzwyczajne sztuki. Moje wnioski są takie:
    1. Jakość obrazu dużo gorsza o oryginalnych ZD po 4/3, np jakość 40-150mm na największej dziurce jest na analogach nie do osiągnęcia, bez przymykania do f8 i więcej, oraz robienia specjalnycj masek na tylną soczewkę (poszukaj wątki Irka50)

    2. Jeśli ktoś używa tele i statywu to może się bawić z M42, OM - wg mnie do strzelania z ręki się nie nadają.

    3. Dobre, jasne obiektywy OM Zuiko czy M42 Zeisa kosztują fortunę, jak na to co można z nimi uzyskać - dobre sztuki są po okolo 1000zł

    4. 1000zł to 1/3 kosztu ZD 50-200mm - lepiej nie jeść nie pić nie palić i odłożyć kolejne 2000zł i cieszyć się doskonałym obiektywem niż kombinować z teleantykami.

    Jeśli ktoś chce kombinować z manualnymi obiektywami, to jedynie na polu macro ma to sens. Ale teraz po pajawieniu sie taniego ZD 35mmf3.5 i to staje sie dyskusyjne.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    106
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    No i takiej odpowiedzi oczekiwalem Tak myslalem ze lepiej odlozyc bo ogladajac zdjecia zrobione obiektywami M42 i OM czulem niesmak - a to szumy, a to jakas mora, a to ostrosc. Dzieki za odpowiedz, chyba lepiej odlozyc kase

  9. #9

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    NY
    Posty
    95
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Proponuje zajrzec tutaj:

    http://www.wrotniak.net/photo/oly-e/omz.html


    Szczegolnie zwroce uwage na jeden fragment:

    "My favorites? 24mm/2.8, 40mm/2.0, 50mm/1.2, 50mm/1.8, 50mm/3.5 Macro, 90mm/2.0 Macro — the macro lenses produce stunning results on the E-1."

    stunning: oszałamiający, wspaniały (za ling.pl)

    Tutaj jeszcze jeden artykul:

    http://www.biofos.com/cornucop/omz_e1.html

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez
    Dołączył
    Sep 2005
    Posty
    112
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jacek2004
    Cytat Zamieszczone przez Coral
    ..oczywiscie poprzednik dobrze gada...tanszy adapter do OM kupisz w Lublinie..
    http://foto-akcesoria.com.pl/index.php?i=produkt&nr=12
    Tańszy to może on jest, mam taki z Lublina do M42 i podejrzewam go, ze przy zakręcaniu na korpus scierają się z niego opiłki i syfią komorę aparatu. Pisałem już kiedyś że znalazłem je (syfki) na matówce. Przez to skończyłem zabawę z M42. Poza tym dlaczego na konwerterze nie trzyma się zatyczna od obiektywów 4/3 a powinna - coś jednak jest nie tak z tymi konwerterami. Większe szkiełka się jakoś dziwnie przesuwają względem korpusu.

    Mam też oryginalną przejściówkę na OM, i tu wykonanie jest kosmiczne - żadnych obaw o opiłki. Tyle że szkiełek OM jest mniej w ofercie i jak są jakieś w rozsądne kondycji fizycznej to są strasznie drogie.
    ..oczywiscie orginalna przejsciowka jest wykonana lepiej (i kosztuje adekwatnie wiecej) - sam takowej uzywam..natomiast mam przelotki z Lublina (praktycznie wszystkie jakie tam sa robione do E -system) i sporo moich klijetow (pewnie ze 100 osob) uzywa takowych bardzo sobie chwalac..sam kiedys uzywalem Pentax/Esystem bez jakichkolwiek problemow
    Pozdrawiam
    Coral

Podobne wątki

  1. IS z kitowymi obiektywami
    By Beefheart in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12.05.09, 23:06
  2. współpraca zd 50-200 z E-410- czy to możliwe?
    By historikus in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26.10.08, 21:25
  3. Współpraca filtra IR z różnymi aparatami
    By Jacek64 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 2.08.07, 22:26
  4. Współpraca urządzeń OTG z E-1
    By wierzba in forum E-System
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24.10.05, 15:23

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.