Strona 3 z 37 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 362

Wątek: RAW

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    622
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    dodano Adobe Lightroom

    Odpowiedzi ze tematu "male porownanko metod w Studio oraz innych programow do RAW"

    do porownania dodalem Adobe Lightroom

    z pracy tego programu wynika, ze ustepuje nieco AHS, jednak przewyzsza HF w Studio

    innymi slowy dla innych Olkow niz E1, AL ma nieznaczna przewage w detalach niz Studio a to juz cos (kolorow nie sprawdzalem dokladnie, pocwicze dokladnie z kolorami skory, wtedy sie okaze )
    pozdrawiam
    K.Gajda (cra3y)

  2. #22
    jacek2004
    Gość

    odp z "male porownanko metod w Studio oraz innych prog.

    Ciekawe porównanie.

    Ze swojego doświadczenia dodam iż duże znaczenie ma też to jakim obiektywem robimy zdięcia. Ale jest to ogólny wpływ na jakość zdięcia.

    Najczęsciej używam RSE - bo fajny interfej i do wstępnego przetworzenia jest idealny. Ale jak już wiem jak poustawiać korekcję to finalne wybrane fotki robię w OS i tu wszystko zależy od konkretnej fotki czasami HS, czasami HF. HF całkiem nieżle wyostrza, ale lubi uwydatnić szumy. Moim zdaniem OS najlepiej oddaje kolory.

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    na prfc pojawiła się informacja o nowym (darmowym) programie Raw Therapee - ogólnie ponoć wymaga dopracowania w kwestii wydajności przetwarzania raw.

    Natomiast to co jest interesujące to porównanie konkurencyjnych programów:

    http://www.rawtherapee.com/comparison.html

    co sądzicie o wynikach? cra3y, Ty się zagłębiałeś w porównania, jak to ma się do wyników Twoich porównań?
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    622
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez blady
    cra3y, Ty się zagłębiałeś w porównania, jak to ma się do wyników Twoich porównań?
    testowalem RawTherapee na ORF z E1 i wyglada mi to na klona dcrawa, podobna charakterystyka wyjsciowa, ktora mimo, ze dokladna, to wykazuje sklonnosci do tzw. "maze artefact" (powstaja labirynty zamiast gradientowego przejscia)

    ciekawie sie zapowiada - jak poprawia szybkosc, to bedzie o czym mowic

    jak narazie mecze Studio i Adobe Lightroom, z tym ze Studio ma bardzo przydatny "ficzer" tzn. zakladke "Auto Tone Correction" bazujacy na przemyslowych algorytmach firmy apical

    metoda ta polega na analizie mikr-kontrastow w cieniach i ich podnoszenie i wyciaganie poziomow, czego nie da sie zrobic za pomoca krzywych

    przyklady ze strony apicala
    [center:02a5128637]
    [/center:02a5128637]
    jako ciekawostke podam, ze firma ta "maczala paluchy" w algorytmach DRO (D-Range Optimizer) w sony Alpha A100
    http://www.apical-imaging.com/news_8_jun_06.html
    pozdrawiam
    K.Gajda (cra3y)

  5. #25

    Dołączył
    Aug 2006
    Posty
    65
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    raw w programach a w aparacie - gdzie najwyzsza jakosc

    witam

    jestem dosyc swiezy wiec prosze o wyrozumialosc.

    zastanwiam sie nad pewnym faktem. wykonuje zdjecie w formacie raw. otwieram je za pomoca zew. oprogramowania np. FastStone i pozniej zapisuje jako jpg w 95% jakosci.
    czy jakosc tych zdjec bez bawienia sie - obrobka zew. oprogramowania nie bedzie gorsza od tej gdzie moj aparat olympus 5060 od razu zapisze do jpg (oczywiscie zamykam sobie mozliwosc pozniejszej bezstratnej obrobki). chodzi mi dokladnie o poustawiania tych parametrow jasnosci, kontrastu, nasycenia itd. wiem ze raw jest idealny dla osob znajacych sie na rzeczy i modyfikujacych bez "uszczerbku" dla zdrowia fotografii roznych parametrow. jednak dla osoby, ktora tylko pstryknie i chce miec najwyzsza jakosc, czy elektronika olympusa nie zrobi tego lepiej od jakiegos tam sofciku uniwersalnego?

    aha. jeszcze jedno. na raw widze wieksze smuzenie od jpg'a oczywiscie ISO 400 .

  6. #26
    Awatar atb71
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    lubuskie
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    [24-08-2006] - RAW Therapee

    RAW Therapee

    Witam, jestem jeszcze laikiem foto i mam aparat (Olympus SP - 320) z funkcją robienia zdjęć w RAW. Znalazłem (dzięki uprzejmości jednego forumowicza) ten program i z testów wynika że RAW Therapee naprawde jest dobry(nr 1) na tle innych konkurentów. Proszę o opinie na ten temat. Licze na poważne wypowiedzi. Pozdrawiam.

    Wszystko jest na stronie producenta: http://www.rawtherapee.com/

    Jeronimo: poprawilem link
    Kobieta Która Naprawde kocha - Kocha Mniej Samą Siebie

  7. #27
    | OlyJedi Awatar YxasoR
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Nie przenoście nam stolicy do Krakowa...
    Posty
    950
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Jest bardzo dobra aplikacja (Mac/Windows) iView MediaPro, która służy jako przeglądarka plików. Ma(np.):
    1. SZYBKI
    2. OBSŁUGA RAW(ORF)
    3. ŁĄCZY Z PROGRAMEM EDYCYJNYM
    "A na resztę zamknij oczy moja miła
    pod powieką znacznie lepsze są obrazy
    i w tym nasza siła
    i w tym nasza siła
    że umiemy jeszcze czasem marzyć"

  8. #28
    | OlyJedi Awatar YxasoR
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Nie przenoście nam stolicy do Krakowa...
    Posty
    950
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Kolejny program(Mac) to: iPhoto. Darmowa aplikacja w każdym nowym Macu. Możliwość obsługi RAW, bez ORF-ów (w wersji 5, a w wersji 6 podobno jest możliwa).
    "A na resztę zamknij oczy moja miła
    pod powieką znacznie lepsze są obrazy
    i w tym nasza siła
    i w tym nasza siła
    że umiemy jeszcze czasem marzyć"

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kali999
    Dołączył
    Dec 2006
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Posty
    731
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Ja osobiście używam RawShootera premium 2006 i spisuje się bardzo dobrze. Przede wszystkim posiada bardzo przyjazny interfejs. Tylko jest jedno ale, kiedy zdjęcia ładują mi się w programie zostają automatycznie zmieniane ich parametry, tak jakby wiadomości o brazie utworzone w aparacie po zrobieniu zdjęcia są kasowane. Choćby taki prosty przykład zdjęcie zrobione w czerni i bieli zmienia się na kolor. Czy jest to normalne zachowanie rawów czy też tą funkcję da się w jakikolwiek sposób wyłączyć.

  10. #30
    Awatar Andrzej m.
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    11
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    RawShooter essentials + E-500 = ??

    Witam wszystkich.
    Od pewnego czasu używam RawShooter essentials 2006, podoba mi się interfejs użytkownika, funkcjonalność. Ostatnio bawiłem się zdjęciami zrobionymi nad woda, przy niskim słońcu. Orobiłem się, żeby to jako tako wyglądalo, na histogramie jakieś bzdety wychodziły. Myślalem ze takie kichawe nastawy dałem przy robieniu zdjęc. Przypadkowo otworzyłem RAW'y w Olympus Master i ... zrobiłem jpg'i prawie bez edycji, wyszło OK. A ja naiwny myslałem ze jak RawShooter ORF otwiera to nie przekłamuje. Znacie jakiś darmowy program podobny do RawShooter'a i dobrze odczytujący RAW'y z E-500?

    Dzięki

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.