Strona 2 z 37 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 362

Wątek: RAW

  1. #11
    | OlyJedi Awatar YxasoR
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Nie przenoście nam stolicy do Krakowa...
    Posty
    950
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    A ja napiszę APPLE APERTURE. Są sprzeczki czy najlpszy (ja sądzę, że tak:P)
    www.apple.com/aperture
    P.S. Zachętą jest to, iż cena jest niższa o...200$!!

  2. #12

    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dołączę do tematu, bo od kilku dni pracuję „nad” RSE i nagle okazało się, że dotąd używany OM i OS daje zupełnie inne efekty. Konkretnie:
    - po odpaleniu pliku w RSE zauważyłem jakby wstępne „otwieranie” zdjęcia o ciepłych, „prawidłowych” barwach i po chwili „zastanowienia” plik „oziębiał się”, co można było także zauważyć w zmianie histogramu(to zauważyłem dopiero po jakimś czasie).
    - OM i OS też jakby przetwarza obraz ale daje przeciwnie zbyt ciepły. Czerwień zbyt czerwona, brązy zbyt brązowe. Nawet piasek wpada w delikatny róż/fiolet.
    Dokonałem porównania przy zerowych ustawieniach jednego pliku zapisanego w trzech programach i :
    -RSE daje mniej intensywne barwy nawet po zwiększeniu saturacji, mniejszy kontrast, najbardziej ostry (bez wyostrzania).By uzyskać podobne do OS i OM kolory stosuję akcję velvia lub provia z PS
    -OS „mocniejsze” barwy
    -OM jak OS ale najmniej ostry

    I ostatnia rzecz, dzisiaj zauważyłem, że OM i OS „obcinają” część zdjęcia( prawy bok i dół). Po prostu nie wyświetla i nie zapisuje części zdjęcia???

    Dajcie znać czy to moje subiektywne odczucia, błędy w obsłudze czy po prostu te programy tak mają. Będę bardzo wdzięczny za informacje na temat RSE i jego ”samoczynnego” oziębiania zdjęć.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lukas
    I ostatnia rzecz, dzisiaj zauważyłem, że OM i OS „obcinają” część zdjęcia( prawy bok i dół). Po prostu nie wyświetla i nie zapisuje części zdjęcia???
    Każdy program obcina: jedne więcej drugie mniej.

    Rozdzielczość max. E300/E500 to 3360x2504
    Z prawej strony jest kilkunastopikselowy czarny pas nie zawierający treści więc użyteczna szerokość to ok. 3340.

    Jesli to porównać do 3264x2448 to widać, że z każdej strony obcinanych jest kilkadziesiąt pikseli (raczej symetrycznie niż tylko na dole lub z prawej).

  4. #14

    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    tczew
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za odpowiedź w sprawie wielkości. Już myślałem, że temat umarł... Co jednak z kolorami czy, jak kto woli zupełnie innym balansem bieli w RSE/OM?

  5. #15
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Witajcie! Moj pierwszy post i od razu problem Jestem początkującą posiadaczką Olympusa E330 i ostatnio bawiłam się z plikami RAW. Tzn nic z tego nie wyszło i to mój problem: otwieram RawShooter Essential 2005, wybieram z drzewa folderów ten katalog, gdzie jest plik RAW, pojawia się u góry jego miniaturka. Ale.. jeżeli na niego kliknę, to wiadomo, powiększa się do edycji etc etc, ale jest cały czarny! Co ja źle robię? Mam tak z każdym RAWem... Proszę o pomoc Szukałam różnych instrukcji, ale nie mogę znaleźć żadnego tutoriala do RSE...

  6. #16
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dog_master
    Witajcie! Moj pierwszy post i od razu problem Jestem początkującą posiadaczką Olympusa E330 i ostatnio bawiłam się z plikami RAW. Tzn nic z tego nie wyszło i to mój problem: otwieram RawShooter Essential 2005, wybieram z drzewa folderów ten katalog, gdzie jest plik RAW, pojawia się u góry jego miniaturka. Ale.. jeżeli na niego kliknę, to wiadomo, powiększa się do edycji etc etc, ale jest cały czarny! Co ja źle robię? Mam tak z każdym RAWem... Proszę o pomoc Szukałam różnych instrukcji, ale nie mogę znaleźć żadnego tutoriala do RSE...
    RSE niestety nie obsługuje E-330. Adobe wykupiło Pixmanteca i to koniec historii programu.
    Możesz spróbować dpMagic Minilab (czyta DNG zrobione z rawów z Oly E330) Olympus Studio, Photoshopa lub Photoshopa Elements (z pluginem Adobe Camera RAW w wersji 3.4). Może też najnowsza wersja Bibble lub najnowsza wersja Capture One obsługują ORFy z E330 (tych dwóch nie sprawdzałem) albo SilkyPix (ten działa, ale dosyć wydumany interfejs może Cię zniechęcić). Nie eksperymentowałem też z UFRAW i innymi klonami DCRaw, pewnie obsłużą E-330.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  7. #17
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Pytania do Radio Erewań:

    1. Czym konwertujesz ORF -> DNG?
    2. Czy kompresja JPG w DNG nie powoduje jakis strat w ostrości itp?

  8. #18
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Eh moje szczescie Dzieki Sprobuje z produktami Adobe (moze to mnie zmobilizuje do nauki Fotoszopa )

  9. #19
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez skow
    1. Czym konwertujesz ORF -> DNG?
    Kompresuję z poziomu Bridge'a, ale czasem jak trzeba przeczesać więcej katalogów, odpalam Adobe DNG Converter. To ostatnie narzędzie jest darmowe, do pobrania ze stron Adobe. Trzeba się niestety zarejestrować.
    Strona pobierania DNG Convertera.
    Cytat Zamieszczone przez skow
    2. Czy kompresja JPG w DNG nie powoduje jakis strat w ostrości itp?
    Nie kumam o czym piszesz. Jezeli chodzi Ci o kompresję RAW (ORF) po zapakowaniu w DNG, to stosowana tam kompresja jest bezstratna. Jeżeli zaś chodzi Ci o zapisanie JPG w formacie DNG, to nie znam narzędzia, które sobie z czymś takim radzi.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  10. #20
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    Cytat Zamieszczone przez skow
    2. Czy kompresja JPG w DNG nie powoduje jakis strat w ostrości itp?
    Nie kumam o czym piszesz. Jezeli chodzi Ci o kompresję RAW (ORF) po zapakowaniu w DNG, to stosowana tam kompresja jest bezstratna. Jeżeli zaś chodzi Ci o zapisanie JPG w formacie DNG, to nie znam narzędzia, które sobie z czymś takim radzi.
    Pod spodem to co wyświetla EXIFPROBE (zdjęcie konkursowe z bocianem)
    --------------------------------------
    Start of TIFF RGB uncompressed reduced-resolution image [256x192] length 147456 (IFD 0)
    End of TIFF reduced-resolution image data
    Start of JPEG lossless seq Huffman primary image [2624x1966] length <= 4340343 (IFD 0 SubIFD 0)
    End of JPEG primary image data

    Start of JPEG YCBCR baseline DCT compressed reduced-resolution image [1024x768] length 74374 (IFD 0 SubIFD 1)
    End of JPEG reduced-resolution image data
    Number of images = 3
    --------------------------------------

    Z jednej strony jest "lossless Huffman" ale z drugiej jest JPEG
    i stąd te moje wątpliwości

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.