Strona 4 z 60 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 599

Wątek: Olympus Zuiko Digital 35mm 1:3.5 makro (subiektywnie)

  1. #31
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    no dokladnie... ja jak juz cos mam nowego (i znajde czas) to ostro musze wszystko łopatologicznie sprawdzic . Hehe dobrze ze nie mam np. obiektywu 7-14mm bo dopiero musialbym sprawidzic co to sa znieksztalcenia beczkowate, a dystorsje poduszkowate
    Wielka szkoda ze nie ma tego posta o macro co byl ostatnio... ciagle mi chodzi po glowie ta dyskusja na temat robienia zdjec przy f~4 i ze jakos jest najwazniejsza :P
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  2. #32
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.584
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    Co prawda, test jest wykonany w warunkach amatorskich, ale można przypuszczac z dużym prawdopodobieństwem, że obiektyw, jak na swoją klasę cenową, świetnie przekazuje kontrast, czarne jest czarne. Ta cecha generuje również druga bardzo istotną dla fotografii makro cechę - świetnie oddaje fakturę przedmiotów. Własnie to mi się najbardziej podoba, za te pieniądze. W fotografii makro to jest to.
    Pzdr, TJ

  3. #33
    | OlyJedi Awatar gary
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    484
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    to pokaz cropy z tej glowki zapalki przy f3,5 i f22
    sprawdzimy jaki namacalny wplyw ma teoretycznie drastyczny spadek rozdzielczosci przy mniejszych otworach

  4. #34
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gary
    to pokaz cropy z tej glowki zapalki przy f3,5 i f22
    sprawdzimy jaki namacalny wplyw ma teoretycznie drastyczny spadek rozdzielczosci przy mniejszych otworach
    Nie będzie lepiej jak:
    f/11 - 135 lp/mm
    f/16 - 93 lp/mm
    f/22 - 67 lp/mm
    f/32 - 46 lp/mm
    f/45 - 33 lp/mm
    Dla f/22 to nadal 1150 par linii dla 4/3. Nie ma dramatu, choć przy wyciągu 1:1 światełko jeszcze spadnie o dwie przysłony.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  5. #35
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    przeciez udostepnilem oryginalne zdjecia!

    btw. aparat byl ustawiony na A - czas dostosowywal sie automatycznie (chyba przy f/22 mialem nawet ponad 10 sekund) no i pogoda mi sie zmieniala za oknem... raz mialem sloneczko raz chmury dlatego mozna zauwazyc delikatne roznice w jasnosci (ale staralem sie je w RAWie zniwelowac, zreszta napisalem o tym powyzej)

    /EDIT
    acha... te podzialki na kartce sa nieprawidlowe (oryginalny test FF/BF ma wielkosc A4) - dlatego zamiescilem zapalke i linijke (po prawej)!!
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  6. #36
    robin102
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    Cytat Zamieszczone przez gary
    to pokaz cropy z tej glowki zapalki przy f3,5 i f22
    sprawdzimy jaki namacalny wplyw ma teoretycznie drastyczny spadek rozdzielczosci przy mniejszych otworach
    Nie będzie lepiej jak:
    f/11 - 135 lp/mm
    f/16 - 93 lp/mm
    f/22 - 67 lp/mm
    f/32 - 46 lp/mm
    f/45 - 33 lp/mm
    Dla f/22 to nadal 1150 par linii dla 4/3. Nie ma dramatu, choć przy wyciągu 1:1 światełko jeszcze spadnie o dwie przysłony.
    przy f 22 ponad 1000 linni to bardzo dobry wynik , zważywsze jeszcze na cenkę.

    Jeronimo Oj dobrze ,że się przyłożyłeś , pożyteczne te Twoje foty.
    Pewnie zaraz się odezwą ludzie ,że M42 zjakimś dopałem też tak można.

  7. #37
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robin102
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    Nie będzie lepiej jak:
    f/11 - 135 lp/mm
    f/16 - 93 lp/mm
    f/22 - 67 lp/mm
    f/32 - 46 lp/mm
    f/45 - 33 lp/mm
    Dla f/22 to nadal 1150 par linii dla 4/3. Nie ma dramatu, choć przy wyciągu 1:1 światełko jeszcze spadnie o dwie przysłony.
    przy f 22 ponad 1000 linni to bardzo dobry wynik , zważywsze jeszcze na cenkę.
    Dla jasności - to sa fizyczne granice wynikające z dyfrakcji. Lepiej nigdy nie będzie.
    Zwrócę jeszcze uwagę na ostatnie zdanie. f/22 + wyciąg 1:1 daje w efekcie f/45.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  8. #38
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    robin102 to jeszcze nie koniec testow - jesli mi sie uda zrobic taki wynalazek to zrobie podobny test z w plenerze hehe dopiero sie rozkrecam.

    A co do M42 to mam nadzieje ze nie beda mi tutaj psuc watku o ZD35. Sam niedawno focilem obiektywem makro na M42, pierscieniami sie bawielm oraz mieszkiem. I wiem ze mozna robic cuda ktorych ten obiektyw nie wyciagnie. Ale nie o tym ten watek.... jestem coraz bardziej zadowolony z tego obiektywu...


    RadioErewan mi przy 1:1 i przy f/22 bardzo podoba sie GO... no ale cos za cos
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  9. #39
    robin102
    Gość
    heeee , gdzieś ostatnio wyczytałem ,że niby świetny obiektyw w jaki wyposażony jest Sony R1 to chyba 700-800 linni, no ale dokładnie nie pamiętam , chyba chodziło też o makro.

  10. #40
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    jak to dobrze, ze trafiłem na ten wątek ;) nie zaluje juz zakupu ... a jesli chodzi z zblizenia z ZD 14-54 mm to robiłem z odległosci ok mniej niz 30 cm

Podobne wątki

  1. Olympus Zuiko Digital 50 1:2 makro
    By Jeronimo in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 424
    Ostatni post / autor: 6.06.20, 18:36
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.