Strona 326 z 326 PierwszyPierwszy ... 226276316324325326
Pokaż wyniki od 3.251 do 3.260 z 3260

Wątek: Eddie - moje zdjecia

  1. #3251
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Ostatnie dwie wrzutki miłe dla mego oka.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  2. #3252
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.584
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    Na środkowym przeszkadzają mi nieostre kwiatki przysłaniające spódniczkę modelki. Ten element na moje oko jako czerwony i współpracujący z czerwienią ust powinien być jednolicie czerwony.
    TJ

  3. #3253
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    148
    Moja galeria
    Moim zdaniem ładnie wszystko zagrało a co za tym podoba się.
    pozdrawiam Wiejo

  4. #3254
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    W ostatnim czasie myślałem o tym, że dawno mnie tu nie było i mam spore zaległości. Jeszcze nie wszystko zostało pokazane, chociaż sam projekt został zakończony.
    O tym pewnie już pisałem, założyłem na 2020 rok wykonanie 50 sesji zdjęciowych. Średnio wypadała jedna sesja w tygodniu. Po covidowej przerwie od ok 11.03 do 19.04 wskakiwały nawet po dwie czy trzy w tygodniu. Gdy nie udało mi się zrobić w jednym tygodniu sesji, robiłem dwie w kolejnym. Bywały i kumulacje po trzy sesje tygodniowo. Ponieważ jednocześnie zależało mi na regularnym uzupełnianiu profilu na Instagramie oraz na stronie na FB, pociągało to za sobą ogrom pracy przy obróbce. A tu miało być jak najlepiej, więc też poświęciłem niezliczone godziny na retusz. Efekt? Cóż, mam swoje wątpliwości, choć w danym czasie starałem się wykonywać 100% roboty, którą zaplanowałem. To miało jeden przykry skutek - przemęczenie. Kreatywność zaczęła siadać, ale plan musiał zostać wykonany. W sierpniu zrobiłem aż sześć sesji. Dużo więcej wziąłem na barki w maju. Uwaga, dziesięć sesji w ciągu miesiąca! Pod koniec, we wrześniu odbiłem z obranego kierunku, weszła pierwsza sesja aktu. Spora odskocznia, powiew świeżości. Takie sesje zrobiłem później jeszcze trzy. Ostatecznie, pod koniec listopada, jadąc już w zasadzie na oparach zamknąłem projekt. Po dwóch tygodniach przerwy zrobiłem ostatnią sesję w studiu. Miałem dość gonienia za modelkami, terminami, retuszem, za zdjęciami ogólnie. Uwierzycie lub nie, odechciało mi się.
    Teraz zasadnicze pytanie, po co to wszystko pisać?
    Mogłoby się wydawać, że robienie sesji zdjęciowych, w szczególności kobietom atrakcyjnym, to sama przyjemność i radość. Zadanie, które sobie narzuciłem w 2020 roku pokazało, że owszem, jest fajnie, ale tylko do pewnego momentu. Ilość zabiła jakość i przyjemność z robienia tego co się kocha. Przyjemność i pasja przerodziły się w obowiązek, wymagała tego żelazna konsekwencja, potrzeba było samodyscypliny, wytrwałości, uporu. Moment, w którym wyretuszowałem ostatnie zdjęcie z tego projektu był tym, w którym odczułem potężną ulgę. Uwierzcie lub nie, ale przez długi czas naprawdę nie brakowało mi fotografowania. Odpoczywałem. W międzyczasie zdarzyło się sporo i to też mnie absorbowało bardziej niż fotografia. Między innymi też dlatego od lutego nie było mnie tutaj. Ta przerwa jednak ma swój plus. Nie zostaliście zanudzeni kolejnymi sesjami z 2020 roku. Chciałbym Wam jeszcze coś pokazać, ale tylko to co naprawdę warto. A później pójdziemy dalej, ponieważ na ten rok założyłem inny plan. Tym razem bez napinania się, z podejściem na zasadzie "jak się uda to super, jak nie to też dobrze".
    Ale, ale, ale... na zakończenie tego przydługiego wywodu liczba. Nie udało mi się skończyć projektu z pięćdziesięcioma sesjami. Zamknąłem go wcześniej, stanęło na liczbie 44.
    Czterdzieści cztery sesje. To dużo, bardzo dużo.
    I teraz, po raz pierwszy zwróciłem na to uwagę. W 2020 roku skończyłem 44 lata. Czterdzieści cztery sesje na czterdzieści cztery lata życia. Niechcący wyszło symbolicznie.
    Jeśli wytrwaliście do tego momentu, należy się nagroda - zdjęcia.

    Ta sesja została zorganizowana dla dwojga nastolatków, mojej córki i jej przyjaciela, który rozkochał się w fotografii. Dla Ewy, ponieważ kocha psy, a modelka ma pięknego, białego owczarka, widzieliście go kilka stron temu. Dla jej kolegi, żeby miał możliwość zmierzenia się z fotografią trochę bardziej zaawansowaną. Podczas sesji używałem dwóch lamp Yongnuo umieszczonych w osiemdziesięcio centymetrowych oktach. Komary żarły jak wściekłe, sesja była więc krótka - ok 40 minut - za to bardzo owocna.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200813-BERN0470Obrm.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	1,12 MB
ID:	236156

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200813-BERN0519Obrm.jpg
Wyświetleń:	765
Rozmiar:	1,04 MB
ID:	236157

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200813-BERN0569Obrm.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	1,49 MB
ID:	236158
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  5. #3255
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Pomysły tych twardych kobiet są czasami zastanawiające. Świat się zmienia, niekoniecznie nadążam...
    Zdjęcia się mi podobają.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  6. #3256
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Dzięki za odwiedziny, Andrzeju.
    Dziewczyna ze zdjęcia zajmuje się projektowaniem tego typu stylizacji, interesuje się cosplayem głównie od tej strony. Poza tym, oczywiście, pozuje też w swoich projektach do zdjęć. I nie jest kobietą twardą, ale dobrze odnajduje się w tej roli. U mnie mogliście ją zobaczyć w roli łuczniczki, a później w duecie z białym owczarkiem

    Skoro jednak tu jestem, wrzucę może następne zdjęcia, które chciałem Wam pokazać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200831-BERN1418Obrm.jpg
Wyświetleń:	43
Rozmiar:	896,1 KB
ID:	236313Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200831-BERN1449Obrm.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	830,9 KB
ID:	236314Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200831-BERN1470Obrm.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	1,01 MB
ID:	236315
    Wg Karola najlepsza stopka na OC: Canonizacja św. Bernarda z Olympu AD 2011

    [...]Nie patrzę na to jak na efekt pracy z aparatem cyfrowym i oprogramowaniem, dzięki któremu wszystko mogę idealnie wyczyścić i obrabiając zdjęcie też nie myślę w ten sposób, że skoro mam takie narzędzia, to powinienem wszystko doprowadzić do stanu sterylnego.[...]

    BernArt - Moje zdjęcia

  7. #3257
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Zdjęcia całkiem ciekawe, choć nie za bardzo pasuje do nich modelka. Mz lepiej prezentowałaby się w takich okolicznościach pani z lepszą muskulaturą. Nadawałoby to zdjęciom realizmu i charakteru.

  8. #3258
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Mz lepiej prezentowałaby się w takich okolicznościach pani z lepszą muskulaturą. Nadawałoby to zdjęciom realizmu i charakteru.
    Pani z lepszą muskulaturą byłaby bardziej realna?
    Chyba jestem za stary.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #3259
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Eddie Zobacz posta
    Ta sesja została zorganizowana dla dwojga nastolatków, mojej córki i jej przyjaciela, który rozkochał się w fotografii. Dla Ewy, ponieważ kocha psy, a modelka ma pięknego, białego owczarka, widzieliście go kilka stron temu. Dla jej kolegi, żeby miał możliwość zmierzenia się z fotografią trochę bardziej zaawansowaną. Podczas sesji używałem dwóch lamp Yongnuo umieszczonych w osiemdziesięcio centymetrowych oktach. Komary żarły jak wściekłe, sesja była więc krótka - ok 40 minut - za to bardzo owocna.
    Mam pewne uwagi do ogólnych założeń tej sesji. Po stronie modelki: przeszkadza mi nowoczesny makijaż + zbyt dokładny malunek wokół oczu oraz włosy zmierzwione na szybko. Rozumiem, że może tak miało być, ale to jest po trochę zbyt sztuczne. Po Twojej stronie zasadniczo wszystko gra, wybrałbym tylko godzinę mniej złotą, a bardziej mroczną. Ogólnie zgrabnie to wyszło

  10. #3260
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.235
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Mnie podoba się ta gra światłem i cieniem. Interesujące zdjęcia
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

Podobne wątki

  1. Moje zdjęcia
    By grooszek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14.11.08, 22:44
  2. Moje pierwsze zdjecia na forum ;) : zdjecia makro
    By Jonc in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21.09.04, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.