Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Custom reset settings w E-500

  1. #1
    dinx6
    Gość

    Custom reset settings w E-500

    Kolejne lamerskie pytanie

    Przeczytałem instrukcję normalnie/ na wspak i kompletnie nie czaję, jak to można wykorzystać. Początkowo myślałem, że chodzi o zachowanie dwóch ustawień aparatu ale to znalazłem w MyMode. Mógłby ktoś w paru prostych słowach wytłumaczyć, o co chodzi z tym dwustopniowym resetem? Z góry przepraszam za mój funkcjonalny analfabetyzm czy jak to się tam nazywa

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    91
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Sorki że odświeżam wątek

    Czy można zresetować E500 do ustawień fabrycznych??

    Coś fiksuje mi z łapaniem autofocus.
    E-30 14-54, E-500 14-45 i 40-150 + 50_f1:8 manual + FL-36R + SanDisk Extreme 8GB + B&W UV MRC

  3. #3
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mati
    Sorki że odświeżam wątek

    Czy można zresetować E500 do ustawień fabrycznych??

    Coś fiksuje mi z łapaniem autofocus.
    Dlaczego sądzisz, że można coś zmienić w pracy AF resetując ustawienia aparatu?
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  4. #4

    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    z lasu
    Posty
    73
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Sądzi, nie sądzi, ożywczy resecik jeszcze nikomu nie zaszkodził

    Tak na serio, to firmware jest oprogramowaniem jak każde inne i jako dzieło omylnego człowieka jest tak samo jak on omylne. Jak np. z Windowsem. Coś nie działa? Ożywczy resecik i już chodzi jak zegarek. Aż do następnego... Kto wie, czy firmware nie zawiera błędu, na przykład objawającego się niepoprawnym działaniem auto focus jeżeli w body jest firmware 1.1 w obiektywie np. 1.0 i w szczególnym przypadku gdy np. jest ISO200, itd... Wtedy może pomóć reset być może.

    Osobiście, zawodowo zajmuję się macierzami dyskowymi i jak czasami czytam "release notes" od którejś z wersji microcode (taki właśnie firmware), to aż ciężko uwierzyć jakie dziwne potrafią być efekty błędów w oprogramowaniu.

    off topic... Włosi w finale

    pozdrownienia dla nocnych marków...
    E-500, E-1, ZD 50mm, ZD 14-54mm, ZD 14-150mm, FL-36, OMZ 50mm/1:1.8, EX-25

  5. #5
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Aureus
    Tak na serio, to firmware jest oprogramowaniem jak każde inne i jako dzieło omylnego człowieka jest tak samo jak on omylne. Jak np. z Windowsem. Coś nie działa? Ożywczy resecik i już chodzi jak zegarek. Aż do następnego... Kto wie, czy firmware nie zawiera błędu, na przykład objawającego się niepoprawnym działaniem auto focus jeżeli w body jest firmware 1.1 w obiektywie np. 1.0 i w szczególnym przypadku gdy np. jest ISO200, itd... Wtedy może pomóć reset być może.
    Nie mam zamiaru się spierać, bo oczywiście masz rację, że w oprogramowaniu mogą znaleźć się błędy. Przykładem "pożeranie" baterii przez SP350 i starym firmłerem.
    Wytłumacz mi jednak, jak może zimny reset pomóc pokonać niezgodnośc oprogramowania body i obiektywu?

    Cytat Zamieszczone przez Aureus
    Osobiście, zawodowo zajmuję się macierzami dyskowymi i jak czasami czytam "release notes" od którejś z wersji microcode (taki właśnie firmware), to aż ciężko uwierzyć jakie dziwne potrafią być efekty błędów w oprogramowaniu.
    No tak, tylko mikrokod, to odpowiednik firmware. Zimny reset, to tylko skasowanie pamięci, i to tylko części odpowiedzialnej za dane użyszkodnika (które to dane w aparacie można zmieniać w bardzo ograniczonym zakresie).

    Ozdezwałem się tak na wszelki wypadek. Milczenie może stworzyć legendę, że reset coś pomaga na front focus, a najprawdopodobniej to problem z przystawką do aparatu, podłączaną po stronie wizjera.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  6. #6

    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    z lasu
    Posty
    73
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Moją intencją było wykazanie, że czasami w szczególnych okolicznościach działanie firmware w czymkolwiek co go posiada, nie tylko w aparacie fotograficznym, może powodować dziwne, nieprzewidziane efekty. I nie zmienia tu absolutnie nic, fakt, że custom reset kasuje tylko obszar pamięci użytkownika. Równie prawdopodobne może okazać się to, że gdy np. licznik zdjęć w aparacie przekroczy np. wartość 23546 to wersja językowa menu zmieni się na portugalski Konkretny przypadek przytoczony przeze mnie z róznymi wersjami firmware w body i obiektywie to tylko przykład. Zresztą równie dobrze może się okazać, że ten błąd wystąpi gdy wersje będą takie same.
    E-500, E-1, ZD 50mm, ZD 14-54mm, ZD 14-150mm, FL-36, OMZ 50mm/1:1.8, EX-25

  7. #7

    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Vbrzych
    Posty
    106
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Ekshumuję wątek:
    Poszedł w stronę zastosowania resetu, ok.

    Też mam dylemacik, czym różni się np. My Mode 1 od Reset 1?
    Oczywiście w praktycznym zastosowaniu. Rożnica taka,że Olek 330..
    Wektor

Podobne wątki

  1. E-500 Custom Reset Setting
    By Erik in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 6.01.10, 11:25
  2. E-500 funkcja Lens Reset ?
    By jawi in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 5.11.06, 03:45
  3. Reset w E-500
    By komar in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.09.06, 08:14
  4. reset c4000z ???
    By marecki in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 8.01.06, 17:55
  5. reset ustawień w c750
    By aranek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22.12.05, 13:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.