Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: zaślepki obiektywów na sznurku - czyli tego nie ma u olka

  1. #1
    Awatar maryo
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    183
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    zaślepki obiektywów na sznurku - czyli tego nie ma u olka

    ta zaślepka od obiektywu juz mnie denerwuje, taka klasa aparatu a tu nie ma sznureczka do tej zaslepki i trzeba ja trzymac w reku lub kieszeni jak robi sie zdjęcia. nie raz bym to prawie zgubił!

    Wie ktoś moze czy są jakieś rozwiązania do tego w sklepie albo moze ktoś sam takie cos zrobił?

  2. #2
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria

    Re: zaślepki obiektywów na sznurku - czyli tego nie ma u olk

    Cytat Zamieszczone przez maryo
    ta zaślepka od obiektywu juz mnie denerwuje, taka klasa aparatu a tu nie ma sznureczka do tej zaslepki i trzeba ja trzymac w reku lub kieszeni jak robi sie zdjęcia. nie raz bym to prawie zgubił!

    Wie ktoś moze czy są jakieś rozwiązania do tego w sklepie albo moze ktoś sam takie cos zrobił?
    Sznurka do zaślepek to nie widziałem w żadnym poważnym aparacie. Jak koniecznie musisz sobie przywiązać wahadełko, Hama sprzedawała takie samoprzylepne breloczki. Kilka lat temu widziałem je nawet w Miejskiej Macalni i kupiłem sztukę do Dimażki 5. Patent zdjąłem mniej więcej po tygodniu.
    Osoby wrażliwe na punkcie oszklenia powinny unikać takiego wisiorka. Można sobie stuknąc deklem w szkiełko, jak się rozbuja przypadkowo podczas majtania sprzętem.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Radio dobrze gada... dekiel przywiązany do paska to miałem w UZ, bo dekiel był mały... z kolei takie bydle na 58 czy 67 mm lepiej trzymać w torbie, chociaż tu też trzeba o nim pamiętać, bo inaczej po filtrze...

    głupia jest inna sprawa: budowa tulipana utrudnia zakładanie dekla z zewnętrzną blokadą, ale na szczęście nie używam tulipana - spróbowałem tylko raz i po 2 minutach schowałem z powrotem...

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    622
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL
    głupia jest inna sprawa: budowa tulipana utrudnia zakładanie dekla z zewnętrzną blokadą, ale na szczęście nie używam tulipana - spróbowałem tylko raz i po 2 minutach schowałem z powrotem...
    kupilem dekiel hama, ktory "zaciski" ma nie na obrzezach dekla a w poblizu centrum - bardzo latwo sie go chowa, czy zaklada nawet z tulipanem
    pozdrawiam
    K.Gajda (cra3y)

  5. #5
    Awatar maryo
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    183
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez cra3y
    kupilem dekiel hama, ktory "zaciski" ma nie na obrzezach dekla a w poblizu centrum - bardzo latwo sie go chowa, czy zaklada nawet z tulipanem
    o to juz fajny pomysł, olek tez to powinien miec orginalnie.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Do EZ-1445 można dokupić dekielek od C-8080. Oryginalny, identyczny wygląd, ta sama średnica i ma bezpieczny uchwyt do sznurka...
    Natomiast dekielek HAMA z uchwytami do zakładania umiejscowionymi wewnątrz (do tulipana) nazywa się "Super SNAP" czy jakoś tak i kosztuje grosze.

  7. #7
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez maryo
    Cytat Zamieszczone przez cra3y
    kupilem dekiel hama, ktory "zaciski" ma nie na obrzezach dekla a w poblizu centrum - bardzo latwo sie go chowa, czy zaklada nawet z tulipanem
    o to juz fajny pomysł, olek tez to powinien miec orginalnie.
    Jeden z większych żali, jakie mam do Olka, to właśnie te okropne kapsle, bez uchwytów w środku. Najnowsze kapsle są już ze "szczypczykami", jak widać da się.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  8. #8
    Awatar maryo
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    183
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Joki
    Natomiast dekielek HAMA z uchwytami do zakładania umiejscowionymi wewnątrz (do tulipana) nazywa się "Super SNAP" czy jakoś tak i kosztuje grosze.
    tzn ile dokladnie bo niewiem czy sie nakrecac na to?

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Ja dla wygody dekielka wogóle nie używam przy 14-45 (ten obiektyw mam "domyślnie" nałożony na aparat). Mam na obiektywie filtr UV czarny Hoya, więc to moim zdanie wystarczające zabezpieczenie. Jeśli się filtr porysuje, to go wypieprzę i kupię nowy. Z doświadczenia wiem, że to się nie zdarza przy ostrożnym obchodzeniu się ze sprzętem.

    W moim analogu robiłem tak samo (nosiłem aparat bez dekielka) i filterek UV mimo, że ma kupę lat i jest przecierany rękawem jest w dobrym stanie. Wbrew pozorom powłoki antyrefleksowe nie są takie delikatne jak się obiegowo sądzi.

    Dekielek mam założony na 40-150, bo rzadko go używam.

    A tulipan mam zawsze na obiektywie, ale założony odwrotnie. Dzięki temu aparat z obiektywem mieści się w mojej torbie. Kiedy obawiam się o bliki, albo kropi deszcz, w sekundę przekładam tulipana.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. - zaślepki do OLKA, wskazówki dla nowych -
    By KaarooL in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 10.04.11, 23:48
  2. 12-60 i co do tego
    By Krakman in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 13.08.10, 16:02
  3. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16.08.07, 20:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.