Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Wątek: Syfki za matówką w E-500 pomocy!!!

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    salvadhor:

    jeśli nie robisz sobie jaj, to chyba wygrałeś w plebiscycie. zdetronizowałeś gościa, który czyścił w środku pędzlem z resztkami damskiego pudru...

    a może ten robal będzie miał skrzydła i zacznie tam latać? tak na poważnie, to może jakimś cudem przylgnie do taśmy zbierającej syf i się zasuszy?

    p.s. przecież do aparatu nie wlazł przez obudowę, musiałeś sam go tam wpuścić przy wymianie słoików...

  2. #22
    robin102
    Gość
    kiedyś już pisałem, że znajomemu wpadła do body przy zmianie szkieł guma do żucia , robaczek to pikuś.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Poza tym, robaczka można reklamować jako bio-nano robota. Jak ta konkurencja jest w tyle za Olympusem, a wy narzekacie

    A robaczek zlazł z matówki - poświeciłem na niego mocnym światłem i zaczął się przemieszczać, aż spadł poza krawędź świata.

  4. #24
    dinx6
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez luc4s
    Dobre, ja obiektywy zmieniam dość często, ale przez rok prawie nie mam syfów na matówce. Jedyne co robie to poprostu uważam i zawsze trzymam aparat skierowany do dołu.
    ja mam dokładnie to samo. szkła zmieniam średnio raz na minutę (zanim nie uciułam na 14-54 ), zdarzyło mi się to robić w lesie, na ruchliwym rynku gdzie o kurz nie jest trudno i w paru innych niefajnych miejscach i nie mam żadnych babrochów. przy uruchamianiu lufa zawsze w dół i jakoś udaje się uniknąć kłopotów. a do samodzielnego wyciągania matówek i innych śrubek jakoś mnie nie ciągnie

  5. #25

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dinx6
    przy uruchamianiu lufa zawsze w dół
    Jak to w dół? W instrukcji jest napisane, że "należy trzymać aparat pionowo, aby zapewnić skuteczne wykonanie tej funkcji [SSWF - przyp. mój]". Ja przez to rozumiem, że w pozycji pionowej ma się znajdować korpus, a obiektyw poziomo.

  6. #26
    dinx6
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez casper
    Cytat Zamieszczone przez dinx6
    przy uruchamianiu lufa zawsze w dół
    Jak to w dół? W instrukcji jest napisane, że "należy trzymać aparat pionowo, aby zapewnić skuteczne wykonanie tej funkcji [SSWF - przyp. mój]". Ja przez to rozumiem, że w pozycji pionowej ma się znajdować korpus, a obiektyw poziomo.
    czyli co, kładziesz swojego olka na boku?

  7. #27

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Nie na boku. Trzymam go w ten sposób, że gwint śruby mocującej skierowany jest w stronę ziemi, a obiektyw w bok. Na filmie instruktażowym dołączonym do aparatu proces czyszczenia pokazano właśnie w ten sposób.

  8. #28
    dinx6
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez casper
    Nie na boku. Trzymam go w ten sposób, że gwint śruby mocującej skierowany jest w stronę ziemi, a obiektyw w bok. Na filmie instruktażowym dołączonym do aparatu proces czyszczenia pokazano właśnie w ten sposób.
    nie zauważyłem, żeby na filmie instruktażowym było pokazane, w jakiej pozycji powinien być aparat podczas włączania. wydaje mi się jednak, że lufa w dół rekomendowana jest w instrukcji (mogę się mylić).

    chodzi ci o gwint na szybkozłączkę? jeśli tak, to pokomplikowałeś temat straszliwie po prostu trzymasz go normalnie, w konstytucjonalnej pozycji. znaczy się prosto

  9. #29

    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dinx6
    wydaje mi się jednak, że lufa w dół rekomendowana jest w instrukcji
    W instrukcji jest tylko, że aparat ma być trzymany w pozycji pionowej. "Lufa w dół" to wg mnie pozycja pozioma (aparatu). Żeby nie komplikować więcej - moim zdaniem ma to być w takiej pozycji:

    aparat w pozycji pionowej

    Może admin doda ankietę, jak inni to rozumieją?

  10. #30
    dinx6
    Gość
    jeśli na tym samym filmie widzisz, że pokrętło trybów przekręcane jest w pozycji "gwintem w dół" to nie oznacza bynajmniej, że tylko w takiej pozycji możesz go używać. no chyba nie potrzebujesz do tego ankiety?

    "lufa w dół" jak mniemam ma służyć temu, by syf nie układał się w pudełku.

Podobne wątki

  1. Matówka do E1
    By fotomic in forum E-System
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28.07.12, 19:39
  2. Matówka FS-3
    By toko in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16.09.10, 00:36
  3. Matówka do E-300
    By Mareklux in forum E-System
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 6.06.07, 22:59
  4. Matówka w E-300
    By Marylka in forum E-System
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12.06.06, 19:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.