Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82

Wątek: ME-1 powiekszajaca muszla oczna

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria

    ME-1 powiekszajaca muszla oczna

    Niedlugo bede mial 35mm macro wiec przydalby sie taka muszla oczna ME-1 Ciekawe czy ten obraz większy o 1.2-raza (szkoda ze nie ma chociaz 1.5) to wogle widac jakas roznice.
    Czy ktos moze uzywa tego wynalazku... bo zastanawiam sie czy jest wart swojej ceny

    Nie ma to jak 2x celownik katowy by Irek. irek50 czy oprocz celownika katowego robisz takie muszle?
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wołomin/Warszawa
    Posty
    29
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Kupiłem tą muszę dla żony. Jest większa, (chyba jaśniejsza???? - nie jestem pewien) i delikatnie powiększa - choć to nie jest nic powalającego. Ogólnie podoba mi się, i żona jedynie ją używa. Nie wiem nawet gdzie jest stara (oryginalna) i nie bardzo mogę porównać je bezpośrednio.
    macpawel
    E-1 + dodatki

  3. #3
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Ja jestem fotografem i tylko ten celownik jest moim "światowym wynalazkiem" --Wielu ludzi ze świata dziwi się, za co konstruktorzy z wielkich firm biorą te swoje ciężkie pieniądze...Dla producentów aparatów to przecież drobiazg, a ja muszę walczyć z dostawcami elementów.
    ME-1 ma kolega Witia--to powiększenie jest symboliczne --nie podoba mi się...

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Lakuta
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    160
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    mam i muszę powiedzieć, że po pewnym czasie zdjąłem. okrągły i dość mały wizjerek samej muszli nie rekompensuje wytwarzanego przez nią symbloicznego powiększenia.
    Dla mnie nieprzydatne

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    no ten katowy to bajer bez dwoch zdan no i te powiekszenie Ale jak dla mnie troche drogo no i o ile dobrze pamietal to byl tez problem z mocowaniem lampy.

    Takie ME-1 to byloby dla mnie idealne ... szkoda tylko ze tak malo powieksza...

    macpawel te powiekszenie jest kosztem kadru?
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wołomin/Warszawa
    Posty
    29
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Postaram się dziś wieczorkiem sprawdzić i porównać obie muszle - wtedy napiszę więcej
    macpawel
    E-1 + dodatki

  7. #7
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Do Jeronimo: Nie ma obecnie żadnych konfliktów jeśli chodzi o mocowanie lampy --poniżej
    Colin ze Szkocji pisze właśnie, że mój celownik ułatwia pracę z lampą w porównaniu z VA-1 Olympusa...
    http://www.auspiciousdragon.net/E1bl...vedegrees.html

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wołomin/Warszawa
    Posty
    29
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    WItam, oto kilka spostrzeżeń porównałem orygialanlą muszę i ME-1:

    Muszla ME- 1 założona do E-500 daje kilka dodatkowych rzeczy:
    - powiększenie - nie jest duże ale zdecydowanie widoczne (przy tych samych ustawieniach ogniskowej i kadru widać powiększony jakieś 10% - może może ciut więcej. To nie dużo ale łatwiej się kadruje. Chyba nie odbywa się to kosztem kadru. To jednak bardzo trudno mi to obiektywnie ocenić bo po dczas montażu nieco zmieniam ustawienie aparatu.
    - noszę okulary dla mnie ME-1 jest wygodniejsza niż oryginalna - bardziej odstaje od korpusu oparatu i lepiej w nią patrzeć
    - aparat lepiej wygląda.
    - muszla, w zasadzie nie przeszkadza w podglądzie zdjęć (takie opinie widziałem na dpreview)
    - jakość (jasność) podglądu nie ulega zmianie

    Jak na niewielkie zmiany cena około 100-150 nieco zbyt wysoka
    Ale co do E-systemu jest tanie?

    Kupiłem i jestem ogólnie zadowolony
    macpawel
    E-1 + dodatki

  9. #9
    excel
    Gość
    Mam rowniez ME-1 i jestem bardzo zadowolony. Niesamowicie ulatwia kadrowanie. Zdziowiony jestem niska cena. Ja zaplacilem 49,95€ i to w bardzo tanim sklepie. Nauczka na przyszlosc gdzie takie rzeczy kupowac.

    Pozdrawiam,
    excel

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Ta muszla jest nieprzydatna dla ludzi fotografujących w okularach. Okulary powodują, że oko jest oddalone od wizjera i muszla winietuje. Po porstu nie widać wtedy pełnego kadru. A powiększenie jest symboliczne. Ale zawsze. Ja zamówiłem w jednym z krakowskich sklepów i po założeniu na E500 zrezygnowałem z zakupu. Ale głównie ze względu na winietę - jestem okularnikiem.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. Muszla oczna AS-EP6
    By sdsi in forum Akcesoria systemu 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.05.10, 16:40
  2. muszla oczna
    By viruuss in forum E-System
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27.01.09, 20:09
  3. muszla oczna E300
    By youlekart in forum E-System
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12.06.07, 18:21
  4. Muszla oczna EP2 do E-1
    By wierzba in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.03.06, 19:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.