Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 70

Wątek: Zuiko 7-14 vs 11-22

  1. #1
    The z00m
    Gość

    Zuiko 7-14 vs 11-22

    RE: Wydzieliłem do nowego wątku dyskusję o 7-14 i 11-22
    Cytat Zamieszczone przez robin102
    Dla mnie to kruszenie kopi , banding z Olympusa nijak sie ma do tego w który "promocyjnie były wyposażone " D200 na starcie - pierwsze egzemplarze.
    A my w promocji o każdej porze roku mamy szum morza i w praktyce szlaban na rozwój systemu, czyli firma dba abyśmy nie mieli na co kasy wydawać i wiecej zostaje w kieszeni.
    Troskliwa firma.
    Nie do końca rozumiem... czego Ci brakuje? Mi w zasadzie wyłącznie szkła w okolicach 300mm/3,5, albo 400mm/4,0 za nie więcej niż 9000 zł. Na to raczej nie mam co liczyć.

    No może jeszcze dłuższego Macro z odwzorowaniem 1:1.

    Hmmm... i jasnej portretówki Może by tak 50/1,4 ?
    Niewątpliwie Olympus ma nad czym głowkować. System jednak ma widoki na przyszłość. Czekam na Photokina 2006.

    Nie ma systemu w którym ma się wszystko za kwoty do 5000 zł. Mając D 7D nie mogłem nawet marzyć o szkłach jakie mam obecnie... 50 Macro, 14-54 (w kicie) oraz 50-200. W przyszłym roku 11-22.

    PS. Który system rozpieszcza "swoich"? Chyba coś przeoczyłem.

  2. #2
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez The z00m
    W przyszłym roku 11-22.
    Masz już 14-54, ja bym zbierał na 7-14. To szkło rzondzi.

    Pozdrawiam
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bialystok
    Posty
    146
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    Cytat Zamieszczone przez The z00m
    W przyszłym roku 11-22.
    Masz już 14-54, ja bym zbierał na 7-14. To szkło rzondzi.

    Pozdrawiam
    Jeden z urzytkowników który posiada 7-14 twierdzi iż do krajobrazów niezbyt się nadaje polecając ten obiektyw do wnętrz.

  4. #4
    robin102
    Gość
    A TY ZOOM znów zaczynasz gadać ,że 9000zł to PIKUŚ echhhhh.
    z tego co wymieniłeś to jednak Ci dużo słoików brakuje, mi jeszcze więcej bo dla mnie 9000zł to kosmiczna kasa.

  5. #5
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez anwas
    Jeden z urzytkowników który posiada 7-14 twierdzi iż do krajobrazów niezbyt się nadaje polecając ten obiektyw do wnętrz.
    Hmmm, a jakieś argumenty ten ktoś podał? We wnętrzach, czy też tam gdzie istnieje ryzyko "zabrania" się pierwszego planu na brzeg kadru, to jest problem, bo niesłychanie rozciąga takie obiekty. W plenerze 7-14 to sam mjut.

    11-22 to prawie to samo co 14-54, tylko "zoom" mniejszy.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    314
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez The z00m
    No może jeszcze dłuższego Macro z odwzorowaniem 1:1.
    Wg Zuiko Roadmap ma niedługo pojawić się 100mm macro.

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bialystok
    Posty
    146
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    Cytat Zamieszczone przez anwas
    Jeden z urzytkowników który posiada 7-14 twierdzi iż do krajobrazów niezbyt się nadaje polecając ten obiektyw do wnętrz.
    Hmmm, a jakieś argumenty ten ktoś podał? We wnętrzach, czy też tam gdzie istnieje ryzyko "zabrania" się pierwszego planu na brzeg kadru, to jest problem, bo niesłychanie rozciąga takie obiekty. W plenerze 7-14 to sam mjut.

    11-22 to prawie to samo co 14-54, tylko "zoom" mniejszy.
    A w plenerze to horyzontu nie zakrzywia?"Ten ktoś "podał argumenty:brak możliwości zamocowania filtrów/w plenerze naraża się soczewkę obiektywu za 7 tys/oraz bliki przy każdym kadrze/bo ciągle jest w nim słońce/ oprócz tych ze słoncem w plecy.11-22 to nie jest prawie to samo co 14-54.Jest to dużo szerzej i do zdjęć krajobrazowych w sam raz.Nie sądzę aby ktokolwiek w plenerze używał ciągle ogniskowej 14-22/dla 35mm/Jest to raczej ultraszeroko i niezbyt często się wykorzystuje taki kąt/raczej rzadko/Poza tym 7-14 jest ciemniejszy co może ma drugorzędne znaczenie,ale ma.I co najważniejsze "ten ktoś" ten obiektyw ma,ma też wiele innych i wyraził się jasno iż do plenerów lepszy jest 11-22.I myślę że "ten ktoś'' ma dużo racji

  8. #8
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez anwas
    A w plenerze to horyzontu nie zakrzywia?
    Nie zakrzywia horyzontu. To jest w mordkę poprawnie skorygowane szkło szerokokątne.


    Nawet taki hardcore z nad ziemi nie wykazuje specjalnie krzywizn:

    Źle ustawiony kładzie drzewa

    Ale daje fun, jakiego trudno szukac z 11-22

    Pozwala też na szaleństwa z architekturą:

    Cytat Zamieszczone przez anwas
    "Ten ktoś "podał argumenty:brak możliwości zamocowania filtrów/w plenerze naraża się soczewkę obiektywu za 7 tys
    Prawda, że soczewka wystaje i polarek trudno zakręcić, a systemowe polary są dosyć drogie i upierdliwe w użytkowaniu. Do filtrów połówkowych i tak potrzeba siakiegoś systemowego mocowania, a mocowanie UV to raczej nieporozumienie.

    Cytat Zamieszczone przez anwas
    oraz bliki przy każdym kadrze/bo ciągle jest w nim słońce/ oprócz tych ze słoncem w plecy.
    Wielce przesadzona ta opinia. Bywaja flary, ale bez przesady, nie stwierdziłem wielkich problemów w tym względzie.

    <html><APPLET archive="/panorama/PurePlayer.jar" code="PurePlayer.class" width="640" height="400">
    <param name="gui" value="/panorama/gui.ivu">
    <param name="panorama" value="/panorama/scheibler.xml">
    <param name="optimizememory" value="true">
    </APPLET></html>
    Przy wykonywaniu tej panoramy na jednym zdjęciu na jedenaście klatek z których ją zbudowałem była drobna flara. (Ta co się pojawia w przeglądarce - to sztuczny twór)

    Cytat Zamieszczone przez anwas
    11-22 to nie jest prawie to samo co 14-54.Jest to dużo szerzej i do zdjęć krajobrazowych w sam raz.
    Mam w tej chwili oba szkła i różnicy specjalnej nie widzę. 11-22 jest bardziej mydlany od 14-54, jakoś od początku mi to szkło nie podeszło, choć jak miałem je pierwszy raz, to była wersja beta i musiałem brać na to poprawkę.

    Cytat Zamieszczone przez anwas
    Nie sądzę aby ktokolwiek w plenerze używał ciągle ogniskowej 14-22/dla 35mm/Jest to raczej ultraszeroko i niezbyt często się wykorzystuje taki kąt/raczej rzadko
    To zależy od gustu. Zgodzisz się że 14-28 jest równie "ograniczające" jak 22-44. Jedno daje nietypowy sposób patrzenia, co moim zdaniem jest jego zaletą, drugie jest okrojoną, nieco szerszą wersją 14-54 dedykowaną do reportażu we wnętrzach. Łapie się na zoom z fl36 i fl50, nie niszczy obiektów na brzegach kadru. Takie "szkiełko ślubne/gazetowe".

    Cytat Zamieszczone przez anwas
    Poza tym 7-14 jest ciemniejszy co może ma drugorzędne znaczenie,ale ma.I co najważniejsze "ten ktoś" ten obiektyw ma,ma też wiele innych i wyraził się jasno iż do plenerów lepszy jest 11-22.I myślę że "ten ktoś'' ma dużo racji
    Przyda Ci się odmienna opinia kogoś, kto to szkło "ma". Jest świetne do plenerów. Jest pierońsko drogie i to jest jego największa wada.

    Podsumowując - 7-14 jako uzupełnienie do 14-54 jest chyba ciekawsze (pomijając problem finansowy) z punktu widzenia możliwości fotograficznych. 11-22 często nie chce mi się zakładać zamiast 14-54 na jeden kadr, wolę użyć zoomu nożnego z napędem biomechanicznym.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	714_131.jpg
Wyświetleń:	678
Rozmiar:	76,5 KB
ID:	10  
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  9. #9
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Do RE
    Chyba ten applet w javie nie działa; sprawdzone na dwóch komputerach


    java.lang.ClassCastException: java.awt.image.DataBufferByte
    at a.a.a.a.bj.try(Unknown Source)
    at a.a.a.a.l.start(Unknown Source)
    at sun.applet.AppletPanel.run(Unknown Source)
    at java.lang.Thread.run(Unknown Source)

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wołomin/Warszawa
    Posty
    29
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    [quote="RadioErewan"]
    Cytat Zamieszczone przez anwas
    A w plenerze to horyzontu nie zakrzywia
    Mam w tej chwili oba szkła i różnicy specjalnej nie widzę. 11-22 jest bardziej mydlany od 14-54, jakoś od początku mi to szkło nie podeszło, choć jak miałem je pierwszy raz, to była wersja beta i musiałem brać na to poprawkę.


    Ja także mam oba 11-22 i 15-54. W moim przekonaniu 11-22 jest ostrzejszy. Jestem nim zachwycony. W pomieszczeniach, bliskie krajobrazy (Np. w Parku Narodowym Gór Stołowych - Błędne Skały) - 11-22 jest po prostu wyśmienity. I od początku mi pasuje.

    Na codzień częściej korzystam z 14-54 z oczywisty powodów (uniwersalność), jednak jeśli miałbym wskazać ostrzejszy obiektyw - wybrałbym 11-22
    macpawel
    E-1 + dodatki

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46
  3. Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16.09.08, 22:20
  4. Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 27.03.08, 11:27
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.11.05, 17:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.