Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 70

Wątek: Zuiko 7-14 vs 11-22

  1. #11
    jacek2004
    Gość
    Tere fere kuku, jak ja lubię czytać czysto teoretyczne wypowiedzi o ZD 7-14 Niektóre wypowiedzi proponuję przenieś do wątka HUMOR w dziale HydePark.

    I potwierdzam ze 11-22 jest wyraźnie ostrzejsze od 14-54.

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wołomin/Warszawa
    Posty
    29
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jacek2004
    Tere fere kuku, jak ja lubię czytać czysto teoretyczne wypowiedzi o ZD 7-14 I potwierdzam ze 11-22 jest wyraźnie ostrzejsze od 14-54.
    Wróciłeś? fajnie
    Ja jestem 100% przekonany, że 11-22 jest ostrzejsze
    macpawel
    E-1 + dodatki

  3. #13
    jacek2004
    Gość
    macpawel jestem cały czas

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wołomin/Warszawa
    Posty
    29
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jacek2004
    macpawel jestem cały czas
    Gdzie są zatem Twoje nowe zdjęcia? Gdzie kobieta z walorami?
    Jakoś mało Cię widziałem... po tych wszystkich zmianach...
    macpawel
    E-1 + dodatki

  5. #15
    The z00m
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    Cytat Zamieszczone przez The z00m
    W przyszłym roku 11-22.
    Masz już 14-54, ja bym zbierał na 7-14. To szkło rzondzi.

    Pozdrawiam
    To jednak blisko 6000 zł, a ja chcę jeszcze ściągnąć 150/2,0. Zresztą za bardzo wybiegam w przyszlość. Może się okazać, że i 11-22 będzie poza moim zasięgiem.

    PS. Różnica miedzy 14-54, a 11-22 (dla małego obrazka) to 6mm. Wbrew pozorom to bardzo dużo.

  6. #16

    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bialystok
    Posty
    146
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jacek2004
    Tere fere kuku, jak ja lubię czytać czysto teoretyczne wypowiedzi o ZD 7-14 Niektóre wypowiedzi proponuję przenieś do wątka HUMOR w dziale HydePark.

    I potwierdzam ze 11-22 jest wyraźnie ostrzejsze od 14-54.
    Po pierwsze zwracam honor dla Radia Erewań.Jestem pod wrażeniem zdjęć z 7-14.Nie sądziłem że jest ono tak skorygowane.Wszyscy wiemy jak szerokie szkła a zwłaszcza zoomy potrafią deformować...Moje wywody są owszem teoretyczne ale poparte wcześniejszymi właśnie Twoimi wypowiedziami Jacku2004.Nie chce mi się grzebać w wątkach ale w jednym z nich już jako użytkownik Zuiko 7-14 wskazałes te wady o których ja napisałem/polecając do krajobrazu właśnie 11-22 ze wskazaniem 7-14 do wnętrz/Szczypta humoru przyda się każdemu z nas...A szkiełko jest klasa tylko niestety nie dla mnie Pozdrawiam

  7. #17
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    [quote="skow"]Do RE
    Chyba ten applet w javie nie działa; sprawdzone na dwóch komputerach


    Luknij jeszcze tu:
    http://www.fotosite.pl/index.php?tit...z_w_%C5%81odzi - to samo, inna domena.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wołomin/Warszawa
    Posty
    29
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    [quote="RadioErewan"]
    Cytat Zamieszczone przez skow
    Do RE
    Chyba ten applet w javie nie działa; sprawdzone na dwóch komputerach


    Luknij jeszcze tu:
    http://www.fotosite.pl/index.php?tit...z_w_%C5%81odzi - to samo, inna domena.
    To też mi nie działa. Jave mam ale to jest (chyba) kwestia zabezpieczeń kompa z których nie zrezygnuję. Panoramy robiłem parę lat temu w technologii Quick time też niestety wymagało plug ina. Ostatnio coraz częściej używam Flash, jednak to jest płaskie i bez wyrazu
    macpawel
    E-1 + dodatki

  9. #19
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez macpawel
    Ja także mam oba 11-22 i 15-54. W moim przekonaniu 11-22 jest ostrzejszy. Jestem nim zachwycony. W pomieszczeniach, bliskie krajobrazy (Np. w Parku Narodowym Gór Stołowych - Błędne Skały) - 11-22 jest po prostu wyśmienity. I od początku mi pasuje.

    Na codzień częściej korzystam z 14-54 z oczywisty powodów (uniwersalność), jednak jeśli miałbym wskazać ostrzejszy obiektyw - wybrałbym 11-22
    Nie mam odpowiednio dużej tablicy testowej dla 22 mm, bo bym sprawdził mój egzemplarz. Może zresztą zbiorę się do kupy i polezę do studio go przestrzelić. Może być tak, że szkiełko które mam jest to nadal ten obiektyw beta, który miałem w łapkach ze 20 miesięcy temu, przed prezentacją obiektywu dla prasy. Na Photozone faktycznie testy imatestowe wskazują na przewagę 11-22.

    Moje wrażenia (z tym konkretnym egzemplarzem) są takie, że jest deko bardziej mydlany od 14-54 i łapie siakieś aberracje chromatyczne. Nie przypadł mi kiedyś do gustu, dziś go używam, choć uniwersalizm 14-54 bardziej mi odpowiada.

    [ Dodano: Czw 08 Cze, 2006 ]
    Cytat Zamieszczone przez macpawel
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    Cytat Zamieszczone przez skow
    Do RE
    Chyba ten applet w javie nie działa; sprawdzone na dwóch komputerach
    Luknij jeszcze tu:
    http://www.fotosite.pl/index.php?tit...z_w_%C5%81odzi - to samo, inna domena.
    To też mi nie działa. Jave mam ale to jest (chyba) kwestia zabezpieczeń kompa z których nie zrezygnuję. Panoramy robiłem parę lat temu w technologii Quick time też niestety wymagało plug ina. Ostatnio coraz częściej używam Flash, jednak to jest płaskie i bez wyrazu
    To pewnie zabezpieczenia. Nie znalazłem lepszego playera od tego Immervision. Szukam czegoś flaszowego z możliwościami tego plugina, jak będzie niedrogie, to pewnie kupię. Niestety, do tej pory nie znalazłem. Immervision straszy od pół roku, że betatestuje wersję flaszową.

    [ Dodano: Czw 08 Cze, 2006 ]
    Cytat Zamieszczone przez anwas
    Po pierwsze zwracam honor dla Radia Erewań.
    Jestem pod wrażeniem zdjęć z 7-14.Nie sądziłem że jest ono tak skorygowane. Wszyscy wiemy jak szerokie szkła a zwłaszcza zoomy potrafią deformować...
    Ten też deformuje, tylko rektlinearnie. Poziome linie są poziome. Problem z "zakrzywieniem przestrzeni". Kolistością kół, postaciami na brzegu kadru. W załączniku widać, co potrafi zrobić z pierwszym planem. W plenerze szkiełko wymaga rozważnego doboru sztafarzu.
    Co do zastosowania. Gusta są różne. Uwielbiam łazić w ciekawym plenerze z 7-14. Dla mnie mogły by nie istnieć w takich warunkach szkiełka tele, czy standardy. Może to kiedyś mi się znudzi, choć zdaje mi się, że mam tu jeszcze niezbadane pokłady radochy.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kolistosc_801.jpg
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	52,6 KB
ID:	11  
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  10. #20
    | OlyJedi Awatar skow
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    1.087
    Siła reputacji
    28
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez macpawel
    Cytat Zamieszczone przez RadioErewan
    Cytat Zamieszczone przez skow
    Do RE
    Chyba ten applet w javie nie działa; sprawdzone na dwóch komputerach
    Luknij jeszcze tu:
    http://www.fotosite.pl/index.php?tit...z_w_%C5%81odzi - to samo, inna domena.
    To też mi nie działa. Jave mam ale to jest (chyba) kwestia zabezpieczeń kompa z których nie zrezygnuję. Panoramy robiłem parę lat temu w technologii Quick time też niestety wymagało plug ina. Ostatnio coraz częściej używam Flash, jednak to jest płaskie i bez wyrazu
    Radio Erewań
    To pewnie zabezpieczenia. Nie znalazłem lepszego playera od tego Immervision. Szukam czegoś flaszowego z możliwościami tego plugina, jak będzie niedrogie, to pewnie kupię. Niestety, do tej pory nie znalazłem. Immervision straszy od pół roku, że betatestuje wersję flaszową.


    To nie kwestia zabezpieczeń. Pod windows w systerayu czyli w prawym dolnym rogu pojawaia się filizanka od kawy. Po kliknięciu w nią i wybraniu "Open Console" pojawia się tzw konsola i tam wyraźnie wypisana jest przyczyna błędu a konkretnie błąd w programie.

    Ten Java Player który używasz jest w wersji 0.42
    Na stronie ImmerVision jest w wersji 1.03 i ten działa

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46
  3. Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16.09.08, 22:20
  4. Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 27.03.08, 11:27
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26.11.05, 17:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.