Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: filtr polaryzacyjny -pomóżcie

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    17
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    filtr polaryzacyjny -pomóżcie

    Witajcie
    Mam E-500 z kitowymi obiektywami 14-45 i 40-150 kupiłem sobie polar Hoya Super HMC z zamiarem używania go do fotografowania samochodów rajdowych i uniknięcia odbić na szybach. Po pierwszych próbach stwierdziłem, że nie jest prosto go ustawić nie mając statycznego punktu odniesienia np. stojącego w pobliżu podobnie ustawionego samochodu. Poradźcie mi czy może jest jakaś zasada dzięki której można ustawić kreskę na polarze względem słońca i kierunku jadącego samochodu. Czy przy 14-45 jest sens wogle go używać? Czy może przy tego typu fotografi jest bezużyteczny? Dopiero zaczynam bawić się w fotografię i moje pytanie może się, wam starym wyjadaczom, wydać śmieszne jednak mi nie daje to spokoju tym bardziej, że wyłożyłem na ten filterek 250, a leży i go nie używam.
    Pozdrawiam
    E-500

  2. #2
    Awatar Yello_35
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Posty
    509
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Sam się nad tym zastanawiałem i nie znam takiej metody. Jutro jadę na rajd pojazdów terenowych i nie podejrzewam żeby polar był do tego mi potrzebny - odbicie na szybie ma chyba prawie zawsze inny kąt , w czasie jazdy auta nie zdążysz skorygować ustawienia i i tak nic z tego nie wyjdzie. Albo ustawić pozycję jakąś pośrednią i liczyć na fart , że akurat się uda Nic innego nie potrafię napisać i byłbym zadowolony gdyby ktoś bardziej kompetentny odpowiedział na Twojego posta
    IS 500 + osprzęt ; marny C 480
    Pozdrawiam serdecznie - Yello 35

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Oś polaryzacji filtra, na którą przypuszczalnie wskazuje kreska, powinna pokrywać się z kierunkiem słońce-samochód.

    Pozdr!

Podobne wątki

  1. ZD 12-60 a Filtr polaryzacyjny
    By woytzek in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12.12.09, 21:49
  2. Filtr UV+polaryzacyjny?
    By JacekO in forum E-System
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13.09.09, 19:54
  3. filtr polaryzacyjny
    By martha in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13.03.06, 10:37
  4. filtr polaryzacyjny dla C-70Z
    By Wyatt Earp in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14.04.05, 17:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.