Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: E-Olek z USA...

  1. #1
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria

    E-Olek z USA...

    Witam. Stało się - zamiast kupić aparat wydałem kasę na bilet do USA- spędzę tam przynajmniej wakacje i właśnie tam zamierzam kupić aparat. Będzie to - jak mi się nic nie zmieni E-500 dual kit +karta, być może jeszcze Fl-36 a może nawet 14-54... Rozumiem, że zyskam nieco - w stosunku do polskich cen (nie są to już spore wartości) a stracę 1 rok gwarancji - Olympus Polska będzie będzie respektować tylko rok na sprzęt zakupiony w USA? - nie chcę płacić za dłuższą gwarancję... - o ile się mylę proszę mnie sprostować.
    Poza tym - rozumiem, że ładowarka aku będzie respektować napięcia 110-220V i wystarczy dokupić jedynie mechaniczną przejściówkę do naszych gniazd?
    Czy pomiędzy sprzętem zakupionym w USA spodziewać się jeszcze jakichś różnic w stosunku do zakupionego u nas? Skąd sie bierze mityczne wręcz przeświadczenie niektórych jakoby sprzęt kierowany na rynek amerykański był mniej awaryjny i lepiej zrobiony od tego sprzedawanego u nas? Czy te opinie mają Waszym zdaniem jakiekolwiek uzasadnienie?
    Poza tym - nie tylko u nas brakuje E-Olków - śledzę witrynę B&H i całkiem często - przy bardziej atrakcyjnych ofertach pojawia się "Out of Stock"... Kupię pewnie jednak u nich - będę w NY, poza tym są ok - na wolne w soboty można przymknąć oko a ceny i obsługa są ok... -robiłem już tam zakupy...
    Pozdrawiam
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  2. #2
    robin102
    Gość
    Poza starannym i lepszym opakowaniem , sprzęt lepszej jakości, staranniej zrobiony produkowany na bardziej wymagający rynek, czesto według innych procedur techologicznych w tej samej fabryce ,ale po selekcji jakościowej. Ot takie moje praktyczne doświadczenia. A aaaaa i też się niestety psuje.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    jak kupisz wysyłkowo do innego stanu, to nie będziesz miał 8% podatku nakładanego przez stan... to taka jedna uwaga:
    Bo za tym w każdym przypadku masz racje
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  4. #4
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    andytown - dzieki za radę - trzeba jeszcze doliczyć przesyłkę ale i tak się opłaca - mam rodzinę w stanie CT - może skorzystam...
    robin102 - nie chcę negować Twoich słów - pewnie masz rację ale skąd inąd to IMHO nasz rynek jest przecież bardziej wymagający niż amerykański - u nas na ten sam sprzęt pracuje się znacznie dłużej niż w USA a więc i oczekuje więcej - to u nas jest zjawisko wykorzystywania amatorskich konstrukcji do zarobkowania i zaawansowanej zabawy, wyciągania ze sprzętu czego się da... A przeciętny amerykański nabywca lustrzanki kupuje sprzęt raczej dla bajerów, wyglądu, żyje na pewnym poziomie i do tego poziomu kupuje poszczególne zabawki... A u nas ludzie myślą w kategoriach czasów naświetlania, przysłon, ogniskowych, czułości znacznie częściej niż tam... -powinnismy więc być przynajmniej tak samo traktowani o ile nie lepiej
    Dzięki za odpowiedzi...
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Nie wiem nic na temat różnic w sprzęcie w zależności od rynku na który jest kierowany. Miałem flash z USA i z UK. Różnic nie zauwazyłem. Skoro w Europie dają 2 lata gwarancji a w USA tylko rok, to też o czymś świadczy.
    Jeśli będziesz w NY odwiedź TriState Camera lub 17-th Street Camera. Ceny znacznie lepsze niż w B&H. Taniej chyba już tylko u pokątnych handlarzy?
    Powodzenia!

  6. #6
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Joki - dzięki - aktualnie za E-500 z dualem trzeba dać we wszystkich tych sklepach 700$ + tax - tyle wychodzi po "Mail-In Rebate"...
    Pozdrawiam....
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Mrągowo
    Posty
    46
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Jeśli będziesz w NY to zakup aparatu polecem w http://www.beachcamera.com/shop/prod...ku=OMEVE500KT2
    Jest w stanie NJ, więc unikniesz tax-u. Kupiłem tam już conajmniej pięć aparatów foto , a kilka dni temu również obiektyw 14-54mm. Nigdy nie było problemów. Szybka wysyłka , zero naciągania na dodatkowe akcesoria itp. Ceny mają bardzo dobre .
    XZ-2 , Fl-36R

  8. #8
    robin102
    Gość
    ktotek na wiele sztuk aparatów któr eprzeszły przez moje \lapki z rynku USA i z Polski , nie mowie o cywilizowanej Europie. Niestekty dosłownie w każdym moje wprawne oko znajdowało jakieś niedoróbki . Pisałem już o tym kiedyś. A to źle spasowana aobudowa , a to nie obcieta wyleka z formy , a to krzywo wkręty wkęcone, a to faktura materiału z formy z za małąilościa silformu np. , a to źle działajace kółeczko, a to skrzypiaca klapka karty lub bateri, a to mikro rysy na szkle w polu "C" czyli niby bez znaczenia , a to krzywo osadzone przyciski , a już zupelna przegina to ilosć gorących pikseli na wyświetlacza aparatów idących do Polski . Na tych z USA to naprawdę incydentalna sprawa i tylko w polu "C" u nas to prawie powszechne zjawisko. Niestety wszyscy umieją liczyć , producenci też i wysyłają gorszy sprzet na mniej wymagający rynek- rynek z klintem bez praw i narzedzi ich egzekwowania. A co mają aparat który im "wyszedł" z linni z kilkoma martwymi pikselami wyrzucic do kosza , NIE wysla go do Polski , Rosji , Rumunni. Robią tak wszyscy. Kupujac w USA sprzęt masz po prostu większe szanse na egzemplarz prawie bez wad. Chociaż moze być i inaczej. A i skąd jestem taki niby madry, z pracy zawodowej.

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Podpinam się.

    Ile w USA kosztuje w tej chwili FL50 i ZD 50 mm MACRO ?
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  10. #10

    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    kujawy
    Posty
    102
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ile w USA kosztuje w tej chwili FL50 i ZD 50 mm MACRO ?
    ==============================
    50 mm - Macro = 409 $
    FL-50 = 380 $

Podobne wątki

  1. Olek.de
    By Mirek54 in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15.10.07, 13:26
  2. C-50 Olek,
    By Delfin32 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16.08.06, 18:18
  3. Olek c-50?
    By ANATOM in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17.10.05, 13:17
  4. olek c-760
    By MALY-DZIDZIUS in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12.02.05, 20:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.