Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: E-500 i ISO AUTO

  1. #1

    Dołączył
    May 2006
    Posty
    104
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria

    E-500 i ISO AUTO

    Witam
    jestem totalnym lamerem i świeżyną jeśli chodzi o fotografię więc z góry proszę o wyrozumiałość. Mam taki problem. Próbowalem wykonać zdjęcie w trybie M (manual) z ustawionym parametrem ISO na AUTO. Ustawiłem odpowiednio krótki czas i przesłonę, aby zdjęcia nie były poruszone (1/100 i f=4,5) licząc na to, że ISO samo automatycznie się zwiększy. Niestety zdjęcia wychodzą bardzo ciemne a na podglądzie zdjęć ISO zawsze jest 100. Czy coś robię źle?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Być może w e500 możesz ustawić parametr progu ISO, którego aparat nie ma prawa przekroczc - i masz teraz próg ten ustawiony na ISO 100?

  3. #3

    Dołączył
    May 2006
    Posty
    104
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush
    Być może w e500 możesz ustawić parametr progu ISO, którego aparat nie ma prawa przekroczc - i masz teraz próg ten ustawiony na ISO 100?
    Hej
    Próbowałem z różnymi ustawieniami progu: 100, OFF, 800 i efekt za każdym razem jest taki sam.

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Zawadzkie
    Posty
    50
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    A w innych trybach (P,A,S) też się tak zachowuje?
    Poeksperymentuj trochę z różnymi czasami. Może po przekroczeniu jakiegoś czasu przełącza się na wyższą wartość ISO?

  5. #5
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    herman, prawdopodobnie w manualu aparat zakłada, że wiesz co robisz, wiesz jakie ISO masz ustawione albo ustawia wartośc najniższą....

  6. #6

    Dołączył
    May 2006
    Posty
    104
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez mariush
    herman, prawdopodobnie w manualu aparat zakłada, że wiesz co robisz, wiesz jakie ISO masz ustawione albo ustawia wartośc najniższą....
    No OK, ja rozumiem że aparat jest mądry, ale interesuje mnie taka kwestia: są 2 programy w aparacie gdzie w jednym ustawiamy czas a przesłona sama sie dostosowuje, a w drugim na odwrot, chodzi mi o programy A i S jeśli dobrze pamietam. Więc jeśli w programie M powiedzmy dla uproszczenia mam 3 zmienne: czas, przesłona i ISO to jak czas i przesłone dam na stałe, to dlaczego ISO (ustawione na auto) sie nie dostosuje?
    Chyba za bardzo się czepiam. Z góry przepraszam za zamieszanie.
    Pozdrawiam

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Dempsey
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Poznań/Buk
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    No i niestety - mnie też w tej kwestii E-500 zawiódł... Po przeczytaniu instrukcji okazało się, że Auto ISO działa tylko przy współpracy z lampą błyskową (po kiego diabeła ). A nie tak jakby się wydawało, że działa. Też męczyłem to na wszystkich trybach, z wszystkimi możliwymi ustawieniami progów itp. itd. Instrukcja nie pozostawia złudzeń.
    OLYMPUS E-500, ZD 12-60/2.8-4.0, ZD 14-45/3.5-5.6, ZD 40-150/3.5-4.5, FL-36, filry HOYA polaryzacyjny LINIOWY i połówkowy-szary

  8. #8

    Dołączył
    May 2006
    Posty
    104
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Dempsey
    No i niestety - mnie też w tej kwestii E-500 zawiódł... Po przeczytaniu instrukcji okazało się, że Auto ISO działa tylko przy współpracy z lampą błyskową (po kiego diabeła ). A nie tak jakby się wydawało, że działa. Też męczyłem to na wszystkich trybach, z wszystkimi możliwymi ustawieniami progów itp. itd. Instrukcja nie pozostawia złudzeń.

    No cóż, w takim razie nie doczytałem. Nie pozostaje nic innego jak ustawić min wartość dla lampy (1/64) i tak robić fotki. Jest chyba tez jakis parametr określający siłę błysku, też moznaby go zmniejszyc maksymalnie.
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
    Herman

  9. #9

    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Bialystok
    Posty
    146
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    E1 też tak ma...

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    Bo Manual, to Manual. Nie byłby Manualem, gdyby cokolwiek się z automatu ustawiało

Podobne wątki

  1. Auto Makinon
    By zibi1303 in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11.11.08, 01:35
  2. Auto ISO w E-500
    By Daniello in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 8.11.07, 10:17
  3. E-500 Auto ISO
    By Dempsey in forum E-System
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17.03.06, 14:30
  4. auto
    By OKO in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21.02.06, 20:13

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.