Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Lampa błyskowa

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Lampa błyskowa

    Czy Ktoś już przerabiał problem lampy błyskowej (zewnętrznej)?.

    Jaka do C5050 - FL 20, FL40 a może któryś Metz ze stopką SCA 3202 (bo taniej).
    Zwracam się z prośbą do posiadaczy w /w lamp, o podzielenie się doświadczeniami.

    Z góry dziękuje za pomoc.

  2. #2

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Polecam dodatkowo strone:
    http://www.the-meissners.org/olympus-flash.html
    Sam uzywam FL-40 z C-750 i moge podzielic sie uwagami na temat takiego zestawu.
    Pozdrowienia.

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    WITAM

    Serdeczne dzięki za linki (znałem je wcześniej).
    Zdecydowałem się poruszyć na forum problem lampy zewnętrznej z powodu informacji jaką uzyskałem na giełdzie foto w Warszawie. Jeden ze sprzedawców, na podstawie własnych doświadczeń twierdzi że, METZ 54MZ-3 z stopką SCA 3202 zdecydowanie lepiej pracuje z Olkami niż FL-40 ka. W związku z tym mam pytanie, czy Ktoś ma już takie doświadczenia?.

    Wdzięczny byłbym za każdą pomoc w temacie.

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Nie wiem na czym moze polegac lepsza wspolpraca? Porownac mozna parametry obu lamp i ich cene. Natomiast, zakladajac, ze Metz w pelni wykorzystuje opcje TTL we wspolpracy z aparatem, to tutaj roznic byc nie moze, gdyz FL-40 jest w pelni dedykowana lampa Olympusa. Metz 54 MZ-3 ma wyzsza liczbe przewodnia i to zasadnicza jej przewaga. Natomiast jest zdecydowanie ciezsza (bez baterii 480g, FL-40 350g) i drozsza nawet bez stopki. Olympus zastapil ostatnio FL-40 nowym modelem FL-50 (silniejsza, ale i wieksza). Przez jakis czas bedzie mozna dostac FL-40 po nizszej cenie, dopoki nie zniknie z rynku. Metz ma jeszcze dodatkowa lampke (ogniwo) do opcji wypelniania (fill-in), ale w przypadku C-5050, gdy zewnetrzna lampa moze wspolpracowac z wbudowana, nie ma to znaczenia. Bardzo sobie cenie opcje wspolpracy aparatu z lampka na podczerwien wspomagajaca AF w FL-40. Ma ona duzy zasieg i aparat potrafi ja wykorzystac nawet w sytuacji gdy w menu aparatu lampa blyskowa jest wylaczona (Flash Off). Wiem, ze C-5050 ma wspomaganie AF, ale jak wynika z recenzji, zasieg takiej lampki w FL-40 jest wiekszy. Nie wiem jak to wyglada w przypadku Metza.
    Pozdrowienia.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Aug 2003
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ja mam trochę inne doświadczenia z fleszem.
    udało mi się przystosować do c5050 lampę od Praktiki: BD36 (?chyba - w domu sprawdzę).
    Usunąłem kontakty do komunikacji z aparatem i wyzwalam ją przez styk centralny a światło lampa sobie mierzy wbudowaną fotokomórką.
    Trzeba trochę ponastawiać w lampie - czułość i przysłonę, ale dla mnie (biorąc pod uwagę koszty porządnej lampy dedykowanej) to całkiem niezły środek zastępczy. Dzięki niemu mogę np. strzelać światłem odbitym (głowica obraca się na wszystkie strony) i uniknąć ostrych cieni dokuczliwych przy lampie wbudowanej. No i oczywiście większa liczba przewodnia.
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. MF i lampa błyskowa
    By darkelf in forum E-System
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.01.10, 13:55
  2. Lampa błyskowa FL-36R
    By fotomic in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 20.12.09, 13:39
  3. Lampa błyskowa FL-50
    By fotomic in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 1.06.08, 12:16
  4. lampa błyskowa...
    By Sapphiron in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 25.07.07, 07:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.