Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Olympus C-4000

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    21
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Olympus C-4000

    Mam ten model od ponad dwóch lat. W ostatnim czasie widzę niestety znaczne pogorszenie jakości zdjęć. Dotyczy do zarówno ostrości jak i charlaterystyki barw. Kontrast wyraźnie spadł, nawet szumy wydają się być więszke przy ISO 100.
    Może orientujecie się co może być za to odpowiedzialne. Czy to kwestia dead pixeli czy może problem z oprogramowaniem.
    Obiektyw wydaje się nie mieć żadnych zabrudzeń ani trwałych wad.
    Proszę o Waszą pomoc.
    Olympus C-4000

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    hmmm... miałem podobne odczucie w poprzednim moim C-4000 ale pozbawiono mnie go wiec problem zniknął - w obecnym na razie jest OK ale 2-ga rocznica minie za 4 m-ce...

  3. #3
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Witam
    Mój Olek ma już 3 latka i doszedłem niedawno do podobnych wniosków. U mnie szumy jakby większe, kolorystyka cosik nie taka jak trzeba, ostrość często źle dobrana i co gorsza kontrast chyba niebardzo. Nie wiem czy to kwestia napatrzenia się na nowe wypasione sprzęty czy faktycznie coś się z nim dzieje. Pamietam że jak go kupilem to porownywalem fotki z innymi markami i nie mias sobie równych. Teraz nie jestem zbytnio zadowolony.
    mente et malleo

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Posty
    72
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ten problem już na tym forum gościł. Rzecz w tym, ze nie tylko 4000 ma takie problemy - 5050 również, ale ten akurat ma możliwość resetu całkowitego. 4000 czegoś takiego nie posiada, ale ktoś wpadł na pomysł wyjęcia na dłuższy czas baterii, i aparat sam się zresetował. Na jak długo były wyjęte, tego nie pamiętam, a nie chce mi się szukać.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar marecki
    Dołączył
    Aug 2004
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    1.766
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Zgadzda się z tym wyjęciem baterii. Próbowałem tego i pomogło ale tylko w sprawie łapania ostrości. Po tym zabiegu ostrzył aż miło ale jakość obrazu (kolorystyka i kontrast) nie uległy niestety poprawie.
    mente et malleo

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2003
    Mieszka w
    Jaworzyna Śląska
    Posty
    72
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Hmm... Ciekawe... Czyżby efekt starzejącej sie matrycy? Akurat w tym temacie producenci nabierają wody w usta. A może tak właśnie ma być - niezadowolony użytkownik=ciągła konsumcja.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar rafrog
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    lubelskie
    Posty
    1.421
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    podobne objawy ma również mój roczny C760. chodzi mi głównie o szumy. z miesiąca na miesiąc jakby coraz większe
    jedna fotografia jest więcej warta niż tysiąc słów...
    BLOG

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2004
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    21
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cyz w takim razie jest możliwość zaktualizowania software'u? Kolejne pytanie, czy można sprawdzić stan matrycy?
    Olympus C-4000

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2002
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    1.053
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    wydaje mi sie ze nie mozna zaktualizowac softu - czy istnieją w ogole nowsze wersje do tego modelu? jesli ktos cos wie na ten temat to poprosze o opinie i "przepis" jak to zrobic

  10. #10

    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Katowice
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Ja mam C-4000 już od ponad 3 latek i tak jak wszyscy byłem nim zachwycony prze pierwsze 2 lata, no może trochę dłużej. Teraz też niestety odnoszę wrażenie, że "ma kłopoty z jakością". Ale szczytem jest problem, który mam od miesiąca, polegający na tym, że przycisk spustu migawki "stracił styk 1/2 (ten do połowy)". Po prostu nie ma go, jak lekko mocniej przycisnę, to już robi zdjęcie - przez co nie dostraja ostrości, światła... Podejrzewam mechaniczny problem ze stykiem. Czy ktoś z was doświadczył czegoś podobnego ? A może to jest jakiś problem z softem i trzeba go "zrestartować" wyciągając na dłuższy czas baterie ? Co o tym sądzicie?

Podobne wątki

  1. Olympus C-4000 obiektyw (?)
    By nana in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15.04.09, 16:18
  2. Olympus c 4000 a c 725?
    By luc4s in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11.07.04, 16:58
  3. !!! Olympus C- 4000 vs C- 50 !!!
    By Arkadio in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 4.04.04, 14:19
  4. olympus C-4000
    By ja26 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30.09.03, 09:03
  5. OLYMPUS C 4000 ZOOM
    By COLA in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28.09.03, 15:35

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.