Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 152

Wątek: Dlaczego nie ma Olympusów E-system w sklepach?

  1. #21
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    44
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Problem w tym, że ten aparat jest dostępny na wielu stronach sklepów internetowych ale tylko teoretycznie. Tam gdzie jest dostępny faktycznie to cena jest astronomiczna. Według informacji uzyskanych w siedzibie Olympusa (w ubiegłym tygodniu) są problemy z zaopatrzeniem centrli Olympusa w Niemczech(?), podobno sprowadzają nawet srebrne (!?) E 500. Moje osobiste odczucie jest takie, że Olympus specjalnie ogranicza dostawy E 500 na nasz rynek po to aby ludzie kupowali nowy E-330, który jak na razie jest cholernie drogi i podejrzewam, ze nie sprzedaje się najlepiej. Najniższa cena E 330 jaką znalazłem to 3.649 zł (fotoexpert) za body + 14-45.
    Prośba do nowego właściciela portlau: RadioErewań czy mógłbyś zasięgnąć języka w Olympusie w sprawie dostępności E 500 na naszym rynku w najbliższym czasie ?

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    314
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Nie łaczyłbym E-500 z E-330 bo to dwie różne filozofie aparatu. Raczej Olympus nie wyrabia z produkcją lub dystrybucja daje ciała. Możliwe, że zaprzestanie produkcji E-300 i E-1 wywołało jakieś reorganizacje w fabrykach i stąd te zawirowania.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    Znajomy miał 4 x e-500 dual kit z kartą 1GB i poszły wszystkie w tydzień.. więc..
    Mówił.. ze popyt na tą promocje zaskoczył samego olka... i ogólnie trudno dostać...
    Widzieliście promocje w EURO RTV AGD - Olek e-500 za 1999 zł , tylko SE i z 17-45

    No i srebny... słyszałem ze srebny e-500 ma zastąpić e-300 w przedziale ceny ok 2 tys. za kit
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  4. #24
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    hehe, czarny OLEK, srebrny OLEK...

    faktycznie, to co robi OLYMPUS z klientami w tym kraju to - moim zdaniem - PORAŻKA, może jakiś marketingowiec tejże firmy kiedyś to przeczyta więc powtórzę PORAŻKA.

    - jeden znawca ds. Systemu 4/3: jeśli znika albo jest na urlopie, to cała firma rozkłada ręce i nikt nic nie wie, nikt nie potrafi odpowiedzieć wiążąco na proste pytania
    - ulotki z błędami stylistycznymi, babolami, pisane chyba przez Japończyka wyposażonego w translator japan -> pl
    - brak sprzętu w sklepach, długi czas oczekiwania
    - brak akcesoriów, spróbujcie sobie sprowadzić zaślepki na gniazdo synchro albo wężyka spustowego: kilka miechów czekania
    - brak OLKÓW w sieci FOTOJOKER, podczas gdy nawet ś.p. Konolta tam zalega
    - drętwa, zagmatwana strona www, na której nowości nie są odpowiednio promowane
    - teoretyczny brak możliwości negocjacji ceny przy zakupie kilku sztuk sprzętu za łączną kwotę powyżej 10k pln...

    W tym świetle cudem wydaje się że tyle osób posiada OLKI, sprzęt który broni się sam bo dystrybutor zwyczajnie daje ciała...
    Panowie i Panie, żyjecie z nas, więc może weźcie się za organizację i zmianę wizerunku firmy w Polsce...

  5. #25
    robin102
    Gość
    Święte słowa , tak trzymać OLy Polska , a nawet zatwardziali zwolennicy Was opuszczą.

    Heeee to teraz jak jest to oficjalne forum Olympusa to może należy oczekiwać jakiejs wypowiedzi wszystkowiedzącego przedstawiciela po 100 szkoleniach z kreatywności i asertywności, niech powie coś do LUDU

  6. #26
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Popieram opinie wyrażone powyżej, ale należałoby zakablować do centrali w Japonii, gdyż oni na siebie nie doniosą, że są wziętymi z ulicy palantami, niemającymi zielonego pojęcia o promocji, dystrybucji i serwisie!!!!!
    Ireneusz Błaszczuk

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Posty
    44
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez irek50
    Popieram opinie wyrażone powyżej, ale należałoby zakablować do centrali w Japonii, gdyż oni na siebie nie doniosą, że są wziętymi z ulicy palantami, niemającymi zielonego pojęcia o promocji, dystrybucji i serwisie!!!!!
    Ireneusz Błaszczuk
    Dopołudnia napisałem maila do Olympusa w Japonii, zobaczymy czy to coś da

  8. #28
    Banned Zwycięzca OlyRulez Awatar RadioErewan
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Łódź/Warszawa
    Posty
    5.394
    Siła reputacji
    39
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez olympusart
    Problem w tym, że ten aparat jest dostępny na wielu stronach sklepów internetowych ale tylko teoretycznie. Tam gdzie jest dostępny faktycznie to cena jest astronomiczna. Według informacji uzyskanych w siedzibie Olympusa (w ubiegłym tygodniu) są problemy z zaopatrzeniem centrli Olympusa w Niemczech(?), podobno sprowadzają nawet srebrne (!?) E 500. Moje osobiste odczucie jest takie, że Olympus specjalnie ogranicza dostawy E 500 na nasz rynek po to aby ludzie kupowali nowy E-330, który jak na razie jest cholernie drogi i podejrzewam, ze nie sprzedaje się najlepiej. Najniższa cena E 330 jaką znalazłem to 3.649 zł (fotoexpert) za body + 14-45.
    Prośba do nowego właściciela portlau: RadioErewań czy mógłbyś zasięgnąć języka w Olympusie w sprawie dostępności E 500 na naszym rynku w najbliższym czasie ?
    Nic mi nie powiedzą o problemach dystrybucji, ale...
    mogę sobie poteoretyzować na podstawie rozmów ze znajomymi właścicielami sklepów.
    Wszystkie firmy z wyjątkiem Canona (oni planują na lata naprzód i mają strasznie szalonego na punkcie planowania bossa w Japonii) mają problemy z dostępnością szkieł. By kupić jedną sztukę nikonowego 18-200 VR, trzeba kupić korpus Nikona D200 (który ponoć ostatnio niezwykle trudno sprzedać). To w Polsce. W Germanii by kupić tego VRa, trzeba nabyć osiem fajansiarskich małpek. Już w zeszłym roku pojawiały się w internecie pogłoski, o problemach z dostępnością szkła na obiektywy w Azji.
    Podobne problemy miał Tamron. Popyt na Canonową wersję 28-70 był tak duży, że po wyprzedaniu magazynów przez prawie rok nie było go w sprzedaży. Na całe Niemcy w dostawie przychodziło kilkanaście sztuk. Detaliści prawie bili się o nie. Pod Nikona było go "do bólu", pod Canona zero. Nie wiem jak jest teraz, ostatni "raport" o tym szkle miałem z lutego.
    Jak bym miał stawiać orzechy przeciwko dolarom, to bym założył się, że to właśnie taki problem.
    Radosław "Radio Erewan" Przybył
    http://www.fototv.pl Pierwsza w Polsce Internetowa telewizja o fotografii
    * Nigdy nie próbuj przekonywać ludzi, którzy wiedzą, że mają rację. ~Leto

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    olympusart:

    też posłałem list "pochwalny"... jakby co tydzień ktoś na Nich pojechał odpowiedniego maila, to może i motywacja do efektywniejszej pracy by się znalazła...

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Eddie
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    3.747
    Siła reputacji
    90
    Moja galeria
    No to kiszkowate wiesci z "pierwszej reki"...
    Tak sie sklada, ze regularnie rozpytuje po kilku sklepach w necie w poszukiwaniu E-500 double kit. I ****. Nie ma i nie wiadomo kiedy bedzie. Jedni cos tam niesmialo piszcza, ze powinien byc w tym tygodniu, inni cos przebakuja o czerwcu, a nieliczni otwarcie mowia, ze nie ma w Olympus Polska i nie wiadomo kiedy bedzie. Z pewnoscia pare dni jeszcze mozna poczekac, ale przeciez nie miesiac (od miesiaca E-500 jest niedostepny), ze o wspomnianym wyzej roku nie wspomne. I co? Mam kupowac D50 z jego Nikkorami, ktore nijak sie maja do Zuiko? Absurdem jest, ze towaru ogolnodostepnego nigdzie nie mozna dostac. Co z tego, ze na stronie Olka czytam cuda na temat systemu 4/3, skoro nie moge ich osobiscie doswiadczyc?
    Przy takiej dbalosci o klienta raczej nie wroze Olkowi radosnej przyszlosci, przynajmniej w Polsce. Zeby bylo smieszniej, D50 mozna praktycznie wszedzie dostac od reki :/

Podobne wątki

  1. E-system KONTRA E-system - subiektywnie
    By robin102 in forum E-System
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 16.05.06, 15:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.