Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: E-1 i polar liniowy

  1. #11
    | OlyJedi Awatar Dempsey
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Poznań/Buk
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    mariush ja też używam liniowca do swojego E-500 i też żadnych problemów. Raz miałem jeden incydent, że nie chciał złapać ostrości więc obróciłem nieco aparat, złapałem ostrość i przekadrowałem (obróciłem w pierwotną pozycję). Ale coś takiego przydażyło mi się tylko raz, od tego czasu wiele fotek i żadnych problemów
    OLYMPUS E-500, ZD 12-60/2.8-4.0, ZD 14-45/3.5-5.6, ZD 40-150/3.5-4.5, FL-36, filry HOYA polaryzacyjny LINIOWY i połówkowy-szary

  2. #12
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Mało słońca i chmurek było wczoraj - ale coś widać... wybaczcie, ale tester ze mnie żaden.

    Bez polara
    http://img194.imageshack.us/img194/1...304bpol1tt.jpg

    Z polarem
    http://img510.imageshack.us/img510/4...8303pol3jx.jpg

    Blik-test
    http://img510.imageshack.us/img510/1...347lany2rk.jpg

  3. #13
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Czyli kolejna lustrzanka której nie przeszkadza liniowy polar.

    Mariush, a mógłbyś sprawdzić czy światło po przejściu przez odwrócony CPL ma polaryzacje liniową?

    Pozdr!

  4. #14
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zdrip
    Mariush, a mógłbyś sprawdzić czy światło po przejściu przez odwrócony CPL ma polaryzacje liniową?
    Chętnie - tylko nie wiem jak

  5. #15
    jacek2004
    Gość
    Na allegro można kupić CPL cokin P nówka (podróbka) za 110zł. Ponoć nie widać różnicy w stosunku do CPL cokin wiec po co przepłacać.

    Właśnie go zakupiłem, jak bede miał czas to prównam z CPL Hoya SHMC, który to nie powinien być gorszy od oryginalnego cokina.

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    1.869
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jacek2004
    Na allegro można kupić CPL cokin P nówka (podróbka) za 110zł. Ponoć nie widać różnicy w stosunku do CPL cokin wiec po co przepłacać.

    Właśnie go zakupiłem, jak bede miał czas to prównam z CPL Hoya SHMC, który to nie powinien być gorszy od oryginalnego cokina.
    Jestem bardzo ciekawy porównania. Szczególnei, że początkowo też chciałem kupić te podróbę - ale liniowy oryginał był w tej samej cenie...

  7. #17
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    mariush
    Patrzysz przez odwrócony CPL, można na jakąś żarówkę.
    Bierzesz inny polar i umieszczasz go między okiem a odwróconym CPLem.
    I teraz obracając jeden z polarów powinieneś zaobserwować zmiany w przepuszczaniu światła.
    Kiedy osie polaryzacji obu polarów są równoległe, żarówka najjaśniejsza, a kiedy prostopadłe - najciemniejsza.
    Jeśli odwrócony CPL faktycznie działa jak liniowiec to przy prostopadłych osiach żarówka powinna zniknąć.

    Pozdr!

  8. #18
    | OlyJedi Awatar gary
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    484
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    kiedy sa prostopadle to nie powinno byc nic widac

  9. #19
    Awatar krishu
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    109
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    PL - linowy ma linie równolegle rozłożone , zaś PL - cyrkularny w postaci okregów. Jednak sam nie wiem czemu mój Liniowy działa bez zarzutu i bez problemu łapie ostrość. Osobiscie wole Liniowy bo ma większą tolerancję wytrącania kontrastów nież Cyrkularny - to moje osobiste zdanie nie poparte bad. fizycznymi

  10. #20
    jacek2004
    Gość
    Różnic w podróbie CPL cokina (za 110zł) w stosunku do CPL Hoya HMC nie zauważyłem.

    Generalnie jak już pozakładamy wszelkie duperszwance cokina na obiektyw to taki zestaw jest praktyczniejszy, bo przy zmianie kadrownia pion-poziom nie trzeba kręcić polarem, tylko przekręcamy cały holder. W podróbie cokina, niestety kręcenie polarem nie jest najwygodniejsze. Wadą lest brak możliwości założenia osłony p. słonecznej. Można co prawda zastosować wynalazek cokina w postaci dziwacznej osłony, ale to już sie takie klamotowisko robi że szkoda gadać. Generalnie system dla niespieszących się.

    Wg mnie podstawa przy cokinie to poza reduktorem i holderem to CPL i dwie szare połówki, czasami dobrze jest wsadzić drugą połówkę od dołu. Cena takiego zestawu (podróba) to 350zł na allegro, oryginał wyjdzie ze 2x drożej.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23.05.11, 13:40
  2. filtr polaryzacyjny kolowy a liniowy
    By glogojar in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 6.01.10, 22:40
  3. Filtr, Liniowy? Kołowy? wtf?
    By Snoopy_jb in forum E-System
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 13.05.07, 20:04
  4. UV + polar
    By tom soyer in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14.07.05, 12:27
  5. polar
    By Zenek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22.05.04, 05:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.