Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wątek: Odklejajaca sie guma w E-1

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    118
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Odklejajaca sie guma w E-1

    Wiem że temat był poruszany ale:czy lepiej samemu z tym walczyć czy oddać do serwisu przed końcem gwarancji?Proszę o opinie użytkowników którzy oddawali do serwisu-jakie wrażenia bo w serwisie moga zrobić wszystko!

  2. #2
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Jeżeli gwarancja Ci się skończy to ja bym oddał do serwisu, dodatkowo poprosił o wyczyszczenie tasiemki od filtra antykurzowego.

    Sam przy okazji naprawy o to poprosiłem i wszystko jest w jak najlepszym porzadku

  3. #3
    robin102
    Gość
    podrzuć do serwisu nawet po gwarancji , przyklejają nową za gratis i ładne dziękuje bo stara sie rozciąga.
    po prostu porzadny serwis dbający o klienta , zerknij na moje doświadczenie z serwisem olympusa . poniżej
    http://www.olympusclub.pl/forum/view...?p=44692#44692

  4. #4
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Moja odłazi na gripie w miejscu gdzie jest wycięcie na to coś wystającego, ale że mam super mocny klej do gumy i z aparatem na dłużej rozstawać się nie mogę więc sobie sam podkleję.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    moim zdaniem - jeśli sprzęt działa bez zarzutu - powinieneś olać tą gumę. przyklej czarnym silikonem i rób fotki.

    odsyłanie do serwisu tylko z tego powodu to chyba trochę za grubo, mogą to podkleić a przy okazji coś innego spaprać...

  6. #6
    | OlyJedi Awatar Setka
    Dołączył
    Sep 2003
    Mieszka w
    Kutno
    Posty
    107
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    przyklej czarnym silikonem
    To nie takie proste. Próbowałem również i na silkon czarny - u mnie nie dało rady. Guma sie rozciągnęła, na klej szewski nie złapało( szewc powiedział,że ta guma wchłania pot i on jest nośnikiem tłuszczu i soli, a to powoduje ,że żadne odtłuszczanie nie ma sensu, poprostu klej nie klei się do gumy), dopiero CZĘŚCIOWO temat rozwiązała taśma dwustronna ( wzmacniana- bo bardzo mocny klej, i bardzo elastyczny). Co z tego , jak guma ta "pracuje" na gripie i już pomysł powoli bierze w łeb. Moim zdaniem ten żółtek , co wymyślił sład chemiczny tej gumy powinien zawisnąć na najwyższej wiśni!!!
    Są jeszcze jakieś pomysły?
    Nie ważne czym, ważne jak!!!
    E-3, E-1 (14-54,B+W UV MRR)+ FL 50

  7. #7
    robin102
    Gość
    Sam przyklejałem znajomym 2 takie gumy , można to zrobić silikonem lub jedynym klejem który to trzyma ( próbowałem kilka rodzai jedyny prócz silikonu to BUTAPREN "A" firmy ANSER wszystkie inne nie dają rady !!!!., Trzeba jednak ściąć takim łamanym nożykiem 1mm gumy na obwodzie od prawej i od dołu. We własnym aparacie też przykleiłem klejem ansera , ale jak już wcześniej pisałem serwis wymienił na nową i zrobił to lepiej , choć moje przyklejenie było OKi

  8. #8

    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    226
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    A ja użyłem "kropelki" i nie ma dalszych problemów.
    Pozdrowionka

  9. #9
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar black_bird
    Dołączył
    Apr 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    830
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Setka
    przyklej czarnym silikonem
    To nie takie proste. Próbowałem również i na silkon czarny - u mnie nie dało rady. Guma sie rozciągnęła, na klej szewski nie złapało( szewc powiedział,że ta guma wchłania pot i on jest nośnikiem tłuszczu i soli, a to powoduje ,że żadne odtłuszczanie nie ma sensu, poprostu klej nie klei się do gumy), dopiero CZĘŚCIOWO temat rozwiązała taśma dwustronna ( wzmacniana- bo bardzo mocny klej, i bardzo elastyczny). Co z tego , jak guma ta "pracuje" na gripie i już pomysł powoli bierze w łeb. Moim zdaniem ten żółtek , co wymyślił sład chemiczny tej gumy powinien zawisnąć na najwyższej wiśni!!!
    Są jeszcze jakieś pomysły?
    He he, powinien. Mam ten sam problem, mysle, ze skoro to nagminne to Olympus za friko powinien cos z tym zrobic jak kiedys mercedes z tymi autkami co sie wywracały przy skręcie bo miały zle obliczony srodek ciezkosci. Wymiana na nowa gume ale inna to jedyne rozwiazanie. :-(

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    taa, powinni sprzedawać gumy do OLKÓW gotowe do naklejenia, do wszystkich dużych modeli.
    nie ma co się śmiać, bo już dawno zaczęła mi odstawać przy czujniku IR.

    robin102:

    możesz cyknąć dużą fotkę tuby tego kleju? żeby było z czym iść po sklepach....

Podobne wątki

  1. odklejająca się guma
    By andytown in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 16.07.17, 14:58
  2. Odklejająca się guma zoomu w 14-54 II
    By pschemo in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11.07.11, 08:41
  3. E-510 - odkleiła się guma na uchwycie
    By Olek1979 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23.07.10, 23:27
  4. Guma na obudowie E-1
    By Stanisław Rozalski in forum E-System
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19.09.06, 07:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.