Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Akumulator - formatowanie ,pierwszy raz

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Elbląg
    Posty
    81
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Akumulator - formatowanie ,pierwszy raz

    Witam !!!
    Czy akumulator do E-1 i do gripa formatujemy przez 12 godzin i tak przez 3 razy czy są inne metody rozruchu akumulatorów do pełnej pojemności .

  2. #2
    robin102
    Gość
    teoria marketingowa mówi ,że po jednym pełnym ładowaniu powinien być OKi , moja praktyka 3 razy na full naładować i 3 razy rozładować do konca i będzie dopiero dobrze.
    A na marginesie dizęki serdeczne na namiary do pani Eweliny , już aparat pstryka dla mnie fotki.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Elbląg
    Posty
    81
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    robin 102 proszę bardzo . Byłeś drugą osobą co mnie zagadywała o p Ewelinę , Ja swojego odbieram już niedługo .Wracając do akumulatora to 12hx3 i bedzie gucio ?

  4. #4
    robin102
    Gość
    pierwsze ładowanie ja bym mu trochę wydlużył z 50 % czasu, potem normalnie

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Akumulatorów litowych nie formujemy. Niektóre mogą nieco zwiększyć pojemność po pierwszym cyklu, albo może się tak wydawać. Nie ma jednak żadnych przesłanek aby je formować. Nie wpływa to ani na ich twałość ani wydajność prądową. Waże jest jedynie aby nie rozładowywać do mniej niż 3V na ogniwo czyli nie zostawiać na bardzo długo w aparacie, nawet wyłączonym, nie zostawiać baterii rozładowanej nawet luzem na bardzo długi okres itd. Po 300-500 cyklach ładowania i tak będą do wyrzucenia, choćby nie wiem jak się o nie dbało.

  6. #6
    robin102
    Gość
    To ,że nie ma wymogów do formqatowania tych ogniw to bełkot marketingowy producentów.Nic tu niemają dotego wlasciwosci fizykochemiczne ogniwa. Warto zrobić taki teścik kup 2 komórkiz tego typu baterią . Jedną używaj tak jak ja zawsze rozładowuje do końca i laduje na full , a drugą jak mój koleś w firmie , nie "formatował" i doładowuje kiedy chce. efekt taki moja bateria ma 3 tata na początku trzymala 10-12 dni teraz max tydzień , a kolega po trochę ponad roku wymienił na nową . Telefoniki te same baterie też i tak samo używane.
    Topodobny bełkot jak to, że współczesnych samochodów nie trzeba docierać, ha ha ha
    O ogniwo trzeba po prostu dbać

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Dempsey
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Poznań/Buk
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Dokładnie jak napisał robin102 o bateryjki trzeba dbać - najlepszy wg. mnie sposób: dwie bateryjki - stosujesz do całkowitego wyczerpania, wkładasz naładowaną i tak w kółko, tym sposobem nigdy nie doładowywujesz częściowo a zawsze na full. Do tego nie potrzeba oryginału, wystarczy tania podróba właśnie po to, by zachować oryginał jak najdłużej.
    No i teraz się nie dociera silników samochodowych - teraz się stosuje "ułożenie cieplne" silnika .
    Pozdrawiam,
    OLYMPUS E-500, ZD 12-60/2.8-4.0, ZD 14-45/3.5-5.6, ZD 40-150/3.5-4.5, FL-36, filry HOYA polaryzacyjny LINIOWY i połówkowy-szary

  8. #8
    | OlyJedi Awatar siwyjohn
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Cz-wa, Wa-wa
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Akumulatorów na prawdę nie warto specjalnie formatować. Taki proces stosuje sie zazwyczaj jedynie do ogniw, ktore chcemy przewrocic do zycia.

    Poza tym nie wiem jak chcesz ladowac akumulator przez 12h ladowarka olympusa, ktora po osiagnieciu konca ladowania (zielona lampka) przestaje ladowac? Jesli bedziesz wyjmowal i wkladal aku do ladowarki resetujac cykl ladowania mozesz narobic sobie wiecej szkod niz korzysci przeladowujac akumulator - tak sie nie robi!

    Wystarczy, ze bedziesz uzywal akusiow w pelnych cyklach - ladujesz do konca, rozladowujesz az aparat zdechnie itd. Dlatego najlepiej miec dwa akumulatory, zeby nie kusilo Cie podladowywanie W ten sposob zapewnisz sobie optymalna prace ogniw.

    Wiecej wyjasni Ci strona http://www.powerstream.com
    w dziale "battery chemistry". POLECAM PRZECZYTANIE CAŁEJ tej strony - skoncza sie w koncu pytania o akumulatory...

    Pozdrawiam,
    siwyjohn
    E-1 | HLD-2 | GS-2 ** 14-54/f:2.8-3.5 | 40-150/f:3.5-4.5 ** FL-50 | FP-1
    Praktica Nova B ** Flektogon 20mm/f4 | Tessar 50/f2.8 | Pentacon Electric 100/f2.8 | Sonnar 180/f2.8

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Elbląg
    Posty
    81
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    siwyjohn angielskiego to ja nie znam ale zaufam twojej wiedzy i znajomości języka

  10. #10
    akumulatory się FORMUJE a nie FORMATUJE.

    formuje się ogniwa NiMH oraz NiCd

    Ogniw litowych (lipoli i liionów) się nie formuje. Bawię się w modelarstwo. Używamy wysokoprądowych, gołych ogniw litowopolimerowych (bez elektroniki). Pakietów z tych ogniw się nie formuje.

Podobne wątki

  1. Zimno i formatowanie karty
    By Atsumori in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 23:34
  2. Bateria LI-50B - formatowanie?
    By nixon7 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 7.08.08, 18:27
  3. formatowanie RAW na TIFF
    By dżemik in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24.09.07, 15:55
  4. Formatowanie SM dla C-840L Jak to sie robi?
    By lechkrak in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.11.05, 14:55
  5. Formatowanie kart komputerem ?
    By emer in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.06.04, 15:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.