Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Akumulator - formatowanie ,pierwszy raz

  1. #21

    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    kujawy
    Posty
    102
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Aby aku..., był maksymalnie pojemny - powinien być ładowany trzykrotnie po szesnaście godzin. Natomiast jeśli zależy komuś aby aku..., służył jak najdłużej - to należy każde ładowanie rozpoczynać od zera, i ładować ciągiem do pełna. Traktując tak ogniwa zapewniamy sobie największą pojemność dzięki trzykrotnemu pełnemu cyklowi - a nie stosując doładowywania w połowie +- , zapewniamy sobie większą trwałość i pojemność. Do tych zaleceń mało kto się stosuje a instrukcje o tym nie mówią aby nie przestraszyć klienta obsługą aku... Wiedzą o tym fachowcy i dociekliwi praktycy. Znam kogoś co w aucie ma dziesięcio letni sprawny akumulator, i wiem komu aku... w telefonie komórkowym - kamerze i aparacie cyfrowym, także w lampie błyskowej... działa wiele lat dzięki prawidłowemu go traktowaniu. Myślę że należy uruchomić wyobrażnię, a ona nam podpowie jak zadbać o własne ogniwa.

  2. #22
    robin102
    Gość
    Jak to dobrze ,że wpadł ktoś ze świeżym katalitycznym spojżeniem na temat.

  3. #23
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    To tylko opinia...
    Jakiś fizyczny opis, jakies podstawy? Bardzo proszę. Nie chciałbym tkwić w błedzie.

  4. #24
    robin102
    Gość
    Joki po prostu czasem teoria rozmija sie z wieloletnią praktyką ,czasem nie , a co tu się będziemy licytować podstawami teoretycznymi szukając przez gogle każdy wyczyta co chce i może być już strasznie mądry.Pamiętać jednak należy ,że czesto ta teoria to bełkot marketingowy mający poprawiać wizerunk produktu i zwiększać sprzedaż. Fizyka , chemia i tak nie zmienna od lat.

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Jesli teoria nie idzie w parze z praktyką to oznacza, że to błędna teoria. Pytam po raz kolejny o fizyczne uzasadnienie? Bez niego to bełkot, niemarketingowy. Bełkot błędnego wytłumaczenia, powielany później na sieci... Wybacz, ale rozpowszechnianie błędnych twierdzeń tępię bezlitośnie. Jeśli ktoś twierdzi, że formowanie ogniw litowych ma jakiś pozytywny wpływ na nie, a nie jest w stanie znaleźć uzasadnienia (nie znajdzie, nie ma go), niech przynajmniej przytoczy link do noty katalogowej producenta ogniw, w której producent tego wytmaga lub przynajmniej zaleca.

  6. #26
    robin102
    Gość
    Nie chcę Cię już przekonywac do swoich racji bo i po co ?? a jak lubisz "tępic" to mam coś jescze ciekawego ,mam nadzieje ,że mod zamknie ten wątek.
    Otóż mając możliwości przetestowałem utratę płynności olejów silnikowych bardzo znanego Mobila 1 5W50 i mało znanego Valvoline 5W50 ten pierwszy biedaczek stracił płynność już przy minus 26 st. celcjusza ten drugi pobił dane ze specyfikacji bo dopiero przy minus 36 stopniach.
    Tak przewrotnie chciałbym zakończyć tą rozmowe i wcale nie chce Cię przekonać do niczego tylko pokazać w jaki belkot czasami wierzymy ja ,Ty i inni koledzy. (gruba elektroda daje Ci w Twoich ogniwkach tylko to ,że możesz w nie ładować wiekszy prundzik)
    Niech będzie żem guuupi i wierzę w instrukcje pisane przez uczciwych producentow ,że te ogniwa należy przy pierwszych ładowaniach traktować inaczej -z rozumem, a moje doświadczenie zawodowe ?? szlag z nim wszak napewno nie kończylem tej samej szkoly co TY. Jeśli Twoje ogniwa nie wymagaja dopieszczania niech tak będzie.Pozdrawiam

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robin102
    Nie chcę Cię już przekonywac do swoich racji bo i po co ?? a jak lubisz "tępic" to mam coś jescze ciekawego ,mam nadzieje ,że mod zamknie ten wątek.
    prosze bardzo - zamykam
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

Podobne wątki

  1. Zimno i formatowanie karty
    By Atsumori in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 23:34
  2. Bateria LI-50B - formatowanie?
    By nixon7 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 7.08.08, 18:27
  3. formatowanie RAW na TIFF
    By dżemik in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24.09.07, 15:55
  4. Formatowanie SM dla C-840L Jak to sie robi?
    By lechkrak in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19.11.05, 14:55
  5. Formatowanie kart komputerem ?
    By emer in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17.06.04, 15:47

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.