Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: C-770 UZ a sekwęcja wideo

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    C-770 UZ a sekwęcja wideo

    Piszę tutaj bo może ktoś miał coś podobnego.
    Pod koniec zeszłego roku kupiłem sobie 770 i bardzo się cieszyłem z tego zakupu. Wybrałem ten model z paru względów. Jednym z nich była możliwość kręcenia sekwęcji wideo z 640x480/30ftp.
    Na początku zająłem się obsługą robienia zdjęć.
    Ale ostatnio postanowiłem wypróbować kręcenie wideo. Więc zacząłem od wybrania rodzielczości 640x480 mpeg4 i nagrałem parosekundowy filmik. Po czym zgrałem go do kompa aby obejrzeć efekt swojej pracy.
    I tutaj nastąpiło moje zdziwienie po odtworzeniu tego krótkiego matriału okazało się, że rodzielczość to 320x240 a nie ta jaką wybrałem. Postanowiłem spróbować jeszcze raz i jeszcze raz i tak 5 razy. Ale efekt był taki sam. Nawet raz wybrałem mniejszą rozdzielczość 320x240 i taka sama była później w kompie.
    Spróbowałem później również tej drugiej rozdzielczość 640x480 do mov i tutaj to samo plik wynikowy był tylko w rozdzielczości 320x240.
    Nie wiem co się stało, czy coś źle ustawiam czy to może problem z firmwarem. W moim aparacie jest wersja v772-82.
    A jakie wersje firmwara są u was.
    C-770 UZ
    plus parę dodatków

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    a sprawdz moze jaką masz kartę pamięci? czy aby nie jest typu M lub H?

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Mam 512MB typ M olympusa. A o co chodzi z tą kartę.
    Wiem że jesli masz 1 G to nie chce nagrywać (chociaż jest już nowy typ H, który te ograniczenie niweluje).

    PS.
    Właśnie włożyłem tę kartę, którą mialem z aparatem 16M i nagrałem filmik. Po zgraniu do kompa niestety to samo 320x240 i nic więcej. Chociaż wybrałem rodzielczośc 640-480? Coś nadal nie tak.
    C-770 UZ
    plus parę dodatków

  4. #4
    | OlyJedi Awatar falkirk
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Posty
    74
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Witam mam pytanie czy już wyjażniła siękwestia tych filmów???
    sam jestem przed zakupem karty pamięci i nie wiem jaką kupić by nie mieć problemów, dzięki za info pozdrawiam
    falkirk

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Jeżeli nie chcesz mieć żadnych niespodzianek z filmami w 770 - kupuj tylko standardowe karty xD do 512MB. Karty oprócz literek przed oznaczeniem pojemności różnią się kolorem znaczka xD: zwykłe - złote, M- białe, H - błękitne. Stosowanie innych niż standardowe kart skończy się albo brakiem dźwięku w filmie albo ograniczeniami długości filmu.

    Tabela zgodności kart:
    http://www2.olympus.pl/consumer/imag...lity_cards.pdf

  6. #6
    | OlyJedi Awatar falkirk
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Posty
    74
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    zastanawiam się nad tą kartą:
    http://www.allegro.pl/item100089192_...l_okazja_.html

    czy będzie dobra do filmów 480x640 na olympus c770 ?

    czy jest jakaś różnica między kartami fuji a olympus ?

    pozdrawiam
    falkirk

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    4
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Do Eden
    twoja odpowiedź jest niejasna co to znaczy u Ciebie standardowa? przecież one wszystkie są stndardowe bo pasują do wielu marek aparatów obsługujących karty XD, ja mam typ M i filmiki parosekundowe czasami się zapiszą to wszystko, więc jaką kupić, 16MB (złote napisy)dołączona do aparatu też filmów nie zapisuje.
    Do falkira karta wygląda nieżle. Daj znać jak ją kupisz i czy można na niej zapisywać filmy
    magrys

  8. #8
    | OlyJedi Awatar falkirk
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Posty
    74
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    ja już ją mam jakis czas i jest ok , nagrywam na niej filmy i nie mam problemu , polecam

    pozdr falkirk

  9. #9

    Dołączył
    May 2006
    Posty
    10
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez eden
    Jeżeli nie chcesz mieć żadnych niespodzianek z filmami w 770 - kupuj tylko standardowe karty xD do 512MB. Karty oprócz literek przed oznaczeniem pojemności różnią się kolorem znaczka xD: zwykłe - złote, M- białe, H - błękitne. Stosowanie innych niż standardowe kart skończy się albo brakiem dźwięku w filmie albo ograniczeniami długości filmu.

    Tabela zgodności kart:
    http://www2.olympus.pl/consumer/imag...lity_cards.pdf
    Witam, tez zamierzam kupić sobie kartę pamięci do olka c-770UZ. Wałkuję już jakiś czas forum i nie tylko. Wysłałem e-maila do działu technicznego Olympusa i dostałem odpowiedź. Po pierwsze link do najnowszej tabeli zgodności kart: (http://www.olympus.co.jp/en/support/.../di000374e.cfm) i po drugie wyjaśnienie:
    "W praktyce, na kartach typu M, nie można wykonać sekwencji wideo w
    kompresji MPEG4 z dźwiekiem , jeżli jest bez dźwięku - zamiast do
    pojemności karty - zapisywane jest ok. 40 sekund niezależnie od pojemności.
    Zatem do tego modelu aparatu należy nabyć kartę typu H." Z tego co ludzie piszą na forach to problem jest z kartami typu M i H ,a tu wynika że tylko z "M" a "H" ma działać prawidłowo.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2004
    Posty
    549
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Są doniesienia że problem z MP4 z dźwiękiem na 770 został rozwiązany właśnie na H xD.
    Na 1GB daję się zapisać 1 godz. 6 sek. wideo.
    Natomiast pozostaje słaby procesor - na dynamicznych scenach 770 zaczyna tracić klatki.

    Pozdr!

Podobne wątki

  1. MJU 780 i ograniczenie sekwencji wideo do 10 sekund
    By danielbela in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15.01.08, 22:48
  2. Fe-240/X-790 Wideo Shq Problem
    By grax in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.06.07, 10:48

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.