Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: E-1 a Sony R-1

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    E-1 a Sony R-1

    Ponieważ na forum nie znalazłem tematu w którym można się przywitać,to może zacznę właśnie od tego.Na imię mam Wojtek,nick jak widać i przed chwilą właśnie się zarejstrowałem.Forum czytam juz od jakiegoś czasu,a ostatnio coraz częściej więc chcąc czy nie,powstaje właśnie mój pierwszy post.Z góry zaznaczam,że staram się nie robić błedów,ale czasami mi się zdarzają więc wybaczcie jak strzelę babola.
    Aktualnie stoję na rozdrożu jakim staje w pewnej chwili wiele osób,czyli co
    będzie dla mnie lepszym wyborem.
    Co zamierzam fotografować?W większości imprezy rodzinne,dzieci, czasami śluby,troszkę pleneru oraz mini studio portretowe.
    Zastanawiam się nad tymi dwoma aparatami.
    Sony myślę,że załatwiłby sprawę ogniskowych jakie potrzebuję,dodatkowo daje większą rozdzielczość o 5mega.Jednak zastanawia mnie także Olek z 14-45 i lampą błyskową w cenie 3400PLN.
    Wiem,że lepiej szkło 14-54,ale zestaw z lampą to 4900,co jest i tak dobrą ceną,jednak po prostu nie mogę sobie na to pozwolić.
    Ustalmy,że max.to 3500pln i co lepiej wybrać w tej sytuacji.
    Zdaję sobie sprawę,że to forum olympusa i zaręczam was,że przeczytałem większość postrów dotyczących E-1,ale nie do końca jestem pewien co mam wybrać.Dodam jeszcze,że ostatnio macałem R1 w warunkach sklepowych i mam wrażenie,że wciśnięcie spustu migawki do 1/2 w celu pomiaru ostrości ma bardzo mały skok i trudno to wyczuć.Pewnie to kwestia przyzwyczajenia do sprzętu jak sądzę.Olka niestety nie macałem,wiecej obkułem się teorii.Jak jest w Olku z tym skokiem przycisku i w ogóle jak to widzicie.Ważna rzecz to to,że przez następne 3-5 lat nie zamierzam zmieniać aparatu.


    Jeronimo: przenioslem na wlasciwe forum

  2. #2
    robin102
    Gość
    WITAJ !!!!! na forum
    Zaraz się rozwiąże worek z poradami więc będe pierwszy. Poradzę Ci inaczej niż oczekujesz .
    Kup sobie na poczatek E-300 z dwoma obiektywami , wydasz na to 2500zł 900 zł na lampe FL36 i żaden sony Ci nie pod........ To najtanszy sposób na dobre, a nawet więcej niż dobre fotki. Z tego co pisałeś to lampa jest nieodzowna. Wyjdzie dokładnie tyle ile kosztuje R1.
    E-1 mam od wczoraj wiec za wcześnie na doradzanie jaki to on ach i och wiem natomiast ,że w Olympus Polska dostaniesz go za troszkę mniej niż 3200 zł z 14-45 i 40-150. Mała matryca w E-1 jest sporym mankamentem bo w sumie należy zapomnieć o przestrzelonych kadrach i cięci gięciu kadru na kompie, poza tym to wydaje się dobry aparat.
    sony z zasady bym nie kupił choć wiem ze R1 to sensowny sprzet , zrobiłem nim nawet kilka fotek.

    A jak masz troszkę wiecje kaski to w tym zestawie świetnie też sie sprawdzi E500, ale z 400 jest droższy.

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Nie robilem zdjec R1, a zdjecia sa najwazniejsze. Uczeni pisza, ze ma wolny af w ciemniejszym i maly bufor pamieci. Dla mnie najwazniejsze jest to, ze Sony ma od zawsze tragiczny pomiar blysku a wlasciwie to loteria.z zewnetrzna lampa blyskowa o numerze 1000 i 32 z literkami hvl czy cos tam. Wyglada dziwnie i jest pozlepiany jakos. Choc jak znam Sony to pewnie i solidny sprzet. radze sobie na weselach z E1 = 14-54 + fl36 to i Ty sobie poradzisz.
    Jakbym kupowal to i owo to raczej Nikona D50 + sb600/800. Blysk jest najwazniejsza i nieodzowna czescia focenia weselno- rodzinno- imprezowego. I tu **** szklem sie nie podetrze. Nikon z blyskiem jest the best, chociaz Olek radzi sobie znakomicie- swietna szybka korekcja.
    czesc.ch.

  4. #4
    robin102
    Gość
    Wojtek !! tu masz super ofertę i nie łam sobie głowy potem lampa , a w przyszłości lepsze szklo i dobrze na tym wyjdziesz.
    http://www.allegro.pl/item95503516_o...ol_poznan.html

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    E-500 jakoś do mnie nie przemawia i jeżeli już to wolałbym E-300 ze względu na solidną konstrukcję ważną w plenerach.Znowu R-1 to wygodny przy kadrowaniu odchylany lcd.Lampka potrzebna jest mi w zasadzie tylko jako błysk wypełniający.Pisząc o ślubach miałem na myśli w większości plenery i dlatego w przypadku E-1 chciałbym dokupić FL36.
    Wiadomo,że lampa przydaje się też przy fotach rodzinnych,ale tu wbudowana w aparat na ogół wystarcza.Powiem szczerze,że gdybym miał fundusze na E-1,14-54 i fl36 to pewnie wybór padłby w tym kierunku,a tak wacham się pomiędzy R1 z dobrym obiektywem a E-1w kicie z 14-45 i fl36.Większośc fotek będzie oczywiscie na papier więc szumy olka pewnie nie będą przeszkadzać,ale czasami coś trzeba troszkę wykadrować w kompie wiec tu lepiej sprawdziłby się R1 z większą matrycą.Z drugiej strony to przy 20na30 to i z E-1 można chyba trochę przyciąć.
    Zaciekawił mnie temat na swiat obrazu i posty użytkownika wojcias1 na temat R1,który bardzo pochlebnie wyraża się o tym aparacie w zastosowaniach na wesela.

    http://forum.swiatobrazu.pl/foto/vie...er=asc&start=0


    To co mnie pociaga w E-1 to super ergonomia jaką widać na fotach obrazujących ten korpus i pancerna konstrukcja co wróży kilka lat bez awarii.W tamtym roku byłem gościem na slubie kościelnym i gość radził sobie starym E10 z lampą(chyba fl40),znam też takich,którzy radzą sobie w plenerach kompaktami typu A200.
    Mam jeszcze ok.miesiaca czasu na podjęcie wiążącej decyzji,wiec wszelkie opinie jak najbardziej wskazane.

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wołomin/Warszawa
    Posty
    29
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Witaj,

    Mam E-1 i co ważne niegdy nie będę fotografem profesjonalnym. Zdjęcia robię dla siebie i ew. do proacy. Lecz nie są to super fotki. Ważne dla mnie jest: jakość, szybkość, niezawodność i co bardzo ważne frajda dla mnie.

    E-1 z całą pewnością daje mi to wszystko. Jednak frajda dla mnie gdy używam E-1 jest ogromna! Mam od miesiąca i ciągle się nim cieszę

    Mam także E-500 więc widzę tą różnicę

    Do moich zastosowań, 5mln pikseli wystarcza całkowicie

    Mój wybór - E-1 tylko! Ergonomia pracy i frajda murowane a i zdjęcia są super wystarczy popatrzeć na zdjęcia kolegów z forum

    Paweł
    macpawel
    E-1 + dodatki

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Oczywiście dalej korzystam z kopalni wiedzy na forum i tak zmartwiło mnie np.zawieszanie E1
    http://www.olympusclub.pl/forum/view...highlight=5060
    ale już ten wątek sprawił mi ponowną radość
    http://www.olympusclub.pl/forum/view...highlight=5060

  8. #8
    robin102
    Gość
    wojtall W ogóle to jakoś dziwnie wybrałeś te aparaty . E1 i R1 łaczy je tylko to ,że robią zdjęcia i ta "1" w nazwie. Urządzenia strzasznie różne i o różnym przeznaczeniu dla użytkowników o rożnych oczekiwaniach. Wybierać między dwoma lustrzankami albo dwoma hybrydami . Raczej cofnąć się należy do rozważania hybryda czy lustrzanka ??? ale to to temat do bitew na Cyber Foto.
    Jeśli na poważnie myślisz o E1 to umiarkowany pośpiech bardzo wskazany bo już naprawde są resztki tego sprzętu w Olympus Polska , a tam dostaniesz w najlepszej cenie. Teraz mają w zestawach E-1 , 14-54 i 40-150 chyba jak dobrze pamiętam za 3199 zł.
    Ja przy tych cenach lustrzałek bym się nawet nie zastanawiał minuty .Kupilbym E300 z dwoma obiektywami +fl36 . Mimo że to aparat dedykowany dla amatora to wcale nie gorszy od E1 trochę inny i oferujacy naprawdę dużo możliwości i jakość fotek jak z E1.

  9. #9
    Awatar ghost4
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    Gdynia
    Posty
    62
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez robin102
    wojtall Teraz mają w zestawach E-1 , 14-54 i 40-150 chyba jak dobrze pamiętam za 3199 zł.
    Chyba Ci chodziło o zestaw E-1 , 14-45 , 40-150 ?

    Pzdr.
    Andrzej

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Chyba Ci chodziło o zestaw E-1 , 14-45 , 40-150 ?
    Też tak myślę

Podobne wątki

  1. Sony Nex-5 i Nex-3
    By Jerry_R in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 608
    Ostatni post / autor: 23.08.11, 06:37
  2. sony A55 i A33
    By nightelf in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 180
    Ostatni post / autor: 26.10.10, 19:17
  3. Sony DSC-HX1
    By Wieprz in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23.04.09, 18:37
  4. Sony A-100
    By milo in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 3.10.06, 19:10
  5. Oly C-770 czy Sony DSC-H1
    By Niss in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22.08.05, 22:42

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.