Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: E1 z 14-45 - ma to sens?

  1. #1
    czarna mamba
    Gość

    E1 z 14-45 - ma to sens?

    witam!
    prosze mi powiedziec jak bedzie z szumami w zestwie E1 z 14-45 i czy taka kompilacja ma jakikolwiek sens?

  2. #2
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    MA sens - 14-45 to bardzo dobry obiektyw tylko ze trochę ciemny....
    ale jak masz dobre światełko... to naprawdę daje radę

    musisz sobie odpowiedzieć jak dużo zdjęc dotychczas robiłeś w czułościach powyżej 800 - jeżeli dużo.. to potrzebujesz jaśniejszego obiektywu
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  3. #3
    robin102
    Gość
    Chyba jeszcze większy sens ma z 40-150 bo to troszkę lepsiejsze szkiełko i śmiesznie tanie.
    Dziś ma do mnie dotrzec body E-1 i zaczynał będę focenie nim od wlaśnie 14-45 i 40-150 - zobaczymy co wychodzi , w przyszłości jednak planuje zakup mądrzejszego obiektywu.

  4. #4
    czarna mamba
    Gość
    Obecnie fotografuje Sony R1 i powiem, ze iso1600 w tym aparcie wykorzystwywalem bardzo czesto. Chcialem jednak przejsc na lustrzanke z racji tego, ze jeszcze lustra nie mialem a widze, ze wkolo mnie wszyscy juz powymieniali swoje hybrydy.
    Bedzie to moje pierwsze lustro, dlatego chcialme kupic na poczatek jakis "ekonomiczny" zestaw.
    Ogladalem wiele zdjec robionych 14-45 i musze stwierdzic, ze szumy sa znaczne dlatego postawilem ten temat, gdyz ciekaw jestem jak poradzi sobie z tym problemem E1 z 14-45?

    Na Allegro E1 z 14-45 mozna juz wyrwac za ponizej 2,5k.

  5. #5
    robin102
    Gość
    Heee to w ogóle się mocno zastanów na taką przesiadką , chyba że dokupujesz drugi aparat. Nie mowię ,ze olek jest super , a sony beeeee . Tylko ja bym się mocno zadumał. Czy wykorzystałeś już wszystkie możliwości R1 , czy jesteś od niego lepszy ???

  6. #6
    czarna mamba
    Gość
    R1 to bardzo dobry sprzet i chyle przed nim czola, jednak pod wzgledem szybkosci hybryda nie dorowna zadnej lustrzance. -stad moja mysl o zamianie...

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    215
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez czarna mamba
    R1 to bardzo dobry sprzet i chyle przed nim czola, jednak pod wzgledem szybkosci hybryda nie dorowna zadnej lustrzance. -stad moja mysl o zamianie...
    szybkość i ciągle szybkość - czy kolega jest repoterem a może dziennikarzem sportowym? Popieram Pana Robina. R1 ma ciekawy obiektyw i matrycę... No ale nie mój nadbiar zbędnej gotówki nie moje zmartwienie.

  8. #8
    czarna mamba
    Gość
    czy kolega jest repoterem a może dziennikarzem sportowym?
    dokladnie tak jak napisales

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Ale jaja!

    a ja się zastanawiam czy nie kupić jakiegoś hybrydowo-kompaktowego ultra zooma, ze stabilizacją i odchylanym LCD... - (za niedługo założę stosowny wątek na odpowiednim dziale i Was pomęczę - chociaż Olek nie ma takiego )

    czyli, że co krok do tyłu wykonam? Lustrzankę zostawiam sobie do zadań specjalnych czyli - szybki AF, teoretycznie mniejszy szum niż w hybrydzie, brak lagów - dlatego głównie mam obecnie lustrzankę. Ale w pewnych sytuacjach nie potrzebuję możliwości jakie daje dslr i chciałbym mieć aparat mniejszy, bardziej kompaktowy jakim jest każda hybryda/kompakt. Martwi mnie tylko, że obecnie oferowane aparaty posiadające stabilizację szumią znacznie bardziej niż kazdy dslr.

    Jeśli w R-1 naprawdę szybkośc jest tak bardzo dokuczliwa, to rzeczywiście można zastanawiać się nad E-1, będzie widać różnicę w działaniu. E-1 z 14-45 obraz jest OK, lepiej niż np. E-500 i 14-45mm. Ale co do szumów to mogło by być zdecydowanie lepiej. Użytkowe ISO to 800 powyżej zaczyna się problem.
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  10. #10
    czarna mamba
    Gość
    No widzisz...w R1 szumy przy iso1600 to tak jak lustrzankach iso800, no moze za wyjatkiem 350D.

Podobne wątki

  1. jakie powiekszenie lornetki ma sens ?
    By dobas in forum Lornetki
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13.06.11, 20:00
  2. Metz 36 AF-4 i E-510 Ma to sens?
    By Korba in forum Oświetlenie 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 9.08.09, 21:17
  3. Jaki sens wyższego ISO?
    By Syd Barrett in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 15.12.08, 10:47
  4. Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 17.12.07, 21:54
  5. Soczewki makro 52 > 55 mm. Czy to ma sens?
    By dominius in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16.03.06, 22:46

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.