Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Klub użytkowników profesjonalnego sprzętu Canon

Awatar nurek
    Mieszka w
    Kuj-Pom.
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria

Klub użytkowników profesjonalnego sprzętu Canon

Cześć,

Właśnie przeczytałem, że w tym roku Canon Polska zainaugurować ma w Pl działalność Canon Professional Club . Warunkiem przynależności jest posiadanie chociaż jendego korpusu profi i dwóch objektywów serii "L". Noooo i oczywiście ważna legitymacja prasowa lub inny dokument potwierdzający pracę w zawodzie. To też jest konieczne. W zamian za to klub ma zapewniać wsparcie techniczne, szybki serwis , możliwość wypożyczania sprzętu w nagłych wypadkach, rabaty, seminaria itp. itd... .
    Niezłe co ?

To jest dopiero dbanie o rynek profi. I jak w takich warunkach Canon nie ma się umacniać na pozycji lidera ?
    E-1 // C-5060 // ZD 14-54 // 40-150 // 35 Macro // FL-50 // EP-2 // SHLD-2

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Siła reputacji
    137
    Moja galeria
    No ale przecież do prawdziwej reporterki Olka z 5 megową matrycą nie zabierzesz, bo żadna redakcja takiej fotki nie kupi, jak dla mnie jeżeli chodzi o fot. reporterską tą zawodową to Canon jest liderem bez dwóch zdań.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Mieszka w
    Krakowie
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Nie jest tak źle. 5 megowa matryca spokojnie wystarczy, większość redakcji opublikuje zdjęcie nawet z mniejszej matrycy. Wśród fotoreporterów (tych bez etatu) dalej jest popularny Canon 1 D z 4 megową matrycą. Kilka lat temu, kiedy wpomniany Canon kosztował furmankę pieniędzy, popularny wśród fotoreporterów był znacznie tańszy Canon D30 z matrycą 3,2 mega (który w 2000 albo 2001 roku - nie pamiętam dokładnie - kosztował 13 tys.zł).
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Siła reputacji
    137
    Moja galeria
    Jednak te pro redakcje, mimo iż w 95 % nie potrzebują 16 megowych fotek stawiają coraz wyższe wymagania swoim pro fotografom, zresztą tam jeden Mark w tą czy w tą nie stanowi różnicy, więc jak już focić to tym co jest najlepsze na rynku. Nie mówię tu o pseudoreporterach focących dla jakiegoś "Głosu z psiej pipidówy".

Mimo iż jestem chyba ortodoksyjny fan Olka, to na 1 ds Mark II bym go chętnie zamienił gdyby mnie było na to stać. Może jeszcze na 5D bo pozostale Canony obecnie dostępne w sprzedaży jakoś mi nie odpowiadają i wole swojego 5 megowego E1.

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Mieszka w
    Krakowie
    Siła reputacji
    102
    Moja galeria
    Ja myślę, że problem Olka E1 jest inny - jego powolność. 3 kl./s to za mało do zdjęć sportowych. Żadej fotoreporter nie odważyłby się zabrać takiego aparatu na jakąś poważną imprezę np. jakieś mistrzostwa świata czy olimpiadę. Powolność to grzech pierworodny E1 i pewnie jeden z głównych powodów olania go przez fotoreporterów.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Poczytajcie co sami reporterzy myślą o E1. Autorem tekstu jest właściciel min. Canona 1Ds.

http://www.luminous-landscape.com/re...s/e1-2nd.shtml

pozdrawiam
    E1 .......

Siła reputacji
    0
    Moja galeria

Ds tez nie jest szybki

[QUOTE=Z;39522]Poczytajcie co sami reporterzy myślą o E1. Autorem tekstu jest właściciel min. Canona 1Ds.

http://www.luminous-landscape.com/re...s/e1-2nd.shtml

koledzy Ds ez nie jest szybki Ds III ma tylko 5/ks a II o której pewnie myyslał kolego ma 4 więc jeśli jeśli myślicie że 3 klatki w E 1 to mało rzy 4 w Ds II to sie mylicie e 1 i Ds to inna klasa to jest powód
    teraz uzywam E3 i d IIN nareszcie szumy "prawie"się wyrównały
    w trudnych warunkach wreszcie w Olku sa do przyjęcia
    jeśli chodzi o zdjęcia sportowe to Ds tez jest za wolny do sportu 4 czy 5/ks to minimum na szczęście E1 już minimum pokonał i jest dobrze. no ale do 8,5 N mu daleko jednak ma wiele innych atutów to się wszystko wyrównuje
    więc nie porównujmy tych dwóch różnych aparatów
    _______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    No ale przecież do prawdziwej reporterki Olka z 5 megową matrycą nie zabierzesz, bo żadna redakcja takiej fotki nie kupi, jak dla mnie jeżeli chodzi o fot. reporterską tą zawodową to Canon jest liderem bez dwóch zdań.
    liderem jest nikon musze to powiedziec choć sam nie lubie tej firmy
    Ostatnio edytowane przez kamilalto ; 15.06.09 o 09:34 Powód: Automatyczne scalenie postów

| OlyJedi Awatar grizz
    Mieszka w
    Kraków
    Siła reputacji
    160
    Moja galeria
    Też się cieszymy, witaj archeologu

Siła reputacji
    137
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kamilalto Zobacz posta
    liderem jest nikon musze to powiedziec choć sam nie lubie tej firmy
    Kiedy to pisałem, czyli ponad 3 lata temu był Canon.

| OlyJedi
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    13
    Moja galeria
    Na stronie http://fotoreporterzy.net czytałem kiedyś kilkakrotnie o fatalnym serwisie Canona. Zawodowcy bardzo na niego narzekali, więc to chyba niewiele pomogło ?