Strona 2 z 40 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 393

Wątek: iso50, licznik zdjec i inne - menu serwisowe Olympus

  1. #11

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    przemyśl
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    robin102 -wartość iso, którą ustawisz w menu serwisowym zostaje nawet po wyłączeniu aparatu [wskazuje 'auto' -ale w eixfie jest], także da się to jakoś przeboleć... choć w kolejnym firmware mogliby się szarpnąć [jak da radę].

    -co do ewentualnego popsucia -w tym mailu od Oly, o którym wspominałem Pracownik nie pisał niczego w stylu; "...łapy precz, gwarancji nie będzie -będzie płacz i zgrzytanie zębów jak popsujecie..." także może akurat jest bezpieczne -nie wiem ale zawsze można wrzucić nowy soft, może w razie czego to pomoże

  2. #12
    robin102
    Gość
    he he he miałem nadzieje ,że któregoś pięknego dnia dogrzebię sie do menu serwisowego ,już próbowalem innymi trikami, ale mnie ubiegłeś. Bawiąc się w menu DVD postawiłem go w stan absolutnej bezużyteczności dobrze że kosztowal 299 zl . Myśle że z aparatem jest bezpieczniej oby akumulator nie zawiódł.
    Swoją drogą ile miałeś tych zmapowanych pikseli ?? u mnie 2 sztuki. A licznik zdjęć to ciekawa sprawa bo nie zlicza fotek pstrykniętych i skasowanych , tak pobieżnie zauważyłem . Doglębniejsze śledztwo to wykaże.
    DRŻYJCIE sprzedawcy olków na allegro - nowych , dmo ,prawie nowych itd.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar Setka
    Dołączył
    Sep 2003
    Mieszka w
    Kutno
    Posty
    107
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No dobra, 826 klapnięć, ale czy aby licznik nie resetuje się przy upgradzie? Hmmm.. 4 martwe piksele zmałpowane?
    Nie ważne czym, ważne jak!!!
    E-3, E-1 (14-54,B+W UV MRR)+ FL 50

  4. #14
    | OlyJedi Awatar Karol K.
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    254
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Bardzo interesujące . Ale pogrzebie w moim Olku dopiero jak będzie pewne na 100%, że nic nie skopie . Oby Olympus wprowadził nowy firmware, który udostępni odkryte możliwości "oficjalnie". Super !

  5. #15
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    heh, a ja mam 11 zmapowanych piksli i 6 tys zdjęć na liczniku. W tym tempie to chyba jednak wezmę E-1 na zapas...
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Coś dziwny ten licznik, mi też pisze 6 tys. zdjęć, a tyle nie zrobiłem, góra 4 tys. i 0 zmapowanych pixeli co jest dziwne, ponieważ jak go kupiłem przy wysokich iso świecił mi 1 pixelik, rozwiązalem problem własnie przez mapowanie.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  7. #17

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    przemyśl
    Posty
    14
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    na DpRev [zdaje się] pojawiła się opinia, iż nie chodzi o zmapowane piksele ale o podnoszenie lustra do czyszczenia matrycy -u mnie akurat zgadzałoby się

    luc4s -co do licznika nigdy nie wiadomo wiesz jak przyjemne chwile szybko mijają... Natomiast poczyniłem szybkie obliczenia:
    -mam e500 ~4miesiące i 2,5k na liczniku
    -z tego co czytałem trwałość migawki to 50k
    -wniosek; można swobodnie robić -akurat za
    4-5lat zmienimy na e30 [w ludzkiej cenie] :P

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    ale praktycznie od nowosci mam właczona numeracje plikow i tam dopiero 3000 jest, a przez tydzien od zakupu do tego jak ta opcję wlaczylem na pewno nie zrobilem drugie tyle zdjec. Co do podnoszenia lustra to tez by sie mi zgadzalo.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  9. #19
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    luc4s a skąd wiesz ile w fabryce strzelili testując Twój E-1? Może stąd ta różnica. Mnie tam też szokuje trochę liczba >6 tys...
    blady

    nienerwowo sobie cykam fotki w tempie 4/3

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Wszystko możliwe, właśnie niech ktoś w sklepie sprawdzi na nowym egzemplarzu, np. w takim MM.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

Podobne wątki

  1. E-520 i licznik pozostałych zdjęć
    By PawelG in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16.02.11, 16:51
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30.12.10, 14:04
  3. Licznik zdjęć w kompaktach
    By dw4463757 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25.12.10, 13:43
  4. Menu serwisowe w E1 ?
    By Theo in forum E-System
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15.09.06, 09:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.