Strona 1 z 48 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 473

Wątek: STATYW do E... - wymieńmy się spostrzeżeniami

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    226
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    STATYW do E... - wymieńmy się spostrzeżeniami

    Jeronimo: Watek dot. statywów co jakiś czas sie przewija... czas zebrać wszystkie informacje w jednym wątku (ten post to zlepek dwóch dużych tematów).


    Jaki, za ile, do jakich zastosowań, tripod, a może monopod, firma, jakim dysponujecie, proponuję luźny wątek na ten temat...
    Pozdrowionka

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Manfrotto 055B + 141RC. Kupiłem go, żeby się nie schylać. Niestety... Rozłożony na maxa jest równie niestabilny jak samopoczucie fotografa amatora wobec nowości rynkowych Trzęsie się skubaniec. Żeby było OK trzeba mieć schowaną kolumnę, więc muszę się schylać Poza tym jest duży i ciężki. Dobry statyw niby musi być ciężki... Kiedyś, pomomo, że mam do niego pokrowiec przewieszany przez plecy, po 5 km spacerze w lesie złapał mnie skórcz między łopatkami...
    Mimo wszystko to dobry statyw. Jeśli jest ustawiony tak, żeby był stabilny to naprawdę jest. Spokojnie wytrzyma 4kg sprzętu. Dla przyrodnika będzie jak ulał, dla mnie jest za doby. Dzisiaj wybrał bym coś mniejszego i lżejszego.
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dzemski
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    3.203
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Ja posiadam statyw uniwersalny (do foto i do video) Soligor RG-50, wazy 2.1 kg, jest dosc sabilny, ale ma jeden minus, w trybie pionu nie jest pionowy (ma lekki odchyl, obczilem juz i kompensuje). Poza tym jednym mankamentem to bardzo solidna konstrukcja i jestem z niej zadowolony

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    A ja mam jakiś nie firmowy MX1000, lekki, w miarę stabilny w połączeniu z samowyzwalaczem i podnoszeniem lustra, ten statyw ma nawet takie cuś jak w poziomnicach do wypoziomowania położenia statywu. Taki statyw chyba nie kosztuje więcej niż 150 pln. I w zupełności zaspokaja moje potrzeby.

    Przymierzam się natomiast do monopoda, ma ktoś doświadczenie jak się taki monopod obsługuje? Sprawdza się monpod np w 1/30 s i 150mm, czy nie bardzo?

    b.

  5. #5
    | OlyJedi Awatar Dempsey
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Poznań/Buk
    Posty
    349
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Blady wyczytałem kiedyś taki trick ze sznurkiem, który ponoć zwiększa stabilność aparatu (ponoć jest to bardzo zbliżone do działania monopodu). Zanim więc kupisz monopod może sprawdź ten trick...
    A wygląda on następująco:
    - bierzesz kawałek sznurka (oczywiście mocnego) odpowiedniej do wzrostu długości
    - jeden koniec przymocowujesz do ręki, w której trzymasz aparat (zazwyczaj jest to prawa, bo tam jest uchwyt ) - może być do nadgarstka, lub owinąć wokół dłoni (ale tak by się nie wyślizgiwał, można na przykład zrobić luźną pętlę)
    - drugi koniec przydeptujemy nogą
    - naprężamy sznurek, komponujemy zdjęcie, naciskamy spust

    Sprawdzałem i nawet zauważyłem poprawę przynajmniej do czasu aż ręka się nie zmęczy za bardzo
    OLYMPUS E-500, ZD 12-60/2.8-4.0, ZD 14-45/3.5-5.6, ZD 40-150/3.5-4.5, FL-36, filry HOYA polaryzacyjny LINIOWY i połówkowy-szary

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    A to patent z tym sznurkiem Wydaje mi się, że to może być całkiem niezłe koło ratunkowe, jak już zapomnimy o właściwym podparciu... Sznurek łatwo zmieścić do torby...

    A pojedynczą nogę pod aparat i tak pewnie kupię.

    bl.

  7. #7
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Ja osobiście mam SLIKA, cena taka jak za Sherpa 600. Co mogę powiedzieć jakość wykonania SLIKA powala, jest zliżona do MANFROTTO, gorąco polecam. Monopod też kupię tej firmy.
    było sobie życie

  8. #8
    robin102
    Gość
    Mam dużego Velbona , do C5050 był dobry do E300 za mało stabilny , muszę go dociażać jakimś uwieszonym kamieniem w siatce od spodu

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ze sznurkiem jest jeszcze patent że przywiązujemy cos ciężkiego np. woreczek z piaskiem od dołu na łączeniu nóg i dociążamy statyw.

  10. #10
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Ja mam statyw Hama Gamma 76. Nie jest stabilny, ale za to lekki. Rzadko używam statywu. Jego mała waga jest dla mnie ważniejsza, niż stabilność. Kosztował 200 zł., ja kupiłem w krakowskim Media Markt za stówę (ostatni egz.).
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

Podobne wątki

  1. Statyw... :))
    By schabik1 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 3.11.16, 19:28
  2. statyw fe-230
    By emilia89 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2.02.10, 19:35
  3. Statyw do FE-210
    By Gryf in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18.11.07, 01:46
  4. Statyw do E-300 ?
    By Kanciaty in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.05.05, 09:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.