Strona 3 z 48 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 473

Wątek: STATYW do E... - wymieńmy się spostrzeżeniami

  1. #21
    | OlyJedi Awatar micky
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    471
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    W pełni zgadzam się z tym co napisał chomsky -" aparaty sie zmienia i obiektywy tez a statyw dobry zostaje" od około 7 lat mam Manfrotto190DB + 460MG, wcześniej miałem głowicę Manfrotto 222 Joystick Grip Action niestety się nie sprawdziła
    Dodatkowo zakupiłem, ze względu na rozmiar a przede wszystkim wagę, mały alu statyw na chodzenie po górach i wycieczki rowerem. Co do monopodu to widziałem fajny patent w górach koleś miał kij trekingowy z ze śrubą - głowicą (?) do mocowania aparatu, w sumie banalnie prosta sprawa nawet do zrobienia samodzielnie!

  2. #22
    | OlyJedi
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    82
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Zgadzam się że statyw powinien być "firmowy" Przed wczasami szybkozłączka znikła, nic się nie udało dopasować, na nowy brakło już kasy i zostałem bez statywu. Teraz kupiłem Manfrotto 055 proB, jeszcze tylko głowice (chyba 460 MG 3D) Jak coś zniknie łatwiej dokupić.
    E-M5 12-40 60

  3. #23
    | OlyJedi Awatar dog_master
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.265
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Ja do E330 mam Velbona Sherpę 600r i IMHO super Stabilne, jedynie co, to mi jedna noga ciężko chodzi (hmm czym tu nasmarowac nalepiej?). Fakt, wolalabym 4-segmentowy, czyli mniejszy do transportu, ale... jest okej Wysoki, dość lekki (2.15kg bodajże)
    Alicja & E-330/14-45/40-150/FL50R & D7000/18-200/70-200f2.8/50f1.4
    My life is brilliant (-: But it's time to face the truth... Umiesz liczyć? Licz na siebie.

  4. #24
    Awatar nurek
    Dołączył
    Mar 2005
    Mieszka w
    Kuj-Pom.
    Posty
    335
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez chomsky
    Wniosek- aparaty sie zmienia i obiektywy tez a statyw dobry zostaje.
    Za nic nigdy nie kupie niczego dziadowskiego, chocby kosztowalo nie wiem ile.
    Statyw nie moze byc tani. Jak jest tani to jest do niczego.
    Problemy sa na mrozie w tanich statywach pekaja zaciski i cala reszta, calosc zamienia sie w kupe plastikowego zlomu. W lecie tez nie lepiej.
    czesc. Ch.
    chomsky zgadzam się absolutnie z tym co piszesz.
    Ja mam takie coś jak opisuje śliwka. Zapłaciłem chyba nawet tyle samo.
    Dziadostwo jakich mało. Owszem na początku było OK. Po kilku miesiącach wszystko się rozlazło, popękały zaciski. A przecież statywu aż tak często się nie używa. Pomijam już fakt ,że nie ma szans utrzymania E1 z 14-54 w pionie. Potrzebna do tego śrubka dociskowa już dawno się "zatarła". Fakt faktem, że na początku przeznaczony był do C5060 wię nie mam się co burzyć .
    Teraz sni mi się Manfrotto. Ale mój Boże co to mi się jeszcze nie śni... ZD 50-200, 11-22...

    To potwierdza zasadę że w 99% przypadków nie stać nas na tanie rzeczy. Gdybym nie kupił tego statywu który mam, Manfrotto byłby o prawie 100zł tańszy. A tak o 100zł przepłacę.


    Pozdrawiam
    Nur
    E-1 // C-5060 // ZD 14-54 // 40-150 // 35 Macro // FL-50 // EP-2 // SHLD-2

  5. #25
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    Czy ktoś miał do czynienia z TYM + TO

    Jakieś opinie czy mam być królikiem doświadczalnym?
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	slik_af2100_d_117.jpg
Wyświetleń:	426
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	322  

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    1.094
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Chyba tak
    Kasa niezla, sprzet z gornej polki. Nic tylko pomlaskać.
    ...był Olek jest A6000

  7. #27
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    3.228
    Siła reputacji
    45
    Moja galeria
    A skuteczność i sprawność głowicy?

  8. #28
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez celebrity_plus
    A skuteczność i sprawność głowicy?
    mam slika tylko 330DX no i inną głowicę, co do wykonania to statyw jest bardzo dobrze wykonany, porządne materiały.
    było sobie życie

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    329
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Witam.

    Zanim kupiłam E-300 miałam C-5060 i do tego statyw Velbon CX-540 i całkiem był użyteczny. Teraz jak już mam E-300 statyw stał sie mało stabilny. Niedawno dokupiłam szkło 40-150 i po zamontowaniu go do korpusu i założeniu do statywu głowica po zakręceniu sama powoli opuszczała siie ku dołowi. Gniazdo śruby nośnej w płytce szybkomocującej też nie pasuje.
    Nie polecam tego statywu do sprzętu wagi ciężkiej. W niedalekiej przyszłości napewno będę chciała kupiś coś porządnego stabilnego.

    Pozdrawiam Marylka.

  10. #30
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    ja mam podobny problem! mam Velbona DX-888 i tez mi z teleobiektywem opada... jednak ja jak narazie sobie jakos radze podtrzymujac reka Jedyna cecha tego statywu jest to ze jest maly po zlozeniu.



    Cytat Zamieszczone przez johan
    Ja preferuję monopody, łatwiej się z nimi poruszać w terenie, no i można używać do samoobrony. Zakupiłem komplet Manfrotto: monopod 679B + głowica 234RC i jestem bardzo zadowolony. Używam tego m.in. z ciężkim Pentaconem 300/4 i sprawuje się świetnie.
    z 300tka do jakich czasow dochodziles bez poruszenia zdjecia?



    Ja ostatnio sobie czytam o monopodach i trafilem na taki ciekawy link - Budujemy monopod

    /EDIT
    ---> How To Use The Monopod & The Multi-Purpose Tripod
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

Podobne wątki

  1. Statyw... :))
    By schabik1 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 3.11.16, 19:28
  2. statyw fe-230
    By emilia89 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2.02.10, 19:35
  3. Statyw do FE-210
    By Gryf in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18.11.07, 01:46
  4. Statyw do E-300 ?
    By Kanciaty in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.05.05, 09:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.