Strona 2 z 48 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 473

Wątek: STATYW do E... - wymieńmy się spostrzeżeniami

  1. #11

    Dołączył
    Aug 2005
    Mieszka w
    Płock
    Posty
    226
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez P
    Manfrotto 055B + 141RC. Kupiłem go, żeby się nie schylać. Niestety... Rozłożony na maxa jest równie niestabilny jak samopoczucie fotografa amatora wobec nowości rynkowych Trzęsie się skubaniec.
    Jezu, to czym go obciążasz ??? Ja mam 055prob +029 i "dociążam" go sonnarem 300mm + E-1 waży to razem ze statywem z 8kg i fakt z wyciągniętą kolumną jest problem ale już wsunięta do połowy czyni zestaw super stabilny
    Pozdrowionka

  2. #12
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Do E ... tylko Manfrotto, mam 055cb i 190 + glowice. To jest pewien standart a i cena nawet przystepna.
    czesc.ch.

  3. #13

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez nex
    ...to czym go obciążasz...
    Czymkolwiek. Rozłożone 3 segmenty i kolumna na maksa: postukaj delikatnie palcem patrząc w wizjer... Dlatego, tak jak Ty, chowam kolumnę.
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  4. #14
    | OlyJedi Awatar sliwka
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    GDYNIA
    Posty
    178
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Niedawno zakupiłem statyw, prztestowałem pod względem ergonomii, wykonania, pakowności itd... Bardzo polecam!!! Dostałem za 99 PLN, max wys 165cm, 2 poziomice, pokrowiec
    http://www.dfoto.pl/sklep/customer/p...&cat=36&page=1
    OLYMPUS E-300 + ZUIKO 14-45 + CF 512MB U II + HAMA UV + COBRA.
    "Jeśli Twoje zdjęcie nie jest wystarczająco dobre, to znaczy, że nie byłeś wystarczająco blisko" - R.Capy
    http://plfoto.com/101112/autor.html

  5. #15

    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    z lasu
    Posty
    73
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Parę miesięcy temu zakupiłem statyw STAR 42 za ok. 170 PLN. Nie miałem żadnego doświadczenia ze statywami gdy dokonywałem zakupu. Dzisiaj wiem, że były to pieniądze wyrzucone w zasadzie w błoto. Jedyną jego zaletą jest waga, ok. 1.5 kg i cena. Jak go zgubie to wcale mi nie będzie żal Poza tym, statyw jest niestabilny, trudno go wypoziomować i w ogóle jakiekolwiek machinacje tym ustrojstwem przypominają próbę manipulowania gumowym wężem. Ja swoje, statyw swoje. Zdecydowanie nie polecam. Nawet jak rzadko korzystasz ze statywu. Następnym moim statywem będzie Manfrotto z włókien węglowych (ze względu na małą wagę). Wolę nie jeść i nie pić, a oszczędzę na taki nietani statyw, niż kupić kolejny szmelc. Kto tanio kupuje, dwa razy kupuje. Sprawdziło mi się, aż za dobrze.
    E-500, E-1, ZD 50mm, ZD 14-54mm, ZD 14-150mm, FL-36, OMZ 50mm/1:1.8, EX-25

  6. #16
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    sliwka:

    nie polecaj ludziom wynalazków "marki" first. co z tego, że wysoki i ma dwie poziomice. zobacz jak wykonana jest głowica, jaką zachowuje "sztywność"... oglądałem to kiedyś w sklepie - dotykam a to się w palcach wygina...

    polecam klasykę:
    - do panoram DF-50/DF-60
    - do tele, szpiegowania i przyrody Sherpa lub frotki (dla wezyrów)

    na allegro jest też gość z nickiem darkogda - ma wiele fajnych patentów w całości z metalu, ale to już waży i kosztuje.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar johan
    Dołączył
    Sep 2005
    Mieszka w
    Siedlce
    Posty
    546
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Ja preferuję monopody, łatwiej się z nimi poruszać w terenie, no i można używać do samoobrony. Zakupiłem komplet Manfrotto: monopod 679B + głowica 234RC i jestem bardzo zadowolony. Używam tego m.in. z ciężkim Pentaconem 300/4 i sprawuje się świetnie.
    E-620 | HLD-5 | 14-42 | 40-150 |
    5DmkII | 50D | C20/2.8 | C28/1.8 | C50/1.4 | C85/1.8 | C100/2.8L IS | C200/2.8L II | 300/2.8L IS | TC 1.4X II | TC 2.0X II | 580exII

  8. #18
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    polska
    Posty
    116
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Z tańszych statywów to w funsporcie mieli ciekawą ofertę. Oglądałem swego czasu pobieżnie na targach i wyglądało nawet przyzwoicie. Nie mówię o tych najtańszych rzecz jasna tylko o dziale "profesjonalne chińskie" .

    Jeśli statyw ma być używany intensywnie to raczej slik albo manfroto - sprawdzone marki

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar salvadhor
    Dołączył
    Aug 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.783
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Powtórzę się z innego wątku, a niech tam
    Szukam od jakiegoś czasu statywu, no i po ostatnich wyliczeniach, jakbym nie patrzył i nie liczył, wychodzi mi, że najekonomiczniej jest kupić Velbon Sherpa 250r ( lub 250n ).
    A przepatrywałem już wszystko co ma jakąś markę i cenę do 200 zł. Począwszy od GoldPhoto, Slika, a ostatnim hitem była chińska podróbka Manfrotto ( Fangir ), całkiem solidnie wyglądająca, z głowicą kulową. Tyle, że głowica do wymiany, bo nie miała żadnych rączek do ustawiania pionu/poziomu itp. A z wymianą głowicy cena robiła się już ... koło 300 zł.

    A za tę kwotę to mam Sherpa - nie jest ciężki ( 2.1 kg ), można głowicę dołem przymocować ( makro ), jest dość stabilny, po złożeniu 63 cm ( model 250n ponoć 59 cm, i ten bym wolał, ale cóż ). Cena z futerałem.

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Sredni statyw to 055 w roznych wersjach, lzejszy to 190 rowniez w wersjach, glowice zaleznie od charakteru zdjec. Do szybszych- kulowe, do krajobrazowych takie, ktore daja mozliwosc panoramowania, z poziomica. W tej chwili wydaje mi sie, ze raczej Manfrotto zapewnia komfort uzytkowania, przy w miare znosnej cenie. Sa inne firmy i ciekawe propozycje- Benbo- makro, ale dosyc drogie.
    Kupilem 055CB jakies 12 lat temu i jest wszystko OK, nawet farba nie zlazi. 190 mam ze 7 lat moze 8 i to fajny kompromis miedzy waga i sztywnoscia. Choc 055 jest wyraznie lepszy, to ciezszy i wiekszy. Robie tak; 055 uzywam, gdy podjezdzam autem, mam blisko i nie musze lazic po gorach. A 190 zawsze tam, gdzie musze nosic na plecach. Mam trzy glowice do foto i jedna do video. Do foto dwie tanie i lekkie ( po 100 zl) i jedna drozsza za ponad 400.
    Wniosek- aparaty sie zmienia i obiektywy tez a statyw dobry zostaje.
    Za nic nigdy nie kupie niczego dziadowskiego, chocby kosztowalo nie wiem ile.
    Statyw nie moze byc tani. Jak jest tani to jest do niczego.
    Problemy sa na mrozie w tanich statywach pekaja zaciski i cala reszta, calosc zamienia sie w kupe plastikowego zlomu. W lecie tez nie lepiej.
    Jak sie nie maq kasy lepiej kupic markowy mini statyw, by polozyc aparat byle gdzie, lub nosic worek z kasza. Stawiac na worku i tyle.
    Szukac cos na E-bayu.
    czesc. Ch.

Podobne wątki

  1. Statyw... :))
    By schabik1 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 3.11.16, 19:28
  2. statyw fe-230
    By emilia89 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2.02.10, 19:35
  3. Statyw do FE-210
    By Gryf in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18.11.07, 01:46
  4. Statyw do E-300 ?
    By Kanciaty in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 4.05.05, 09:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.