Strona 2 z 759 PierwszyPierwszy 12341252102502 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 7582

Wątek: Streety i nagie kobity

  1. #11
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Rafał,

    Zdjęcie na zjeżdżalni pomimo, że (tu się wymądrzam) chaotyczne kompozycyjnie, oddaje doskonale dynamikę slizgu, a także jest dobrym "dynamicznym" portretem. Dynamikę podkreślaja także jaskrawe kolory. To sie nazywa upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Uznanie dla reporterskiego refleksu i sprawności w panoramowaniu.

    Fotki z postrzyżyn, mimo niedoskonałości kompozycyjnych podobają mi sie jako doskonałe świadectwo chwili. Jestem wielkim zwolennikiem tego rodzaju fotografii. Nieraz w warunkach rodzinno towarzyskich mozna wykonać absolutnie unikalne zdjęcia nie tylko w kategoriach albumu rodzinnego, a własnie w ramach chwytania chwili, zatrzymywania w kadrze czasu.
    Myślę, że są to trudne zdjęcia, przede wszystkim z powodu niezwykłych oporów psychicznych otoczenia. Otóż, cóz to za zdjęcie, które robi teraz np. Michał lub Robert, skacze wokoło, przysiada, po prostu jakieś wygłupy - tak myśli otoczenie. Ta sztampowość i zwyczajność myślenia jest bardzo trudna do przełamania. Najbliższych jest bardzo trudno sklonić do tego, aby natychmiast po dostrzeżeniu obiektywu nie przywdziewali kostiumiku oficjalności lub popadali w drugą skrajność - w wygłupy i komedianctwo.
    Myślę, że uczestnicy niniejszego forum zbyt często i w sposób przesadnie protekcjonalny uzywają zwrotów typu "zdjęcie nadaje się do albumu rodzinnego", których ukrytym, niewypowiedzianym celem jest zdeprecjonowanie samej tematyki oraz uwolnienie siebie od trudnego obowiązku myślenia i wydania rzetelnej oceny.

    Pzdr, TJ

  2. #12
    | OlyJedi Awatar Piotr Grześ
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Piła
    Posty
    2.209
    Siła reputacji
    49
    Moja galeria
    Podzielam Twoje zdanie Tadeuszu, Niestety trudno , chyba właśnie najtrudniej robić zdjęcia do rodzinnego albumu, bo to zawsze fryzura nie taka, daj spokój, dzisiaj źle wyglądam, itd. Podziwiam Rafała, za umiejętność wpakowania się, z niemałym przecie aparatem w rozmaite sytuacje, rodzinne, towarzyskie, a i takie dziejące się na ulicy. Ale on chyba właśnie taki jest i za to ma
    E-3, E-300, ZD 14-54,ZD 40-150, ZD 35, ZD 50, ZD 70-300, ZD 50-200, ZD 9-18, ZD 35-100, EC-14 FL-36, FL-50R

  3. #13
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Dzięki Panowie za ciepłe słowa.

    A takiego misia ustrzeliłem dzisiaj.

    119
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  4. #14
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Rafał,
    Jak to zrobiłeś? To zdjęcie przedstawia niejako spowiedź byłego prezydenta. Facet ma się czym martwić.
    Kolejne słowa uznania dla zacięcia reporterskiego.

    Pzdr, TJ

  5. #15
    | OlyJedi Awatar kasprzyk
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Posty
    3.715
    Siła reputacji
    87
    Moja galeria
    Witam

    Robi się politycznie na forum ....

    No następna fotka do rodzinnego albumu

    Bomba!!

    Pzdr
    Olympus C-7070, E3, ZD 14-42 i 70-300

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Ja myślę, że ta fota dobrze oddaje problem naszego byłego prezydenta. Zwróćcie uwagę na obrzęki na twarzy charakterystyczne dla cierpiących na przewlekłe zapalenie kości goleniowej.

    Fota zrobiona w tarnobrzeskiej prokuraturze, gdzie Kwach składał dziś trzygodzinne wyjaśnienia.
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  7. #17
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez john100
    Robi się politycznie na forum ....
    jak ktos wrzuci kwa kwa to dam bana ...

    /EDIT
    i zeby nie bylo... oczywiscie zartowalem
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  8. #18
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Rafał Czarny
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Krakowie
    Posty
    8.679
    Siła reputacji
    113
    Moja galeria
    Kolejna fota mojego syna.

    120
    gAlErIa czArNeGo
    oPoWiEm wAm o mArKu
    Pampalini, łowca stworzeń, wypier..lił się o korzeń.

  9. #19
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    bardzo podoba mi sie ujecie z dolu i ta kompozycja otwarta... szkoda tylko ze tlo jest takie ostre. Reasumujac moja niezwykle dluga wypowiedz: jestem na TAK
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  10. #20
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Rafał,
    Niezłe sa te startujące stworki - reprezentowane przez skrzydełka i rozczapierzone w wysiłku palce u nóg oraz radocha na twarzy chłopca. Masz refleks.
    Na zdjęciu widać ruch, kotłowaninę ptaków, natarcie dziecka, w tle ruch przechodniów. Złapałes w kadr kawałeczek czasu odmierzony przez migawkę, a także przez wyobraźnię patrzących, którym podałeś wskazówki na temat, co było przedtem (przed trzasnięciem lustra) i co będzie potem.
    Pzdr, TJ

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.