Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 141 do 147 z 147

Wątek: Tylna maska do obiektywów manualnych---plus osłona

  1. #141
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Tylna maska do obiektywów manualnych---plus osłona

    To może konkret - robione Heliosem. Bez maski, ale z wysoką przesłoną


    o i jeszcze jeden z heliosa - aż musiałem rawa sprawdzić (E-30 + przesłona= 0, ogniskowa = 0)

    ***
    Ostatnio edytowane przez Bodzip ; 25.08.12 o 09:28
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #142
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Thomasso
    Dołączył
    Apr 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    2.942
    Siła reputacji
    89
    Moja galeria

    Odp: Tylna maska do obiektywów manualnych---plus osłona

    A ja odsyłam do małego porównania (trochę orywaty - bo mojego autorstwa :
    https://forum.olympusclub.pl/threads...l=1#post692811


    Tomek
    "Najpiękniejszy bokeh dostaję, gdy... ściągam okulary."


    Lumix G80 + Olek E-30 + trochę szkieł ZD i mZD, trochę OM, trochę światła i sporo innych szpejów.


  3. #143

    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Tylna maska do obiektywów manualnych---plus osłona

    Żeby załagodzić spór który niechcący wywołałem, Mirku - wiem doskonale, ze szkła analogowe to do cyfrówki jak dorożką wyskoczyć na tor wyścigowy.W żadnym wypadku nie gonię jakości profesjonalnych współczesnych szkieł bo się nie da. po prostu wchodzę w fotografię, fascynuje mnie wszystko i szukam najtańszego sposobu na pobawienie się poszczególnymi technikami. Wracając do tematu załączam dwa zdjęcia robione tym samym zestawem (mieszek + helios) zaznaczam, że mój mieszek pozwala mi wyciągnąć skalę około 3:1 wiec jestem świadom jak ekstremalnie wykorzystuje obiektyw. Zdjęcie kwiatka jest wykonane bez mieszka, żeby przetestować ostrość. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kwiatek.jpg
Wyświetleń:	185
Rozmiar:	69,1 KB
ID:	68968Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	maly duzy grosz.jpg
Wyświetleń:	196
Rozmiar:	83,2 KB
ID:	68967Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mucha.jpg
Wyświetleń:	228
Rozmiar:	70,6 KB
ID:	68965
    I teraz takie wnioski moje:
    Na kwiatku widać, że obiektyw to raczej dobrze wykonany helios (rożnie z nimi bywa) crop 100%
    orzełek wygląda dobrze (takiej jakości się spodziewałem z tak tanim sprzętem ) cały kadr zmniejszony do 800x600 sztuczne słabe światło
    ale mucha jest tragiczna, nawet nie śmiem umieszczć cropa 100% bo to jakby plama (liczyłem na wyraźną strukturę oka) cały kadr zmniejszony do 800x600 mocne słońce
    teraz nie wiem czy robię coś źle czy sprzęt ma takie ograniczenie.
    jeśli ktoś bawił się w makro z analogowymi szkłami i uzyskał lepsze efekty to będę wdzięczny za wskazówki co robię nie tak, ew. jeśli ktoś testował to ile osłona daje . z góry dziękuję za wszelką pomoc
    ps.
    Irku czy uzyskiwałeś zyska na ostrości stosując osłonę ? bo w temacie jest owa głównie o kontraście.
    e-450 + kit 14-42, Helios 44m-6, CZJ Sonnar 3,5 135mm

  4. #144
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Lubeka-Lübeck
    Posty
    10.884
    Siła reputacji
    178
    Moja galeria

    Odp: Tylna maska do obiektywów manualnych---plus osłona

    Alez tu nie widze sporu.Widze dyskusje.
    Co do muchy.Tragiczna ona nie jest.Jednak,jesli wykonasz takich ujec 20 z co polmilimietrowa manualnie ustawiana ostroscia i wtedy jak posklejasz te kadry w programie to to bedzie co chciales uzyskac.
    Wiekszosc super makro kadrow w necie to sklejki.Fizyka i optyka ma to do siebie ,ze nie jest z gumy i naciagac sie nie daje.Sa analogowe rarytasy podczepiane do cyfrowek,ale one sa tez i chyba drozsze od systemowych dedykowanych.
    Z zasady na poczatku przyslone sie calkowicie w takich kadrach otwiera,to moze by zobaczyc jak szkla dedykowane sie na pierscieniach lub mieszku sprawuja.Moze przeskocza heliosa?Sam jestem ciekaw.

  5. #145

    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Tylna maska do obiektywów manualnych---plus osłona

    znam technikę "focus stacking" ale nie chcę schodzić z tematu tematu, w najbliższym czasie porobię testy skuteczności masek i podzielę się rezultatami.
    Bodzip, maksymalnie zamkniętych przysłon chcę unikać ze względu na dyfrakcję i niemiłe jej efekty.
    Liczę, że maska, skoro obcina światło które i tak nie pada na matrycę, pozwoli poprawić ostrość i kontrast przy silnym świetle.
    e-450 + kit 14-42, Helios 44m-6, CZJ Sonnar 3,5 135mm

  6. #146
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria

    Odp: Tylna maska do obiektywów manualnych---plus osłona

    Cytat Zamieszczone przez raff Zobacz posta
    znam technikę "focus stacking" ale nie chcę schodzić z tematu tematu, w najbliższym czasie porobię testy skuteczności masek i podzielę się rezultatami.
    Bodzip, maksymalnie zamkniętych przysłon chcę unikać ze względu na dyfrakcję i niemiłe jej efekty.
    Liczę, że maska, skoro obcina światło które i tak nie pada na matrycę, pozwoli poprawić ostrość i kontrast przy silnym świetle.
    Kontrast przede wszystkim. I ew. likwidacji tej "mgiełki"
    Ostrość, no cóż - to kwestia dokładnego ustawienia, dobrego działania dandeliona, dopasowania dioptrii wizjera, czasu, poruszenia, stabilizacji.

    Jeszcze przykład makro - robal robiony przy pomocy Opteco 135/2,8 + pierścień pośredni 20 mm.
    Przesłona chyba 11 - jak dobrze pamietam - bez doświetlania. (z exifem) - oczywiście bez maski tylnej.
    Wielkość robala można przyrównać do średniej wielkości mrówki

    Ostatnio edytowane przez Bodzip ; 26.08.12 o 12:11
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #147
    | OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    9
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Odp: Tylna maska do obiektywów manualnych---plus osłona

    o zastosowaniu obiektywów analogowych z aparatem cyfrowym i jakości obrazu http://www.fotopolis.pl/index.php?n=...o-to-niezdrowo

    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Olympus SP 510 UZ-zdjecia przy ustawieniach manualnych
    By noriaki in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 3.02.08, 23:54
  2. osłona LCD E-510
    By witia in forum E-System
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22.01.08, 21:44
  3. Osłona LCD MC-1.
    By The z00m in forum E-System
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19.08.06, 18:20
  4. E-300 i osłona gniazda CF
    By Słoń in forum E-System
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28.06.06, 20:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.