Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Wątek: Chyba kupię E-1....

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Elbląg
    Posty
    81
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Chyba kupię E-1....

    Być może niedługo kupię E-1 i dlatego mam do was kilka pytań .
    Chciałbym się dowiedzieć czy chodzi na CF III w instrukcji podano że I i II? Czy przy zakupie lepiej jechać po niego osobiśćie , czy zaufać sklepowi że sprawdzi go i czekać jak przywiezie go kurier ? Jak sprawdzić na początek aparat ze jest sprawny ( tj. dotyczy odbióru osobistego w sklepie ) i czy też w nim może występować BF. I to by było na tyle .
    Pozdrawiam wszystkich użytkowników E-1.

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    NY
    Posty
    95
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    A w sumie to jestem ciekaw czemu nie e-500...

  3. #3
    Awatar deeper
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Gdansk
    Posty
    143
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    bo e-1 to klasa sama w sobie
    Olympus e-300 | FujiFilm s304

  4. #4
    robin102
    Gość
    To się spiesz , bo warto !!!!!

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    NY
    Posty
    95
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez deeper
    bo e-1 to klasa sama w sobie
    Mialem nadzieje, ze sprowokuje odpowiedz raczej bardziej merytoryczna ;P

    Sam ostatnio dlugo myslalem nad e-1 i jednak odpuscilem sobie, ciekaw jestem dlaczego czlowiek nie odpuscil i sie decyduje

  6. #6
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    insider:--trzeba choć kilka dni pofocić E1 i wszystko jest jasne--nie twierdzę, że inne lustrzanki Olka (łącznie z E-330) są złe, ale E1 jest najlepszy pod każdym względem (jak na moje zapotrzebowanie) --ogólny wyraz fotki się liczy --kolor i przełożenie tonalne...--pozdrawiam

  7. #7
    Awatar deeper
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Gdansk
    Posty
    143
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Poczytaj forum, o tym jest masa postow
    Olympus e-300 | FujiFilm s304

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    NY
    Posty
    95
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez deeper
    Poczytaj forum, o tym jest masa postow
    Czytalem. Ale kazdy sensowny i co najwazniejsze indywidualny glos jest cenny.

    Pzdr

  9. #9
    Awatar deeper
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Gdansk
    Posty
    143
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    No dobra, nim kupilem mojego e-300...mialem okazje (i chcialem)
    pobawic sie chociaz kilkanascie minut (obsluga sklepu byla niezle wkur...)
    porownywalem aparaty zblizone cenowo, Nikon D50, Konica Minolta 5d i 7d, Canon 350d oraz Olympusy e-300, e-500, e-1.

    Nie ukrywam, ze cena miala dosc duze znaczenie, jednak zwrocilem uwage na starannosc i jakosc wykonania, oraz mozliwosci.
    Oczywiste jest to, ze w ciagu kilku chwil nie bylo mozliwosci gruntownego sprawdzenia sprzetu.

    Dlatego tez majac metlik w glowie, po przeczytaniu dziesiatek opini, postow i recenzji, mniejwiecej wiedzialem czego moge oczekiwac.
    Aparaty te oferowaly zblizone mozliwosci.

    Poczatkowo sklanialem sie ku Canonowi i Nikosiowi, jednak troche sie zmienily sie moje poglady na ten temat.

    Wiele inowacyjnych rozwiazan ofreowanych przez sprzet Olympusa, ten tajemniczy e-system, do tego dosc wysokie oceny oraz niewielka rozbieznosc ocen roznych uzytkownikow sprawila, ze dluzej przyjzalem sie tej marce.
    To wszystko mialo rece i nogi, do tego w dosc rozsadnej cenie.

    Na pierwszy rzut oka, aparaty wydawaly sie byc bardzo podobnymi,
    zastanawialo mnie tylko, dlaczego aparat(E-1), jak by nie patrzec juz dosc stary, oferujacy 5M matryce, do tego samo body kosztuje praktycznie tyle co E-300 czy E-500 z obiektywem 14-45mm.

    I co ? I dalej nie wiem... ale ten aparat ma to "cos", bardzo duze mozliwosci, masa ustawien, do tego rewelacyjnej jakosci zdjecia.
    Nie wiem czy to jest dobry argument, najlepiej spedzic z nim kilka chwil,
    to wystarczy zeby sie przekonac.

    Ja wybralem e-300, glownie z powodu bardzo atrakcyjnej ceny, oferuje on mozliwosci zblizone do E-1, do tego niezla kitowa optyka.

    Mnie wystarczylo kilka chwil, zeby zobaczyc choc skrawek mozliwosci
    wrecz legandarnej e-jedynki.

    Ale chyba na ten temat najlepiej, zeby sie wypowiedzialy osoby,
    ktore kupily ten aparat, amatorzy fotografii jak zaawansowani weterani,
    dla ktorych e-1 jest powodem do dumy.
    Zapytasz ich dlaczego E-1? Usmiechna sie... po czym wroca do wykonywania kolejnych zdjec swoim skarbem.
    Olympus e-300 | FujiFilm s304

  10. #10
    Awatar easy_art
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    wa-wa
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Witam i pozdrawiam pasjonatów fotografii.
    Ja swoje E-1 mam od niedawna. Oczywi�cie miałem rozmaite dylematy, bo w grę wchodzš całkiem niemałe pienišdze, a ja nie zarabiam fotografowaniem.
    Od aparatu oczekuję tylko (albo aż) tego, żeby mi nie przeszkadzał. Wcze�niej miałem Pentax�a MZ-5n (mam go z resztš do tej pory) i muszę powiedzieć, że krok w stronę fotografii cyfrowej nie był prosty.
    Ale stało się. Co mnie przekonało do E-1? Po tym jak wzišłem go do ręki (aparat znaczy się) nie mogłem go odłożyć. Zdecydowanie najlepiej z po�ród już wymienianych leży w dłoni i no wła�nie �nie przeszkadza�. Można spokojnie zajšć się tematem zdjęcia kadrowaniem dialogiem z modelkš/modelem itp. Sporo funkcji wycišgnięto w E-1 na przyciski, także do menu zaglšdam bardzo rzadko.
    Gdyby nie E-1 wybrałbym raczej E-300 niż E-500. W zwišzku z wykonaniem i wygodniejszym uchwytem. Ale to sš sprawy subiektywne. Aparat powinno się wybrać taki żeby potem o nim zbytnio nie my�leć. Chyba, że kto� jest fetyszystš
    Je�li chodzi o zakup to nie mam zbyt dużego do�wiadczenia w sprzedaży elektronicznej ale je�li sklep jest jakkolwiek sprawdzony (można poszukać opinii na forach) to irupo atakuj �miało. Najważniejsza jest gwarancja, a wszystkiego i tak nie sprawdzisz w 5minut.

    Pozdr. Miłego dnia.

Podobne wątki

  1. KUPIĘ . . .
    By arcana in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30.07.03, 07:18

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.