Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: Olympus E-330 - pokaz specjalny i podsumowanie

  1. #21
    | OlyJedi Awatar gary
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    484
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    ostrosc na akceptowalnym poziomie przy szkle za tyle $?
    ale do kazdego szkla trzeba przywyknac wiec miekkosc tych zdjec bladego moze wynikac z tego ze nie wstrzelil sie jeszcze w szklo

  2. #22
    robin102
    Gość
    garymoże to po stronie światła jest wina , albo w skrajnym przypadku aparacik się "niedotarł" - no i blady zapewne nieobyty był z tym sprzętem. W każdym razie legendarna ostrośc i szczegółowosć fotek z olympusa jakoś tu się nie pokazała.

  3. #23
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    a blady robiłeś te zdjęcia na pełnej dziurce?
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  4. #24

    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Ennis/Gdańsk
    Posty
    702
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Panowie, z całym szacunkiem i sympatią, nie można traktować pokazanych sampli jako miernika jakości oiektywu, o czym zresztą sam autor wspominał. Po piersze nie było statywu (no chyba, że był, wtedy wyjdę na głupka ) po drugie to była pierwsza przymiarka kolegi bladego do tego sprzętu, a dwukilogramowe szkło trzeba się przecież choćby nauczyć trzymać... Zapewne nikt z nas nie zrobiłby lepszych zdjęć na tym pokazie (chyba, że ktoś chodzi do pracy z 300mm f/2.8 :P ), zresztą próbki bladego są całkiem ładne...
    Co naprawdę potrafi to szkło widać na dpreview przy okazji testu bodajrze E-500. Zwala z nóg każdym parametrem...
    Pozdrawiam,
    Piotr.

  5. #25
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Zdjęcia nie są w żaden sposób obrabiane przeze mnie, są prosto z aparatu, nie były ostrzone po zmniejszeniu, bez statywu. Dodatkowo szum zrobił swoje i spowodował zanik szczegółów przy zmniejszaniu - i efekt taki jakiego nie lubię - gładka skóra na twarzy. Nie przyłożyłem się i nie zbrałem Wacławowi Wantuchowi wyzwalacza do lampy studyjnej i stąd iso 640 w aparacie. W necie zdjęcia pewnie są robione w świetle dziennym, przy iso 100 i dlatego efekt z 35-100mm zupełnie
    inny.

    Zdjęcia robione na f2, 1/125s, iso 640 - pod zdjęciami są podstawowe parametry.


    Mi tam po wstępnym zachwycie and rawami trochę para zeszła ale to tylko dlatego, że nie do końca udało mi się zrobić, to co chciałem uzyskać i nie jest to wina obiektywu tylko fotografa.

    Kropów nie będę pokazywał bo to nie ma sensu, szum jest zbyt duży. Potraktujcie te fotki, jako ciekawostkę. Ogólnie zdjęcia też mi się podobają, ale to nie jest niestety pokazanie możliwości tego obiektywu.

    Dajcie mi ten obiektyw na weekend i modelkę która tam była i zrobię takie zdjęcia, że będziemy mogli się nimi chwalić nawet na obcych forach

    a jak ta puszka E330 wykonana, plasti tej samej jakości co na E500 czy gorzej , a moze lepiej. Trzeszczy , skrzypić , dobrze wszystko spsowane ???
    E-330 jest lepiej wykonany od E-500. Aparat jest tak samo zwarty jak E-500 ale lepiej leży w ręku, nic mi nie zatrzeszczało, nie skrzypiało, uchwyt jest lepszy niż w E-500. Wizjer jedynie kurcze ciemny, większy ale ciemny, no ale jak ma się podgląd na LCD to po co wizjer w dslr . Chyba wolę mieć mniejszy wizjer ale jasny.

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Martwi mnie co innego. Przy czułości 1600 w E-330 wyszły regularne pasy o których już wspomniałem. Pasy wychodzą zielono-fioletowe i są dość szerokiePrzykład poniżej:

    http://img213.imageshack.us/img213/9...33016000oe.jpg

    i całe zdjęcie (prawy górny róg i w dół). :

    http://img140.imageshack.us/img140/8238/30110194ct.jpg

    Doszedłem do wniosku, że jednak to jest dość niepokojący objaw i chyba nie jest związany z osobą robiącą zdjęcia ale z aparatem. Macie jakiś pomysł skąd taki efekt? Źródło światła jakim jest jarzeniówka? W e-500 do tej pory nie zauważyłem czegoś takiego. Jest szum, ale jednolity na całym obszarze.... Myślałem że to kwestia wywołania orfa z Olympus Studio, ale robiłem w E-330 jednocześnie jpg+orf i powyższy przykład pochodzi bezpośrednio z aparatu,

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    i jeszcze jeden przykład tych dziwnych pasów:

    http://img122.imageshack.us/img122/8569/30110288mj.jpg

  8. #28
    | OlyJedi Awatar gary
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    484
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    to wlasciwosci matrycy
    przy duzej czulosci na matrycy sa pasy - to wlasnie banding

  9. #29
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    N=52°16 E=20°57
    Posty
    1.648
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    To takie szerokie pasy to banding? Banding znam z Nikona D200, jeśli w Nikonie D200 jest banding to tutaj nazwał bym to "bandziskiem".

  10. #30
    | OlyJedi Awatar gary
    Dołączył
    Apr 2005
    Posty
    484
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    tu masz banding z d70
    http://members.lycos.co.uk/garysdm/d...e.php?pos=-242
    oczywscie jest tu on bardzo mocno wyodrebiony przez obrobke na kanale niebieskim - na oryginale go nie widac, tymniemniej jest jesli sie go wywola odpowiednio
    a tu masz z e1 http://img283.echo.cx/img283/6014/a1m4bi.jpg
    tlo bylo idealnie gladkie - co prawda na oryginalach tego nie bylo tak widac ale fakt faktem ze paski sa widoczne
    sam nie wiem

Podobne wątki

  1. Podsumowanie cen
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 14.11.07, 01:01

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.