Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Przechowywanie akum. Li-ion BLM-1

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2006
    Posty
    16
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Przechowywanie akum. Li-ion BLM-1

    kto mnie oświeci w kwestii sposobu przechowywania nieużywanych akumulatorów litowo-jonowych np. BLM-1 do Olka? Wszystkie znane mi dotąd typy akumulatorów należało przechowywać w stanie naładowanym i co pewien czas je doładowywać, gdyż przechowywanie całkowicie rozładowanego akumulatora groziło jego zniszczeniem. Słyszałem, że w przypadku akumulatorów Li-ion jest zupełnie odwrotnie - tzn. przed dłuższym ich nieużywaniem należy je rozładować (???). Czy to prawda? MOŻE KTOŚ RZUCI GARŚĆ FACHOWYCH RAD NA TEN TEMAT.

  2. #2
    modelarze mówią tak: ogniwa NiMH i NiCd - trzyma się w pełni naładowane, a LiPol i LiIon naładowane w połowie

  3. #3
    | OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2004
    Mieszka w
    Zabłudów
    Posty
    612
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    Oj, chyba nie wszyscy? Ogniwa niklowe na pewno nienaładowane. Są różne szkoły, że można naładowane do połowy lub rozładowane, jednak z powodu samorozładowania i efektów ubocznych powinno sie przechowywać rozładowane do 0,9V na ogniwo. Wówczas powinny wytrzymac najdłużej.
    Jeśli chodzi o ogniwa litowe to naładowane do pełna lub do połowy (albo gdzies pomiędzy). Nigdy nie można przechowywac ogniw litowych w stanie rozładowanym! To niemal gwarantuje ich trwałe uszkodzenie. Poza tym, nawet prawidłowo przechowywane ogniwa litowe dosyć szybko tracą wydajnośc prądową (zwiększa się ich rezystancja wewnętrzna). Najlepiej ich po prostu nie przechowywać tylko używać i nie kupowac na zapas.
    No i w żadnym wypadku nie trzymać żadnych ogniw w aparacie! Tylko osobno, wyjęte z urządzenia. Prawie każdy sprzet, nawet wyłączony pobiera bardzo mały prąd rozładowując akumulator. To może uszkodzić ogniwo litowe rozładowując je zbyt mocno. Tak samo niklowe, przy zbyt głebokim rozładowaniu może zmienić biegunowość.

  4. #4
    robin102
    Gość
    BLM-1 naładować na full i wrzucić do szuflady. Po dłuższym leżakowaniu naładować na full i rozładować do końca w aparacie !!! i nie brać do głowy. Nie kupować na zapas. Nie przechowywać w aparacie zwłaszcza zamienników. Nie narażać na skraje temperatury czyli piwnica lub nasłoneczniony parapet .Żywotność BLM1 i tak zazwyczaj jest mniejsza niż deklaruje producent choć to kawał energi w małym pudełeczku.

Podobne wątki

  1. zakup akum. do C-60
    By Zygmanek in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24.06.07, 21:11
  2. Przechowywanie fotografii
    By konukera in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19.02.07, 11:26
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15.08.06, 12:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.