Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Zuiko 24mm/3.5 Shift ?

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria

    Zuiko 24mm/3.5 Shift ?

    Słyszał ktoś o takim obiektywie...

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84473162

    i jak to się je i jakie zdjęcia z tego wychodzą,,, że to tyle kosztuje?
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Posty
    256
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    No cena jak na OM wysoka ale pewnie jakość adekwatna. Właśnie o takie szkło chodzi mi do dslr-ów olympusa o działkę jaśniejsze tylko pewnie cena byłaby podobna.

  3. #3
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    A to nie jest obietkyw z korekcją osi ? tzn. żę się budynki nie walą itp ? no i do tego jakoś pewnie zabójcza.
    było sobie życie

  4. #4
    | OlyJedi Awatar irek50
    Dołączył
    May 2005
    Mieszka w
    Zamość
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    36
    Moja galeria
    To obiektyw przydatny do robienia slajdów szczególnie --w przypadku cyfry nie ma sensu go używać--zapewniam, że jakość będzie gorsza niż z Zuiko Digital po korekcji zbieżności w szopie --- (i w szopie tę perspektywę i inne skrzywienia można poprawić dokładniej niż w aparacie) ---W systemie 4/3 rozdzielczość efektywna obiektywu spada o połowę, więc o nadzwyczajnej jakości można zapomnieć mimo takiej ceny!

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    i wszystko w temacie. jakiś gadżeciarz albo kolekcjoner pewnie kupi i tyle...

    zakładając że wynajęcie podnośnika na godzinę kosztuje średnio 50 pln, za cenę tego obiektywu można śmigać na wysokości kilkaset razy...

  6. #6
    Awatar krishu
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    109
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ostatnio wykonywałem fotografie budynków do folderu. Byłem zmuszony zrobić to 14-45 (taki posiadałem). Nie było tak źle. Jednak część korygowałem w PS prostując budynek, a nawet czasem zdejmując mu "brzuch" (kiedy fotka była z przyczyn technicznych robiona zbyt blisko obiektu). Moje zdziwienie osiagneło tzn. "zenitu" kiedy decydentom zatwierdzącym i wybierającym fotografie bardziej podobały się te jak byśmy powiedzieli "nieprwidłowe" (przed korektą). Więc po coż się wysilać szkoda sobie zawracać głowe takim obiektywem i tak oczekiwania są coraz mniejsze - może i dobrze, a może trafiłem na tachich co się nie znają.

  7. #7
    Hal
    Gość
    Obiektywy typu SHIFT to podstawa w fotografii architektury...ten który wskazałeś na aukcji to faktycznie perełka tyle że cena kosmiczna jest chociaż trochę uzasadnia ją fakt że to jest obiektyw nie tylko typu SHIFT ale i TILT so jest dużym ułatwieniem np w fotografii studyjnej np. produktów.
    Tak na prawdę jednak prawdziwe i solidne zdjęcia np. budynków wykonuje się aparatem co najmniej średnioformatowym. Niestety tak jak wspominali przedmówcy rynek na taką fotografię w polsce jest w powijakach. Z tą jakością to jestem na TAK sam ostatnio testowałem ZUIKO 28 f2,8 i po przymknięciu do 5,6 daje rezultaty bardzo zbliżone do tych z "cyfrowej" serii.
    Tak na prawdę 4/3 rozdziela około 35-40 lini na mm(optymistycznie zakładając), a żeby uzyskać dobre efekty szkłem analogowym musi być podwojona ta rozdzielczość (tak przynajmniej twierdzą fachowcy) myślę że najleprze konstrukcje OM-owskie mogą wytrzymać taki rygor.

  8. #8
    Awatar krishu
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    109
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Tak tylko dla systemu 4/3 to już nie będzie obiektyw do architektury (typowy szeroki), raczej do pacshot'ow.
    Jest taka stronka www.photodo.com - sa tam testy (Szwecja) obiektwyow, jednak z sys. OM jest malo.

  9. #9
    excel
    Gość
    abc

  10. #10
    Hal
    Gość
    Krishu, szeroka ogniskowa w przypadku SHIFtów podyktowana jest głównie wygodą i łatwością fotografowania architektury tego typu "szkłem". Stronę PHOTODO znam ( testy podobno przeprowadza gość który pracuje u Hasselblada)

    excel, podana przezemnie rozdzielczość odnosi się do wypadkowej rozdzielczości MATRYCY i obiektywu (np ZD 14-54 ).
    Muszę stwierdzić że jest to wartość niska i niestety wiarygodna. Rozdzielczości obiektywów analogowych nie można porównywać z rozdzielczością "szkieł" cyfrowych. Testy szkła analogowego przeprowadza się stosując film który rozdziela 100 i więcej lini...tłumacząc to na język cyfrowej fotografii ...stosuje się "matryce" o rozdzielczości około 20 milionów pixeli a może i więcej. Testując Obiektyw "cyfrowy" np przy pomocy E1 mamy do dyspozycji 5 milionów pixeli stąd różnica. Myślę jednak że fizyczna rozdzielczóść obiektywów Zuiko Digital jes na pewno imponująca! Niestety nie można tego sprawdzić na filmie analogowym
    Mam nadzieję że pomogłem proponuję poczytać magazyn Foto 12/2004.
    Pozdrawiam[/url]

Podobne wątki

  1. Prosty sposób na zdjęcie z efektem tilt-shift
    By jaclas in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17.03.10, 09:09
  2. Domowej roboty tilt-shift
    By fotomic in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 11.01.09, 10:40
  3. Sigma 24mm F1.8 EX DG aspherical macro
    By historikus in forum E-System
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 18.07.08, 14:00
  4. Sigma 24mm f-1.8 4/3 w sprzedaży
    By sliwka in forum E-System
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 7.04.07, 13:16
  5. Tryb Ps w E-300 jak użyć shift-u?
    By Joki in forum E-System
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13.11.05, 20:00

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.