Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Wątek: odklejająca się guma

  1. #11
    Awatar Boskib_
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    96
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    A ja polecam lepik do klejenia papy na zimno.
    Boskib_ /c70 zoom/

  2. #12
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar tao
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Świnoujście
    Posty
    246
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    u mne zaczeła odklejać się po ok pół roku. skleiłem kropelką i narazie trzyma. zobaczymy dalej a użytkuje dosyć intensywnie. przez 9 miechów ponad 15000 fot!!!!!!!!
    JEDNO ŻYCIE JEDEN CEL, JEŹDZIĆ HONDA CBR

  3. #13
    Awatar domi
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    163
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Tao: Ty chyba robisz backup rzeczywistości U mnie w 9 miesięcy w sumie trzy i pół tysiąca, a myślałem że nie oszczędzam

    Co do gumy, to z kolei ja mam inny problem - chciałbym sobie dokleić dodatkową pod palec, myślałem o jakimś cyjanopanie, próbował ktoś?

  4. #14
    | OlyJedi Awatar voovoo2
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Olsztyn
    Posty
    2.638
    Siła reputacji
    121
    Moja galeria
    Jezeli dasz radę wytrzymać 14 dni bez aparatu to wysyłaj.Ja wytrzymałem i nie załuję
    Fujifilm X100, mju II, panasonic sx1, Fujifilm Wide 210 Instax.

  5. #15
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez voovoo2
    Jezeli dasz radę wytrzymać 14 dni bez aparatu to wysyłaj.Ja wytrzymałem i nie załuję
    Zrób jak mówi, serwis założy calkiem nowa gumę, bo ta bedzie musiała byc przycinana żeby pasowała chyba że ( ugotujesz ja w wodzie) może to pomogło by się jej skurczyc...ale ja wysyłał bym do serwisu chociaż by z tego powodu, ze przedłuża Ci gwarancję
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  6. #16

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    N.Sącz (okolice)
    Posty
    110
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Problem z odklejającą się gumą to problem niemal wszystkich aparatów z gumą na gripie. Jest to guma, a guma nie lubi tłuszczu. Jak ktoś ma pocące się ręce to w jego aparacie guma będzie się odklejać. Ja na szczęście nie mam tej przypadłości i mnie gumy się nie odklejają. Kolega niestety ma z tym kłopoty. Guma nie dość że się odkleja to jeszcze natłuszczona powiększa się i nie mieści się w swoim miejscu na gripie. Trzeba "lekkiej" ręki aby precyzyjnie obciąć nadmiar gumy. W kilku aparatach kolegi gumy odpadły i przyklejałem mu kilkakrotnie. Nie jest to łatwe i trzeba odpowiedniego kleju. Najlepiej trzymała taśma samoklejąca dwustronna, ale po ok. roku trzeba było powtórzyć bo też się odklejała. Jeśli to zrobią na gwarancji to najlepiej wysłać do serwisu, wymienią na nową i przynajmniej będzie nie spuchnięta.

  7. #17
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar tao
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Świnoujście
    Posty
    246
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    po mniej więcej roku wysłałem do serwisu, 3 tygodnie bez pudła i tu brak komentarza co się ze mną działo. przy okazji naprawy wymienili gumę ta jednak odkleiła się po ok 3 mieś. a jakiejś przypadłości do pocenia rąk to nie mam. wujek po prostu jakiś chyba słaby klej ma. no ale ja tam nie wiem i wcale się tym nie przejmuję bo mi to nie przeszkadza.
    JEDNO ŻYCIE JEDEN CEL, JEŹDZIĆ HONDA CBR

  8. #18
    | OlyJedi Awatar MariuszM
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Też mam problem z odklejającą się gumą, jeszcze nie całkiem, ale już sporo odłazi. Przeczytałem co tu napisaliście i niestety dalej nie wiem czym kleić, a gwarancja chyba już mi się skończyła, chyba że była na dwa lata, muszę sprawdzić.

  9. #19

    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    N.Sącz (okolice)
    Posty
    110
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Jak napisałem wcześniej najlepsze rezultaty osiągnąłem stosując nie żaden klej tylko taśmę samoklejącą dwustronną. Trzeba zarówno korpus jak i gumę dobrze oczyścić z resztek kleju, dopasować gumę do korpusu (obciąć nadmiar) Guma musi być troszkę większa bo po podklejeniu taśmy, grubość taśmy spowoduje że będzie szczelina. Przed klejeniem korpus i gumę dobrze odtłuścić przemywając wacikiem nasączonym benzyną ekstrakcyjną lub 100% alkoholem. Naklejałem taśmę na gumę pozostawiając na niej papier zabezpieczający. Taśmę najlepiej podzielić na wąskie paski, lepiej się układa na krzywiznach. Paski naklejałem pionowo. Trzeba pamiętać żeby taśma nie dochodziła do samego końca bo jak przykleimy to jej białe czoło szpetnie wygląda. Klejenie zaczynałem od str. obiektywu, odrywałem papier z taśmy i po kolei pasek po pasku doklejałem. W taki sposób naklejałem gumy w Fuji S9600, Nikonie Cp 5700 i E-500 kolegi. Klejenie klejami nic nie dawało, Butapren nie trzyma się korpusu, kropelka chwyta do korpusu natomiast do tej gumy nie. Próbowałem na silikonie, nic ani do gumy ani do korpusu nie trzyma.

  10. #20
    | OlyJedi Awatar MariuszM
    Dołączył
    Mar 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    56
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Ok, spróbuje powalczyć. Mam jeszcze pytanie, czy jeśli guma nie odkleiła się cała, na razie odchodzi tak 1/3, to czy odkleić całą i przykleić tak jak radzisz, czy dokleić tylko to co się odkleja, czy może poczekać aż sama odpadnie i dopiero wtedy przykleić?
    Zastanawiałem się też czy nie użyć jakiegoś dobrego dwuskładnikowego kleju długo schnącego, czy ktoś może próbował?

Podobne wątki

  1. Odklejająca się guma zoomu w 14-54 II
    By pschemo in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11.07.11, 08:41
  2. E-510 - odkleiła się guma na uchwycie
    By Olek1979 in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23.07.10, 23:27
  3. Odklejajaca sie guma w E-1
    By zalewiak in forum Korpusy 4/3
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 25.01.10, 21:54
  4. Guma na obudowie E-1
    By Stanisław Rozalski in forum E-System
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 19.09.06, 07:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.