Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Matryce do nowych Olympusow

  1. #1
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    314
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Matryce do nowych Olympusow

    Wiadomo ze Kodak robi matryce dla Olka, wiadomo ze szumia one bardziej niz np te od Ssony i pewnie kazdego zastanawia jakie matryce beda w nowych DSLRach Olka Ostatnio przejzalem troche testow nowych idiotkamer Kodaka i wyraznie mozna zaobserwowac mniejsze szumy Czy mozna z tego wyciagnac wnisoki ze wkoncu Kodak cos poprawil?

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    622
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    szumia, nie szumia, bynajmniej sensor nie jest tragiczny

    zobacz:
    http://www.imaging-resource.com/PROD...500IMATEST.HTM

    chodzi o taka tabelke pt "Dynamic Range (in f-stops) vs Image Quality
    (At camera's minimum ISO)"

    zwroc uwage np na E300
    Kod:
                   Low     Med      MedHi    Hi
    Olympus E-300   10.8    9.26    8.48   7.07
    i powiedzmy D70
    Kod:
                   Low     Med      MedHi    Hi
    Nikon D70       9.81    8.76    7.58    5.84
    biorac za kryterium najwysza jakosc, to nikonowi zostaje 5.84 EV dynamiki a E300 wyrabia na 7.07
    to teraz obetnij sobie jeszcze 1.5 EV z cieni w E300, zeby porownanie bylo fair i zobacz sobie jak bedzie szum wygladal ..

    caly pic na tym polega, ze olympus zostawil do wykorzystania wieksza czesc dynamiki - lacznie z ta zaszumiona w cieniach
    np nikon w d70 zdecydowanie obcial z 1-2 EV najbardziej szumiacy zakres = mniej szumow w cieniach, ale i dynamika mniejsza

    problem olympusa polega nie na wielkosci szumow, ale na tym, ze sa kolorowe (niebieski z czerwonym) - tu do powiedzenia ma elektronika aparatu, odpowiedzialna za redukcje szumow
    o wiele lepiej wyglada szum monochromatyczny ( o podobnej sile)

    przyklad z E1, iso400, lekko niedoswietlone (co pogarsza sprawe), mooocno wyciaganie z cieni za pomoca studio (tryb advanced high speed - bez odszumiania):

    oryginal:
    http://inter.ztpnet.pl/~cra3y/pyryfycy/PC210162.jpg
    odszumiona wersja (tylko redukcja szumow niebieskiego i czerwonego)
    http://inter.ztpnet.pl/~cra3y/pyryfy...r_denoised.jpg

    jezeli komus nie pasuje szum monochromatyczny - to niech kupi sobie canona i cieszy sie figurkami woskowymi zamiast cery (zart )

    PS: wybralem najgorszy wariant, czyli JPG, dla RAW jest juz znacznie lepiej[/url]
    pozdrawiam
    K.Gajda (cra3y)

  3. #3
    robin102
    Gość
    cra3y Z dynamiką obrazu to sprawa jest oczywista ,że w olkach lepiej to wypada. Ale szumy można by zmniejszyć poprzez zamówienie matryc u innego producenta oczywiście w tym samym standarcie. "Szumy kolorowe" powstają przez spieprz... technologie produkcji półprzewodników.
    Modlę się po ncach żeby w następnych wcieleniach systemu E nie było śladu po kodaku .he he he

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    To dziwne bo mnie tek caly kodak lezy. Ale ja stary jestem.
    czesc.ch.

  5. #5
    robin102
    Gość
    chomsky To jest nas dwóch. Ja też stary jestem.

  6. #6
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar andytown
    Dołączył
    Nov 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    790
    Siła reputacji
    33
    Moja galeria
    popatrzcie sobie na testy aparatów Kodak na dpreview.... wszystkie podsumowania zaczynają się słowem - wspaniałe kolory, a potem jest ale......

    Jeżeli kolory wiążą się z kodakiem.. zostańmy przy kodaku... dla mnie ważniejsze jest nasycone zdjęcie na iso 100, niż bezszumne iso 800
    Próbowałem już wielu kochanek i zawsze wracam do OLI

    www.fotochwila.pl - zdjęcia ślubne, portrety

  7. #7
    | OlyJedi Awatar Smerf Maruda
    Dołączył
    Dec 2005
    Mieszka w
    Stolyca
    Posty
    2.579
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andytown
    Jeżeli kolory wiążą się z kodakiem.. zostańmy przy kodaku... dla mnie ważniejsze jest nasycone zdjęcie na iso 100, niż bezszumne iso 800
    Całkowicie i bezapelacyjnie popieram.

    Mimo, że i tak zdjęcia robię w RAW :-)

  8. #8
    robin102
    Gość
    Wczoraj fociłem trochę na wzmocnieniu 800 , przy słabym oświetleniu. Piękne kolorowe szumy.Żeby chociaż ten poziom wzmocnienia był do użytku. Muszą cos zrobić z tymi szumami ale nie kosztem kolorów !!!

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    622
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    kodak po prostu ma swoje podejscie do tematu - daje niezla dynamike i odwzorowanie barw kosztem iso

    zobacz sobie highendowe "plecki" leaf aptus z kodakiem (max iso 400 lub 800 - nie pamietam) - innymi slowy nie specjalizuja sie w wysokim iso, tak jak robi to canon, a reszta stawki stara sie go dogonic ...
    pozdrawiam
    K.Gajda (cra3y)

  10. #10
    robin102
    Gość
    cra3y Lubie olympusy za wiele innych "dodatnich plusów" szumów nie lubie w żadnej postaci bom audiofil i z innych powodów chyba na zawsze pozostane przy olkach.

Podobne wątki

  1. Matryce A.D. 2011
    By Janko Muzykant in forum Pozostali producenci
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 3.05.11, 00:08
  2. Wyczyścilem matrycę
    By darkelf in forum E-System
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18.06.09, 18:42
  3. matryce... tendencje do tworzenia nowych hotow
    By andzejus in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16.06.04, 06:51
  4. panaceum na szumiace matryce
    By liamk in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13.05.04, 20:05

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.