Tematy pokrewne czytałem lecz nigdzie nie było informacji o które mi chodzi.
!.Mam pytanie. Jakim optymalnym prądem powinna ładować akumulatorki AA 2500mAh ładowarka? Jeden raz natknąłem się na informację że 10 razy mniejszym od pojemności czyli byłoby to 250mA. Zaznaczam ,że chodzi mi o jak najdłuższą żywotność akumulatorków a na czasie ładowania praktycznie mi nie zalezy. Czy ładowarka ładująca prądem 500mA obnizy żywotność akumulatorków AA 2500mAh(i jeśli tak to o ile mnie więcej cykli?) w porównaniu z ładowarką ładującą prądem 250mA.

2.Proszę też o podanie najlepszych według was ładowarek procesorowych ,ale tylko wśród tych które mają indywidualny pomiar
delta V, pomiar temperatury i indywidualny timer.

3.Czy uważacie ,że aku NiMH pomimo tego ,że praktycznie nie mają efektu pamieci należy rozładowywać w ładowarce do konca przed naładowaniem?
4.Czy znacie ładowarki AA ,które mają 4 miejsca na akumulatorki ,ale mogą ładować po jednym akumulatorze?
5.Jeśli ładowarka ma 4 -ry niezależne kanały ładowania to niby dlaczego nie można w niej na raz ładować akumulatorków w różnych fazach rozładowania? -a takie odpowiedzi widziałem niestety bez uzasadnienia.
Czy nie jest to tak ,że ładowarka mierzy pojemność każdego akumulatorka oddzielnie i jeśli jakiś akumulatorek będzie naładowany to chyba tylko jemu ładowarka zmieni prąd z ładującego na prąd podtrzymującego doładowania (przeważnie 10 razy mniejszy) a pozostałym nadal będzie dawać prąd ładowania?
6 .
Czy za kwotę powiedzmy do 140 zł da sie kupić ładowarkę (do 4 -ech akumulatorków AA) z oddzielnym indykatorem ładowania dla każdego akumulatorka? Starałem się dokładnie czytac opisy oferowanych w necie ładowarek ,ale przeważniie nie piszą o tym. Czy mając oddzielny indykator ładowania dla każdego akumulatorka można spokojnie włozyć np. 2 akumulatorki na raz -1 prawie rozładowany a drugi powiedzmy o niewielkim stopniu rozładowania ? Czy np. GP PowerBank Rapid 2 może ładować każdy akumulatorek oddzielnie albo GP Power bank Smart2?
Bardzo proszę o odpowiedź.

7. Jeśli przez miesiąc nie używam akumulatorka - to lepiej go trzymać rozładowanym czy naładowanym. Czy np. doładowywać co parę dni?
8.A i jeszcze bardzo ważne -spotkałem sie w opisie parametrów ładowarek z cechą,że mają funkcję odświeżania akumulatorków dawno nie używanych -wiecie może o co chodzi i czy dotyczy to też akumulatorków AA NiMH?
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedzi.