Strona 41 z 51 PierwszyPierwszy ... 313940414243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 503

Wątek: Olympus Zuiko Digital 40-150mm w akcji - praca zbiorowa

  1. #401
    | OlyJedi Awatar Czaroz
    Dołączył
    Jul 2009
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    670
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Ja takze w dniu dzisiejszym stalem sie jeszcze szczesliwszym posiadaczem owego obiektywu, jeszcze na gwarancji (400zl) prawie nowka, zakupiony od kolegi z forum (rybarobert), za co mu jeszcze raz bardzo dziekuje.

    P.S: Ja tez czekam na ladna pogode, bo teraz to sie nosa nie chce wystawic, bo tak "pizga". Od 1 lutego mialo sie podobno ocieplic ale cos teraz znowu zapowiadali ze -13 w najblizszy wtorek ma byc, to ja nie wiem jak to bedzie.

    Pozdrowka
    Cezary Pawlików
    Ale nie przejmuj się, ja mam tylko 15 lat...
    e400 + OlympusTrip35 + 14-42 + 40-150

  2. #402
    darkelf
    Gość
    Przestańcie narzekać na pogodę, mi jakoś nie przeszkadzała nawet na sesji w bieliźnie

  3. #403

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    78
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Z okienka łapałem ciemną ośnieżoną ulice, kurcze szybciej ostrzy od kita. Szkoda mi sprzętu na mróz wyganiać, jeszcze na dodatek śnieg sypał. Ale może jutro.
    Ciągle poszukuję...

  4. #404
    | OlyJedi Awatar jackowlew
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    EPWA
    Posty
    2.951
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Z dzisiejszego dnia 150 wersja jaśniejsza podpięta do E-500.Szkieło mam ponad rok i jest super.

    http://www.jackowlew.spotter.com.pl/...1/P1203110.jpg

    http://www.jackowlew.spotter.com.pl/...1/P1203112.jpg

  5. #405
    | OlyJedi Awatar flaa
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Posty
    245
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    a ja waham się czy kupić jaśniejszy model 40-150 czy przejść na 70-300.
    40-150 bardzo fajne szkiełko i przy moim 14-45 w pełni mam pokrycie ogniskowych. No i koszt wymianki na jaśniejszy niezbyt duży. Poradźcie coś.....
    OMD EM-5 + mZD 45 mm 1.8 + Lumix 20mm 1.7 + mZD 12-50 + FL 36R

  6. #406
    | OlyJedi Awatar jackowlew
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    EPWA
    Posty
    2.951
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Mam jeden i drugi pomyśl o 150 i 300 świetna sprawa.
    Ostatnio edytowane przez jackowlew ; 20.01.10 o 22:37

  7. #407
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Karol
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    las pod TARNOWem...
    Posty
    5.346
    Siła reputacji
    170
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez flaa Zobacz posta
    a ja waham się czy kupić jaśniejszy model 40-150 czy przejść na 70-300.
    40-150 bardzo fajne szkiełko i przy moim 14-45 w pełni mam pokrycie ogniskowych. No i koszt wymianki na jaśniejszy niezbyt duży. Poradźcie coś.....
    A masz już ciemniejszy ZD 40-150 skoro chcesz wymieniać na jaśniejszy? Jak masz ciemniejszy to ja bym się w zamianę na jaśniejszy nie pchał - przewaga jaśniejszego nie będzie duża, zresztą do niektórych zastosowań ten nowszy lepszy. ZD 70-300 imho jak najbardziej warto mieć.
    zmiana nicka: ktotek -> Karol
    Polska B - wątek ze zdjęciami
    Facebook

  8. #408

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    78
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    jackowlew... wyłapałeś niesamowicie, gratulacje.
    A co do szkła, miałem je kiedyś z 400-tką, dlatego teraz też skłaniałem się ku niemu. Nowsze jest malutke i leciutkie, starsze to kawał porządnego szkła. Szkła, bo nowe jest zapewne z tworzywa włącznie z soczewkami. Każdy bierze co mu bardziej pasuje, przy ogniskowych rzędu 300mm lepiej się trzyma cięższy sprzęt. Najlepiej jednak mieć oba, wtedy nie ma problemu z wybieraniem.
    A tak z ciekawości, czy ktoś podpinał starszą wersję do konwertera? Może by się kalkulowało w ten sposób wydłużyć ogniskową, mówię o konwerterze wpinanym pomiędzy szkło i puszkę, nie nakręcanym na czoło. Nie pamiętam jaki ma symbol, a nie chce mi się teraz sprawdzać.
    Ciągle poszukuję...

  9. #409
    | OlyJedi Awatar jackowlew
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    EPWA
    Posty
    2.951
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dargry Zobacz posta
    jackowlew... wyłapałeś niesamowicie, gratulacje.
    A co do szkła, miałem je kiedyś z 400-tką, dlatego teraz też skłaniałem się ku niemu. Nowsze jest malutke i leciutkie, starsze to kawał porządnego szkła. Szkła, bo nowe jest zapewne z tworzywa włącznie z soczewkami. Każdy bierze co mu bardziej pasuje, przy ogniskowych rzędu 300mm lepiej się trzyma cięższy sprzęt. Najlepiej jednak mieć oba, wtedy nie ma problemu z wybieraniem.
    DziękiI tu masz całkowitą racje wole mieć w ręce coś ciężkiego a zwłaszcza ten obiektyw podpięty pod E-3 wtedy wiem że mam aparat w ręce.

  10. #410

    Dołączył
    Jan 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    78
    Siła reputacji
    17
    Moja galeria
    Mnie na razie stać na E-..... 3 musi poczekać.... ale niewykluczone, że na lato... Dzisiaj wrzuciłem na Optycznych post z prośbą o wyjasnienie jednej rzeczy:
    robią test np. Canona 400D i Olego E-410, szumy w jpgach ma wyższe Oli ( chyba, że włączymy odszumianie ) ale zgodnie z Ich testem w RAWach szumy są identyczne, tylko, że wg nich Oli bardzo szumi a Canon jest wzorem. No i usunęli mi ten post mam wrażenie, że stałem się niewygodny...
    Wracając do szkiełka, z którym bodym lepiej Ci wspólpracuje?
    Ciągle poszukuję...

Podobne wątki

  1. Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm f/4,0-5,6
    By grizz in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 145
    Ostatni post / autor: 12.05.21, 20:21
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23.09.10, 13:10
  3. Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 1.02.10, 22:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.