Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 127

Wątek: czyszczenie lustrzanki

  1. #21
    | OlyJedi Awatar konukera
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    Wafka
    Posty
    308
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Kiedys kupilem na allegro bialutka mikrofibre z logiem Rodenstocka. Pisze z logiem bo nie wiem czy oryginal.. ale chyba tak... sadzac po jakosci, cena w kazdym razie byla jakies 1/2 oryginalu w sklepie na zachodzie. Etui tez spoko
    No i uzywam ten mikrofibry do czyszczenia przedniej soczewki (nie mam filtra). Chucham i przecieram i jest git.

    Czasem trzeba tylko wyprac taka mikrofibre. Czasem jak nie mam pod reka a mam jakiegos palucha to uzywam koszulki albo czegos czystego... wiem ze masakra ale rys na przedniej soczewce nie widac na zdjeciach . i wbrew pozorom nie zauwazam ich na moim obiektywie... oczywsce zawsze chucham.

    Soczewki sa b. twarde - zdarzylo mi sie raz przywalic w kant stolu bezcieniowego (pleksi) w obiektyw, sama krawedzia w sama soczewke... bylo to w e-10 ale nic specjalnego sie nie stalo, praktycznie zero sladu (po polerce mikrofibra oczywiscie).
    I'm so happy with my new black body.
    Fotografia reklamowa, eventy, konferencje, Warszawa - http://www.fantasmatic.pl/

  2. #22
    | OlyJedi Awatar sliwka
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    GDYNIA
    Posty
    178
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria

    Czyszczenie obiektywu

    Witam.
    Czym najlepiej jest czyścić obiektyw, wiadomo, że chodzi konkretnie o soczewke z przodu.
    Próbowałem lekko miękka szmatką do czyszczenia lornetek, ale i tak delikatnie sie rysuje...
    Wiem, że najlepiej zbyt często tego nie robic, ale mam widoczne ślady palców i dwie białe plamki(jakby wtopione w szkło)....Proszę o porady i pozdrawiam.

    Jeronimo: za zgoda autora sliwka scalilem jego - nowy - post "Czyszczenie obiektywu" z tym postem.
    OLYMPUS E-300 + ZUIKO 14-45 + CF 512MB U II + HAMA UV + COBRA.
    "Jeśli Twoje zdjęcie nie jest wystarczająco dobre, to znaczy, że nie byłeś wystarczająco blisko" - R.Capy
    http://plfoto.com/101112/autor.html

  3. #23
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Huh na koszulke i jazda.
    było sobie życie

  4. #24
    | OlyJedi Awatar sliwka
    Dołączył
    Jan 2006
    Mieszka w
    GDYNIA
    Posty
    178
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    nie chciałbym widzieć Twojego obiektywu
    Nie da rady...właśnie tak próbowałem- najbardziej delkikatnie jak tylko można a i tak za szmatką powstała ryska.
    OLYMPUS E-300 + ZUIKO 14-45 + CF 512MB U II + HAMA UV + COBRA.
    "Jeśli Twoje zdjęcie nie jest wystarczająco dobre, to znaczy, że nie byłeś wystarczająco blisko" - R.Capy
    http://plfoto.com/101112/autor.html

  5. #25
    ADM Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    2.986
    Siła reputacji
    35
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sliwka
    nie chciałbym widzieć Twojego obiektywu
    Nie da rady...właśnie tak próbowałem- najbardziej delkikatnie jak tylko można a i tak za szmatką powstała ryska.
    moje szkiełko mimo takiego czyszczenia(2 lata) jest czyste jak pupa niemowlęcia, zero rys .

    NIe pomyliłeś może koszulki z papierem ściernym ?

    Może jadłeś coś kościstego na obiad ?



    W razie czego: ściereczka do czyszczenia okularów i jazda oczywiście najpierw suszarką zdmuchnąć wszystko dokłądnie ze szkiełka.
    było sobie życie

  6. #26
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    czysta mikrofibra i czysta woda, kranówa (kilka kropel).

  7. #27
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2005
    Mieszka w
    Galicja
    Posty
    1.025
    Siła reputacji
    30
    Moja galeria
    Uzywam microfibry lepszej jakosci, ale miekka przepocona koszulka z bawelny tez bywala i zawsze na chuch. Raczej koszulka nie powinna porysowac chyba, ze jakies ziarenko bylo.
    Zaaaawsze ma filtry i je czyszcze, nie soczewke.
    Czesc.Ch.

  8. #28
    Awatar milo
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    łódź
    Posty
    499
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    w najnowszym FVD jest art o czyszczeniu matrycy
    pozdrawiam

  9. #29
    Zwycięzca OlyRulez Awatar Jeronimo
    Dołączył
    Feb 2003
    Mieszka w
    wielkopolska
    Posty
    3.045
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    moze ktos wrzuci jakies mini streszczenie tego artykulu...
    List ten dedykuje wszystkim tym, którym jest dany przywilej służenia innym pomocą w osiągnięciu celu i tym, którzy ucząc się wzbogacają wszystko przez podjęcie wyzwania do postępu i stawania się tym wszystkim, czym mogą się stać

  10. #30
    Awatar milo
    Dołączył
    Dec 2004
    Mieszka w
    łódź
    Posty
    499
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    No już:
    Wiec w artykule możemy przeczytać o czyszczeniu matrycy. Autor pisze ze nawet w korpusach z filtrami ultradzwiekowymi taki zabieg przyjdzie kiedys wykonac. Zaczynamy od zrobienia zdjecia testowego na jakims jasnym tle z mozliwie najmniejsza przyslona. Kiedy mamy juz zlokalizowane zanieczyszczenia, wlaczamy tryb czyszczenia sensora. Musimy pamietac aby baterie byly naladowane! Nastepnie odkurzamy wnetrze aparatu za pomoca gruszki lub odkurzacza, wyciagajac kurz na zewnatrz. Wszystkie operacje przeprowadzamy otworem do dolu. NJastepnie delikatnym pedzelkiem usowamy kurz z matrycy. I to bylo by na tyle, chyba ze na marycy sa tluste plamy wtedy najlepiej zaopatrzyc sie w sestaw do czyszczenia matrycy na mokro [ autor podaje koszt ok 50 zl ] lub posluzyc sie woda. Opisane sa tu roznie sposoby i narzedzia. Wszystko jest ladnie zilustrowane.
    pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Czyszczenie filtra UV
    By robert1088 in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 22.07.11, 10:55
  2. czyszczenie lustrzanki w ramach gwarancji
    By Jeronimo in forum E-System
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 14.03.07, 00:52

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.